Jump to content

Silnik ASP FS70AR

Miałczek
 Share

Recommended Posts

nie chcę zakładać nowego tematu a więc pomoże mi ktoś w wyregulowania tego silnika odpaliłem go dzisiaj i na wolnych obrotach pracował bardzo ładnie na wysokich gasł troszkę pokręciłem :( i teraz nie chce odpalić złapie i gaśnie 

na stronie nastik.pl masz instrukcje do asp. Zakładam, że silnik jest dotarty i niskie obroty są ok. A więc:  Pokrętło wysokich obrotów wkręć do oporu  ( nie za mocno) a potem wykręć na ok 2,5 obrotu. Po odpaleniu dodaj gazu na max i powoli wkręcaj to pokrętło do momentu aż przestana rosnąć obroty ( trzeba sie uważnie wsłuchiwać i kręcić powoli). Po złapaniu tego momentu wykręć pokrętło o kilka ząbków. Powinno być ok.

Piotr 

dzisiaj znowu próbuje go wyregulować silnik łapie i gaśnie nie wiem jak tam z tymi śrubkami jak ma być śruba regulacji niskich obrotów jest jeszcze igła regulacji składu mieszanki ją wkręcam na maxa i wykręcam tak 2 obroty

Nie ruszaj śrubki wolnych obrotów bo rozregulujesz go całkowicie. Powinieneś odkręcać tylko śrubkę składu mieszanki...

Według mnie 2 obr to za dużo; w ASP FS 61 mam na 2 potem przykręcam chyba do 1,5. W ASP FS 80 2 to już zupełnie za dużo - zaczynam od 1,5 lub mniej.

Gaśnie gdy zdejmujesz grzanie świeczki? Jeśli tak to za bogata mieszanka. Jak odpali nie ściągaj grzałki tylko trochę pokręć igłą raz w jedną i drugą by wyczuć reakcje.

Małe obroty: wykręć (!) do oporu, wkręć równo 3 obroty, zacznij regulować na tym ustawieniu i na ok 2-2,5 obrotów wykręconej dyszy wysokich. Powinno zadziałać. Ściągnij sobie jednak instrukcję do ASP, tam znajdziesz info o początkowym ustawieniu śrubki niskich obrotów.

Tu masz moje pierwsze odpalenie SAP FS 80. Zauważ jak duża zmiana obrotów przy niewielkiej regulacji igła składu mieszanki - będzie to widać i słychać

................???? A jak teraz mam wkleić link z youtube?

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.