Jump to content

silnik modelarski (biodiesela?)


Recommended Posts

Witam wszystkich!!!

Jestem niewątpliwie laikiem jeżeli chodzi o tematy dotyczące silników, mechaniki etc.

Z góry również przepraszam, jeżeli zamieszczam temat w złym miejscu.

 

ale do rzeczy...Prowadzę obecnie badania do pracy magisterskiej dotyczącej transestryfikacji. Temat jest ciekawy ale chciałabym urozmaicić w pewien sposób swoją pracę.

Otrzymałam biopaliwo i, poza wykonanymi już doświadczeniami, wpadłam na pomysł, by przetestować swój produkt na prawdziwym silniku modelarskim. Czy istnieje taki silnik modelarski, który by się do tego nadawał?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Środowisko reakcji zawierało wodę, gdyż enzym jest hydrolityczny.

FAME można byłoby wypróbować jedynie w modelarskim silniczku z zapłonem samoczynnym (adiabatycznym) - popularnie nazywanym samozapłonowym, lecz będzie to zaledwie jeden z kilku składników paliwa - pozostałe to eter dwuetylowy i olej (najlepiej rycynowy).....te silniczki już po prostu tak mają, ale nie liczyłbym na jakąś rewelację w pracy silniczka. Koledzy, tu nie chodzi o test metanolu.

Link to comment
Share on other sites

FAME można byłoby wypróbować jedynie w modelarskim silniczku z zapłonem samoczynnym (adiabatycznym) - popularnie nazywanym samozapłonowym, lecz będzie to zaledwie jeden ze składników - pozostałe to eter dwuetylowy i olej (najlepiej rycynowy).....te silniczki już po prostu tak mają, ale nie liczyłbym na jakąś rewelację w pracy silniczka. Koledzy, tu nie chodzi o test metanolu.

a nie istnieje silniczek, w którym otrzymany biodiesel bedzie "jedynym" paliwem a nie biokomponentem?
Link to comment
Share on other sites

Żaden tłokowy modelarski silniczek spalinowy nie pracuje na paliwie jednokomponentowym, sorry one tak mają. Proponuję Ci lekturę tej oto książeczki: http://allegro.pl/pa...4062837713.html, wprawdzie napisanej w czasach, w których nikt lub prawie nikt o biodieslu jeszcze nie słyszał, ale w technice paliw modelarskich od tamtego czasu żadnej rewolucji nie było więc jest to pozycja nadal jak najbardziej aktualna...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Bio ethanol (jak to ładnie po Hamerykańsku brzmi - po naszemu to po prostu: bimber, księżycówa, samogon, spirt lub ewentualnie po naukowemu alkohol etylowy) ma tyle z FAME (Fatty Acid Methyl Esters - po naszemu to: estry metylowe kwasów tłuszczowych) i zapytaniem Diany wspólnego co przysłowiowy piernik z wiatrakiem...Jedynie ten magiczny przedrostek BIO może wskazywać na pewną cechę wspólną, która w przypadku tego pierwszego świadczy o tym, że został on upędzony z biomasy czyli frakcji produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej, a w przypadku tego drugiego świadczy o tym, że Bioestry najczęściej otrzymuje się z oleju rzepakowego....

Kolego RV4 proponuję powtórkę wiadomości z podstaw chemii organicznej, zgodnie z twoją radą: "Wystarczy się bardziej zagłębić w temat"...i wtedy nie będzie się na forum pisać głupot.

Niezależnie od powyższego wywodu, patrząc na datę zamieszczenia przez Dianę postu i datę jej ostatniej wizyty na tym forum to śmiem twierdzić, że dawno już po obronie pracy i temat stał się z lekka nieaktualny.

Ciacho co to za stek bzdur tu po raz kolejny wypisałeś, zastanowiłeś się nad tym?

BTW dziurę to masz ale w ....nosie.

EDIT

Bynajmniej nie o datę chodziło...

Nie znam się na wszystkim, ale jak się na czymś znam to nie pozwolę sobie i innym makaronu na uszy nawijać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.