Skocz do zawartości

Pioneer 1400 - pierwsza naprawa


tomasz.smolarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, pora na podsumowania.

Wciąż mam pożyczony ESC, czyli muszę kupić własny. Kupować 22A, 30A czy może 45A? Zmieniać śmigło na mniejsze? Włożyć pakiet o mniejszej wydajności prądowej? Robić dziury dla chłodzenia?

Jeśli mogę sobie pozwolić na jeszcze słówko - Jeśli chcesz zachować moc jaką napęd ma teraz to kupuj mocniejszy esc i zgodnie z radami rób wszystko aby było mu chłodno.

Zmiana pakietu nie ma sensu, bo wtedy esc odetchnie ale sam pakiet będzie się gotował.

Jeśli zmienisz śmigło na sporo mniejsze możesz mieć mniejszy regulator - ale model nie będzie miał już takiego "kopa".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie:

 

http://www.rcgroups.com/forums/attachmentNew.php?attachmentid=4586204

 

Widzę otwór wlotowy z przodu, lekko pod kątem w dół, oraz otwór wylotowy za skrzydłami, pod silnikiem. Przemyślana konstrukcja, w mojej opinii lepsza niż Pioneer.

 

Popróbuję zrobić podobnie, ale najpierw kupię własnego ESCa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne doświadczenie z dziś.

Pakiet 2200. Latałem łącznie 26 minut. Bateria z fulla rozładowała się do 3,75 V na celę. Kto inżynier, pewnie wyliczy sobie jakie miałem wychylenia drążka throttle. Zapewniam, że minimalne.

 

Sprawdzałem organoleptycznie temperaturę ESCa po 10, 15 i 26 minutach. Cały czas był jednostajnie gorący, powiedzmy na moje oko 60st. Być może po prostu ten model ESC tak ma. Nie chcę jednak ryzykować spalenia go, więc nie latam na wysokich obrotach, a sobie kupię REDOX 45A, chyba taki:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_247_253&products_id=13341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 2200 x 30C więc max wydajności to 66A więc nic dziwnego że regiel się grzeje nawet jak latasz na około 3/4 gazu lub nieco mniej. Tak więc albo w ciemno kup regiel jaki linkowałeś lub można zmieżyć pobór prądu wattmeterem i będzie wszystko jasne. Jak udało by się spotkać wezme urządzonko do pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 2200 x 30C więc max wydajności to 66A więc nic dziwnego że regiel się grzeje nawet jak latasz na około 3/4 gazu lub nieco mniej. Tak więc albo w ciemno kup regiel jaki linkowałeś lub można zmieżyć pobór prądu wattmeterem i będzie wszystko jasne. Jak udało by się spotkać wezme urządzonko do pomiaru.

 

Jutro lub pojutrze dostanę bebechy od Mirka z Lublina. Chwilę potem będę zamawiał swoje graty. Do 2 maja powinienem mieć komplecik. Jak pamiętasz, zapraszałem cię, i dalej zapraszam, na wspólne latanie. Możemy się spotkać i pomierzyć co trzeba. Oddam ci też ESCa.

 

A latałem na 1/4 lub mniej gazu. Na minimalnym minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem topic pod to zacne wydarzenie http://www.pfmrc.eu/index.php?/topic/45076-Majówkowe-latanie-na-Chudoby :-)

Oby tylko pogoda dopisała bo mam do sprawdzenia i oblotu model ESA no i wreszcie chce porządnie polatać Bixlerem (nie po to kupiłem 2 baterie ;-))

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz takiej prędkości i ciągu?

Może zamiast kombinować z ESC wystarczy dać mniejsze śmigło np. 5,25/4,75 albo 5,5/4,5?

 

 

Tomku jaki tam masz silnik upchnięty, że Ci grzeje 45A ESC?

 

Oba pytania są bardzo dobre.

1. Śmigło kupiłem wg rad z tego forum. Wydaje mi się, że ma ciąg taki jak oryginalne. Zobaczę co będzie jak założę mniejsze

2. Jaki silnik? Oryginał z zestawu RTF. Nie wiem :(

 

Czy mogą być inne powody, np. zbyt wydajna bateria, złe lutowania, za cienkie przewody...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.