Skocz do zawartości

Pioneer 1400 - pierwsza naprawa


tomasz.smolarek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dobre doświadczenie na swoim modelu i chałupie że przedmioty przyciągają to co się porusza w pobliżu.

Dobrze się skończyło, kamera cała, fajne niepowtarzalne ujęcia filmowe, dachu nie trzeba naprawiać i kolejna lekcja z klejenia i pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz "zawiasy" lotek jak się trzymają.

Lotki zaczynają się parę cm wcześniej, niż kończy się ten dźwigar z rurki. Jak mocno skrzydło pracuje, zaczyna pękać to przewężenie robiące za zawias.

W moim Pioneerku pękło, więc odciąłem lotki i dałem je na zawiasach ze starej dyskietki (jeszcze się na coś przydały :D).

 

Marcin, czy mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie zawiasów z dyskietek? Ludzi, którzy takie rozwiązanie stosują jest wielu, ale zdjęć prawie wcale.

Czym je wklejasz? UHU? CA?

 

Nos odbudowany. Uszczerbku wielkiego nie ma:

post-14526-0-26287400-1400520489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia przed chwilą, ale są haniebnej jakości i niewiele by CI ułatwiły...

(Jeśli chcesz mogę je jutro zrobić).

Natomiast służę opisem słownym:

1. Pociąć dyskietkę na kawałki o wymiarach 2x1 cm

2. Przykleić lotkę do skrzydła w 4-5 miejscach taśmą malarska przyciętą na szerokość 1cm.

3. Odciąć lotkę.

4. To przyklejenie pozwoliło ustalić miejsca gdzie trzeba wyciąć szczeliny na zawiasy i teraz trzeba je zrobić ostrym nożykiem.

5. Wkleić zawiasy w skrzydło na CA.

6. Jeśli nie jesteś pewien do końca swoich umiejętności "sklejacza" w tym momencie możesz posmarować zawiasy przy skrzydle jakimś "rozdzielaczem" - wazelina, smarem, żeby lotek na amen nie przykleić.

7. Nasunąć częściowo lotkę na zawias (na jakieś 5 mm)

8. Dać na każdy zawias krople CA (z obu stron).

9. Nasunąć lotkę do końca.

10. Sprawdzić czy się swobodnie porusza.

Koniec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz:

Ty dalej używasz tej zestawowej aparatury?

Jeśli tak to naprawdę ostrożnie z manewrami lotkami po tym zabiegu. Mocno zwiększa się zakres ruchu i reakcja.

Ja musiałem ustawić 30% expo i DR na 80, żeby reagował tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwieksza sie tez wychylenie, to samo mialem w EGPro. Standardowy zawias stawia spory opor i ogranicza tym max wychylenie.

 

Z tym się mogę zgodzić. OK.

Już oblatałem Pioneerka :) Nieco dziwnie się zachowywał w locie, stwierdzam, że to wynik niedokładnego montażu lotek, więc poprawiam. Przy okazji przerobię też SW bo się powoli wyłamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.