Skocz do zawartości

Czy wybrałem dobre ustawienia do ładowania baterii?


adrian1515

Rekomendowane odpowiedzi

tylko tych sond są dwie, to musiałbym chyba każdą komorę oddzielnie sprawdzać? ale nie ważne, jak ktoś ma linka może podać, bo z chęcią te małe cudo bym kupił (te z filmu) ; p

 

a i jak ktoś może niech mi powie w końcu jaki prąd (A) mam ustawiać w trybie STORAGE (to jakoś się oblicza inaczej? czy tak samo jak dla ładowania)?

 

to tyle w tym temacie za pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kiedyś zmierzyć napięcie w baterii dotykając tylko z jednej strony? Ile Ci wyszło?

nie o to mi chodzi, tylko o to, że w tym małym wkładam i mam, a tym dużym musiałbym wszystko oddzielnie sprawdzać.

W 3 s mam 4 wychodzące blaszki - wiadomo:

pierwszy odchodzący kabel do balansowania -CELA- drugi odchodzący kabel do balansowania -CELA- trzeci odchodzący kabel do balansowania -CELA- czwarty odchodzący kabel do balansowania

 

i musiałbym najpierw zmierzyć pierwszą blaszkę i drugą i dostałbym wynik pierwej celi i tak po kolei, poza tym to jest droższe tak myślę (bynajmniej) bo te małe coś chyba mniej kosztuje, jeju nie wazne jak ktoś ma niech poda ; (

 

i jak ktoś może niech odpowie mi na to bardzo proszę - z góry dziekuje:

 

 jak ktoś może niech mi powie w końcu jaki prąd (A) mam ustawiać w trybie STORAGE (to jakoś się oblicza inaczej? czy tak samo jak dla ładowania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............

niestety nie mam miernika, a gdzie taki na przykład mogę kupić(może ktoś zapodać linka):

tutaj gościu ma całkiem fajny miernik 1:00 mógłbym se(sobie) takie kupić, ale nie wiem nawet jak takie coś znaleźć, bo w tym sklepie http://www.modele.sklep.pl/ jak wpisuje ''miernik napięcia'', ''multimetr'', ''miernik'' to nic nie wybijaj - nie mogę znaleźć, a chciałbym kupić w tym sklepie

Kupisz tu tester lipo :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian widać, że nawet nie czytasz dokładnie odpowiedzi.

 

 

 jak ktoś może niech mi powie w końcu jaki prąd (A) mam ustawiać w trybie STORAGE (to jakoś się oblicza inaczej? czy tak samo jak dla ładowania)?

Na to pytanie odpowiedziałem Ci na poprzedniej stronie...

Tomku, tak. Poziom na lekcjach fizyki przypomina kolorowanie drwala. Jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to musi sam. Tak było w gimnazjum, nie wiem jak jest w liceum. Ja jestem w technikum, klasa mechatroniczna i dopiero tu można się czegoś dowiedzieć...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian widać, że nawet nie czytasz dokładnie odpowiedzi.

Na to pytanie odpowiedziałem Ci na poprzedniej stronie...

Wiem, ale ty powiedziałeś konkretnie(ogólnie) skąd mam wiedzieć, że akurat 0.6A to dobrze dla mojej baterii ; p? dobra nie ważne w STORAGE będę brał 0.4A i na pewno nie popsuje ; d

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Co to jest?:

post-13574-0-35525900-1398100812_thumb.jpg

w instrukcji pisze, że to pojemność czyli mAh (nawet domyśleć się można) - o to co chce spytać to też można się domyśleć, ale wole się upewnić.

Myślałem, że tu będzie wykrywać pojemność w baterii ile zostało i będzie ładować w moim przypadku do 1300mAh, ale od rozpoczęcia ładowania to zaczyna liczyć od początku to zapewne jest wartość mAh jakie zostało do naszej baterii doładowane tak?

 

 

2. Czy to jest normalne? - podłączyłem swoją baterie, na samym początku pokazało, że każda cela ma po 3.09V i w kilka sekund wzrosło do 3.20V po czym po 2 minutach wzrosło do 3.40V:

post-13574-0-47775000-1398101124_thumb.jpg

Czy to normalne, że na samym początku tak szybko wzrasta napięcie? w 2 minuty i z 20 sekund wzrosło z 3.09 do 3.40V?

 

akurat teraz moja bateria ładuje się prądem 0.6A i ma już 11.46V(cały pakiet) (ładuje się 45min) w tym tylko załadowało do niej 400mAh, a zaraz zbliża się granica 12.6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło wręcz idealnie, myślę, że gdyby nie limit 1300mAh to, by weszło więcej(nawet nie ma komunikatu FULL tylko CAPA jakieś):

post-13574-0-72826400-1398107102_thumb.jpg

mogę znieść ten limit do 1400mAh pomimo, że mam baterie 1300mAh?

czy da się w ogóle naładować więcej niż ma bateria nie przekraczając dozwolonego napięcia 12.6V?,

bo jak napięcia nie przekroczę to mogę doładować więcej, ale czy to zdrowo dla baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem limit pojemności dla lipo nie ma sensu. Tej baterii w programem lipo nie da się przeładować.

Ładowarka odcięła ładowanie bo ustawiłeś taki limit pojemności - dlatego komunikat CAPA.

W tej chwili nie doładowałeś pakietu i przy następnym lataniu masz mniej energii do wykorzystania.

 

Chyba nie tylko ja mam wrażenie, że uczepisz się każdej literki którą wyświetli ta ładowarka i od razu żądasz odpowiedzi.

Ta ładowarka jest tak prosta, że wystarczy, że wybierzesz dobry program, bo nawet baterii podłączać nie trzeba umieć, a Ty robisz problem.

Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega ładowanie lipo to poczytaj informacje w internecie. Później to przemyśl i poczytaj jeszcze aż zrozumiesz.

W tym temacie już kilku kolegów z forum wyraźnie odpowiadało na Twoje pytania, Ty jednak nie rozumiesz odpowiedzi bo nie masz elementarnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomku, tak. Poziom na lekcjach fizyki przypomina kolorowanie drwala. Jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to musi sam. Tak było w gimnazjum, nie wiem jak jest w liceum. Ja jestem w technikum, klasa mechatroniczna i dopiero tu można się czegoś dowiedzieć...

Widzisz, problem jest taki, że zależy, czy trafi ci się dobry nauczyciel...

Ja w gimnazjum o prądzie itp. na lekcjach fizyki nauczyłem się dosyć dużo, bo mamy nauczycielkę, która nie lubi, jak ktoś nie umie czegoś z rzeczy, które powinniśmy znać :P

Szkoda, że to zależy od szczęścia, na kogo trafisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło wręcz idealnie, myślę, że gdyby nie limit 1300mAh to, by weszło więcej(nawet nie ma komunikatu FULL tylko CAPA jakieś):

attachicon.gifczydasienalad.jpg

mogę znieść ten limit do 1400mAh pomimo, że mam baterie 1300mAh?

czy da się w ogóle naładować więcej niż ma bateria nie przekraczając dozwolonego napięcia 12.6V?,

bo jak napięcia nie przekroczę to mogę doładować więcej, ale czy to zdrowo dla baterii?

Powiedz mi czy do pełnej szklanki wody można dolać jeszcze trochę czy nie . I w jakim celu chcesz ładować do pakietu 1300mAh , 1400mAh ,po  prostu kupuje się większy pakiet.

Jak ci się udało władować do pakietu 1300mAh 1300mAh to ten pakiet był rozładowany na  zero????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę znieść ten limit do 1400mAh pomimo, że mam baterie 1300mAh?

czy da się w ogóle naładować więcej niż ma bateria nie przekraczając dozwolonego napięcia 12.6V?,

bo jak napięcia nie przekroczę to mogę doładować więcej, ale czy to zdrowo dla baterii?

Zanim zadasz kolejne tego typu pytanie przeczytaj ten temat Akumulatory litowo-polimerowe, Li-po, Lipol - kompendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.