Jump to content

Klej 3M 77


BRoman
 Share

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź. .Czy literatura mówi cokolwiek o zmianach w wytrzymałości kompozytu przy zastosowaniu 3M. Mam wredną tkaninę węglową ( gruba ) i niesamowicie się rozwleka-wysnuwa. Potrzebuję to opanować przy układaniu w foremniku .Ponieważ to śmigło więc jestem mocno wstrzemięźliwy z "wynalazkami".

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmowałbym się wytrzymałością. Przecież tego kleju jest pomijalnie mało w porównaniu do ilości żywicy w przesączonej tkaninie.

Co do ułatwienia pracy z samą tkaniną, zobacz tutaj: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/41903-virgos-f3k/page-7&do=findComment&comment=486453. Może te metody z rozwałkowaniem na alkoholu izopropylowym pomogą?

Link to comment
Share on other sites

 Przecież tego kleju jest pomijalnie mało w porównaniu do ilości żywicy w przesączonej tkaninie.

 

Hmm. Łyżka dziegciu do beczki miodu , 2% węgla do żelaza, 0,25% kobaltu do żywicy poliestrowej itd .Przykładów wiele kiedy niewiele zmienia wiele a nawet wszystko.

Oczywiście bez próby dalej będzie to tylko stukanie po klawiszach. Zważywszy, że końcówka śmigła śmiga 400 km/h lub więcej i to że kręcą siły łopatką w każdą stronę moja wstrzemięźliwość jest chyba zrozumiała. Niemniej poczytałem o ciekawych doświadczeniach kolegów  i chwała im za publikację. Przy okazji -nie ma mowy o walcowaniu tkaniny w foremniku-to przecież malizna choć 25".

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.