Skocz do zawartości

Emax problem z gazem na max


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam silnik EMAX symbolu nie pamietam bo silniczek ma ok 7 latek z tego co mi zostało w pamieci to zalecane smigło przez producenta 12x6 ciag 1300 gram

ostatnio latałem mesershmitem smigło 9x6 regel hobby king 25 A wszystko ok teraz podarowałme ten silnik Tacie do szybowca smigło składane 10x6 regulator 30A Redox po dodaniu na max gazu silnik tak jak by odcinał a raczj gubi faze moze ktoś wyjasni dlaczego ?? bez smigła wszystko ok a smigło nie jest najwieksze jakie przewiduje producent kiedys latałem na 12x6 i regulator Tower Pro 30 było dobrze a teraz zaczynaja sie problemy...

Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawiony został zakres drążka na aparaturze na tym reglu? W Redoxie to standard. Włącz apke, ustaw gaz na max, włącz zasilanie w modelu, regiel się odezwie, wtedy drąg w dół i powinno działać :D jeśli to nie to to nic innego na myśl mi nie przychodzi ;)

 

Wytapatane z mojego GT-S5830 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reglatorów redoxa to są przeboje, sam miałem przejscia i wymieniałem. Do tego byłem swiadkiem jak w boble sprawdzali 2 sztuki nowki z opakowania i zadna nie zakrecila nawet silnikiem. Sa tanie i na tym koniec, do motoszybowca sie nie nadaja bo hamulec to kaszana. Jak sie go sprawdza bez smigla czuc na silniku uderzenie, wydaje sie ze hamulec dziala, ale w locie skladane smiglo sie nie zlozy. Hamulec powinien trzymac, czyli silnik powinien stawiac opor a on tylko na moment sie zalacza i puszcza.

 

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem testy na początek ustawiłem zakres drążka gazu nie pomogło przestawiłem Timing na minimum niestety dalej to samo to rozebrałem silnik sprawdzic połączenia połączenia ok ale uszczypał sie jeden z magnesów usunąłem ten kawałek i sinik smiga jak dawniej

Tak ze dziekuje za zainteresowanie i  wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.