Skocz do zawartości

DLA 56 przerywa w locie


Fijey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Panowie mam do was takie pytanie jak wam sie lata  na tym silniku ??? Planuje jego zakup  i chce go zainstalowac do mojego medelu mitsubishin zero 1:5  jak sadzicie zda on egzamin  u mnie ???

 

Wiecie może gdzie ten silnik można kupić bo jak patrzylem w kilku sklepach   to jest on  niedostepny.

 

A może słyszeliście cos o tym silniku :

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=11_12_857&products_id=15162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ,powoli zacznie się problem z zakupem DLA 56  bo jest nie produkowany  jego następcą jest DLA 58 .

O ile o 56 były różne opinie, od zachwytu po rozpacz z odpalaniem,wymianą gażników to o 58 -ce mogę pisać w samych superlatywach.

Ogólnie mogę wydać bardzo pozytywną opinię o silnikach z nowej serii DLA 32/58/116.

Akurat jestem testerem od zeszłego sezonu tych silników i mogę napisać iż każdy chodzi rewelacyjnie,bardzo dobrze odpalają,praktycznie regulacja jest symboliczna,kultura pracy świetna.Żadnych problemów z prychaniem,gaśnięciem,nierówną pracą-pewnie to zasługa oryginalnych gażników Walbro.

Oczywiście silniki były wcześniej docierane na stanowisku stacjonarnym (fabrycznie ponoć też są odpalane ,jest certyfikat z ich pracy) ,z wstępną regulacją, na oleju syntetycznym.

Nich o łatwości zapalania świadczy fakt iż kolega który przeszedł na benzyny z pianek i nigdy nie odpalał benzyniaka i dopiero się uczy go odpalać ,przyjeżdza na lotnisko ze swoją Extrą ,zaciąga ssanie w 58 -ce ,2-3 razy zamach ,prychniecie ,gasi ssanie, 2/3 razy zamach i silnik pięknie pracuje co nie jest takie zawsze oczywiste przy odpalaniu benzyn..

Na daną chwilę polecam z czystym sumieniem silniki z nowej serii -szkoda że DLA nic mi za tą reklamę nie odpala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  Panowie  za szybkie odpowiedzi. W chwili obecnej studiuje  temat wskazany przez Roberta . Raczej wybiorę nowszy model czyli 58 , wprawdzie brakuje mi 200 zl :)  , ale moja  druga połówka może mi dołoży hehe :)To jeszcze może polecicie mi jakiś  tani sprawdzony  sklep gdzie go można nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuję DLA 56 od zeszłego sezonu i jestem z niego bardzo zadowolony.co prawda na początku były problemy z regulacją,osiągami ale to tylko przez moją niewiedzę.obecnie jestem już wdrożony w temat benzyniaków. silnik jest ładnie dotarty i sprawuje się super a zużycie paliwa nie jest wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Moj Dla 58 juz do mnie dotarł .

 

Mam pytanie  wiem że silnik już  był odpalany    czy trzeba  go jeszcze docierać ???  jeśli tak  to jakie śmigło  polecacie  i  jakiego paliwa  do docierania  wiem że   mieszanka musi być  " bogata"   przy docieraniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.