Skocz do zawartości

Lotnisko Bydgoszcz Fordon


kaszalu

Rekomendowane odpowiedzi

Mała humorystyczna historyjka oparta na faktach i opowiadaniach naocznych światków (niczym “Katastrofa w przestworzach”) :)
Latanie w małej hali (znaczy w pokoju), ja to bynajmniej wspominam tak:
Wszystko było w porządku do czasu, kiedy pilota nie poniosło (ten moment, kiedy zaczyna się nudzić).
Lot numer 1..9 ;)
 Podczas rutynowych manewrów maszyna kilkukrotnie traciła moc.
Pilot podczas startu nie zgłaszał problemów (czytaj siadający pakiet) ;)
 
Niestety seria niefortunnych wydarzeń spowodowała wymuszone lądowanie w “terenie przygodnym” (czytaj kwiaty) :P 

Po kilku takich lotach okazało się, że wszystkie kwiaty doniczkowe siłą rzeczy zostały zastąpione kwiatami ciętymi (nie wiem jak to się stało, to był moment) :lol: 
Komisja do badań katastrof lotniczych (czytaj żona) wykryła, że pilot nie posiadał szkoleń florystycznych (nie znał się na kwiatach ciętych)
:unsure: 
Po tamtejszych wydarzeniach pokój objęła ścisła strefa CTR :( 

PS. Historyjka humorystyczna - nie bierzcie tego na serio. W rzeczywistości nie było aż tak źle, a maszyna do precyzyjnego przycinania kwiatów, to heli-Lama :)
Także dla mnie latanie po hangarze, to nie to samo, co otwarty teren ;) 

Za oknem mróz, dlatego ja tam przygotowałem sprzęt do zimy :) 

- system odladzania zamontowany na radio (sprawdzony kożuch) B)

post-8117-0-61781700-1448409472_thumb.jpg

 

- koła wymienione na narty, śmigło wyważone :D 

post-8117-0-12052100-1448409473_thumb.jpg

- model otrzymał kilka tabliczek informacyjnych  :lol:

post-8117-0-13033100-1448409474_thumb.jpg
post-8117-0-32572300-1448412859_thumb.jpg

 

- pakiety zalane zimowym prądem, a bezpieczeństwo ponad wszystko :D
post-8117-0-34718300-1448409475_thumb.jpg

Teraz tylko czekam, w który weekend będzie padał śnieg  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyromskij, przy szkole 65, za basenem przy ul.Kwiatkowskiego jest namiot. Być może teraz jest tam lodowisko to raczej odpada ale w cieplejszej części roku może pozwolą. Z salami gimnastycznymi to sprawa taka, że nawet jak jest pusta raczej wieczorem to na loty musi być oświetlona a teraz na wszystkim oszczędzają. Na osiedlu Bajka jest spora sala a boisko osłonięte budynkami od południa i wschodu. Od zachodu i północy las. Oświetlone jak ulica. Nie wiem czy w takich warunkach może latać. Przy ul. Kromera na sali odbywają się zawody np judo, konkursy tańca. Nowość! Zielone Arkady  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dzisiaj polatałem takim małym śmigłowczykiem który kupiłem w zeszłym roku w grudniu w biedronce za 89pln. Jest to mój pierwszy kontakt z małym lotnictwem . Na początku okazyjnie latałem w pokoju mojego mieszkania , ale było to ryzykowne , opindoliła mnie żona zarzucając mi że jej zniszczę kwiaty.. .  Dzisiaj udało mnie się polatać dwa razy po siedem minut , oczywiście na dużej hali gimnastycznej , jest to komfort . Jutro druga tura lotów . Myślę o zakupie czegoś  większego , coś wielkości Lamy

 

MM9wmFb.jpg

 

tnktcYt.jpg

 

1wlTWGB.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.