Skocz do zawartości

Pioneer 1400 - pierwsza naprawa


tomasz.smolarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, chciałbym publicznie podziękować Grzegorzowi (http://pfmrc.eu/index.php?/user/9243-grzegorz2012/) za OGROMNĄ pomoc oraz poświęcony czas. Grzegorz nie tylko doprowadził do stanu pełnej użyteczności moją ruinę, Pioneera, ale też udzielił wielu cennych wskazówek i rad. Dzięki niemu w jedno popołudnie nauczyłem się nie spadać modelem na ziemię tylko w miarę poprawnie utrzymywać go w powietrzu.

 

Grzegorz, bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje.

Mojego Bixlera wczoraj również udało się ulotnić z pomocą chłopaków z Chudoby (wielkie dzięki wszystkim) choć sam się nie odważyłem wystartować (trochę wiało), ale wylądować mi się udało kilka razy. Teraz zostało mi doprowadzić model do pełnej kultury i wracam do nauki latania :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie patrzcie na start, był kiepski:

Z prostego powodu. Przy takim wypuszczeniu modelu skrzydło prawie nie działa a pochylenie silnika jak najbardziej. Żeby profil skrzydła mógł zacząć działać, trzeba model wyrzucić. Nie wystarczy go wypuścić bo napęd w tym modelu do takiego startu jest zbyt słaby i nie wyrwie modelu w kosmos. Siła wyrzutu powinna być taka, aby model rzucony poziomo nie opuścił nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze raz słowa uznania dla Grzegorza. Naprawiał mi model, powiedział co włożyć w skrzydła, żeby był sztywny i dziś, przed chwilą, zrobiłem pierwszą pętlę w powietrzu. Skrzydełka sztywne!:)

Ale mnie kręci to latanie!

Czym usztywniłeś skrzydła?

Ja do swojego Bixlera zamiast rurki węglowej będę wkładał alu. Podobno to ma je usztywnić

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym usztywniłeś skrzydła?

Ja do swojego Bixlera zamiast rurki węglowej będę wkładał alu. Podobno to ma je usztywnić

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

Ja już włożyłem raz alu. Wytrzymała do pierwszego "mocniejszego" lądowania. Teraz leży w śmietniku. Alu jest za miękkie

Grzegorz zaproponował, a ja się przychyliłem, by włożyć rurkę węglową 8mm a w środek wkleić rurkę 6mm. Potem potrzeba nieco wysiłku by włożyć ją w środek, ale efekt murowany.

Dodatkowo Grzegorz w swoim modelu ma wklejone w skrzydła pionowe płaskowniki węglowe. Ja jeszcze tego nie robiłem, choć mam kupione. Po takiej operacji skrzydło ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt (nie rurka) taka jak oryginał. Węglowy.

U mnie oryginalna rurka węglowa 6/4 przy większym wietrze i szybszym zwrocie nie zdawała egzaminu bo skrzydła wyginały się jakby model nimi machał.

W sklepie modelarskim chłopak doradził mi rurkę alu, w poniedziałek zamontuje i przetestuje. Jeśli to nie zda egzaminu to będę testował Jw rurka wklejona w rurkę.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku zacząłem temat problemów nadajnik-odbiornik, ale zdaje się, że przyczyną może być ESC.

Dziś znów zacząłem kręcić po niebie pętle i beczki. Polatałem ok 5 minut na silniku, praktycznie cały czas na 70% mocy. I znów, jak poprzednio, samolot w pewnym momencie przestał reagować na moje polecenia i zwalił się korkociągiem na ziemię. Nie leciał zbyt szybko, więc i szkody nie są duże. 

 

Zobaczcie proszę to zdjęcie:

http://1drv.ms/QkuEDO

RTFowe ESC było tak gorące, że rozpuszczał się klej od rzepa oraz jak widać rozpuściła się nieco czarna folia, którą był owinięty. Co gorsza, "wylutował się" kabelek, który podawał napięcie do odbiornika.

 

Zastanawiam się czy jest sens próbować naprawy tego ESC, czy może dać sobie spokój i kupić nowe? Jeżeli kupować - to jakie, podpowiedzcie proszę. Mam oryginalny silnik i śmigło APC 6x5,5.

 

Echh, nie polatam sobie w weekend, a taka piękna pogoda się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Regulator z zestawu pewnie miał  wytrzymałośc do 20A,  po zmianie śmigiełka na APC 6x5,5 zwiększył się pobór prądu twój styl latania się nieco zmienił z leniwego toczenia na bardziej szybsze loty i to razem wykończyło ten regulator.

Jak będziesz kupował to tak z lekkim zapasem weź 30A.

Mógłbym ci porzyczyć regulator ale kwestia odbioru pewnie kłopotliwa? jak nie daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.