Skocz do zawartości

Oklejanie japonką


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To zależy czym barwiłeś japonkę. Raczej prasuj na sucho, ja prasowałem tylko na sucho. Do barwienia polecem farby do tkanin. Samo barwienie jest trywialne. Potrzebna jest kuweta fotograficzna lub inne płaskie prostokątne naczynie o odpowiednio dużej powierzchni. Wycinamy prostokąt z japonki o powierzchni trochę mniejszej niż kuweta, przyklejamy cellonem pasek do jakiejś listewki i przeciagamy tym po barwniku. Nasycony papier uważając żeby się nie zawinął i nie skleił wieszamy do wychnięcia. I to w zasadzie tyle. Drobne elementy naklejamy: japon na japon, większe, zeby nie robić zbyt dużych płaszczyzn podwójnie oklejonych z lekka zakładką. A efekty na zdjęciu. Przy drobnych  elemntach dobrze jest wycinać wkładając japon pomiędzy złozna kartkę z papieru. Unikamy poszarpanych krawędzi. Sezonownie, jeżeli zawody nas nie gonią 4-8 tygodni minimum. I żadnego przypinania szpileczkami. Pasek sklejeczki, ciężarki itd. Na tym etapie (sezonowania) możemy kombinować że zwichrzeniami płata. Zostaną na zawsze.

post-15007-0-56793600-1415282800_thumb.jpg

post-15007-0-37567600-1415282820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich barwników.

attachicon.gifObraz (2).jpg

A tak wygląda po lakierowaniu.

attachicon.gifDSC00605.JPG

Zrób tak jak pisze Andrzej a powinno być super.

Można zapytać, gdzie kupujesz te barwniki? Na zimę planuje składać patyczaka pokrytego japonką. Jesień za pasem, więc kompletuję wyposażenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.