Skocz do zawartości

koc ratunkowy


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

siema

dowiedziałem się że modele można pokrywać kocem rotunkowy i odrazu chciałem to wypróbować można go dostać w sklepie medycznym

wygląd : z jednej strony srebrny a z drugiej złoty

wymiary : bardzo duży około 2m x 2m

zalety : bardzo wytrzymały , tani

inne : potrzebny jest także butaprem i jakiś model do oklejania (nie może byc depronowiec bo go klej zje)

zastosowanie : (oklejanie skrzydła) należy posmarować butapremem część którą chcemy okleić jeśli ma to być większa powieszchnia to radze się sprężać bo będzie za późno

gdy mamy posmarowaną część którą chcemy, wycinamy kwałek o takim kształcie z około 2cm naddatkiem.

Do naciągnięcia folji przydały by się 2 osoby, jedna do nacigania a dróga do trzymania (skrzydła) uwaga folia raz przyklejona nie powinna być poprawiana

Gdy już mamy to przydało by się troche to przyprasować ale ostrożnie z tęperaturą żeby się nie wypalila dzióra (folija nie kurczy się tak jak folia specjalna do oklejania modeli)

jeśli są jakieś niejasności proszę pisać a ja odpowiem

 

ps pierwszym razem mi nie wyszło ;)hehe

 

życze powodzenia i pozdrawiam

 

Edit:

Zaznaczyłem większość błędów a zostały na pewno jeszcze te bez polskich ogonków .

Co to jest test na wytrzymałość moderatorów i userów.

Zaraz dostaniesz krawacik .

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pani z kwiaciarni da ci za darmo

 

hehe ale mi się napisało :rotfl:

 

myślę ze arkusz za parę groszy jak dobrze ją pobajerujesz że kazali ci przynieść kilka arkuszy do szkoły.

oblecisz kilka kwiaciarni i będziesz miał spory zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś. Taka folia jest dobra do małych modeli nie lądujących w trudnym terenie. Oklejanie na butapren jest dobre ale dobrze by było by go rozcieńczyć czym to już nie pamiętam. Ja zawsze czekałem aż wyschnie a dopiero potem przykładałem folię i delikatnie jeździłem żelazkiem a gdy wszystko przykleiłem to brałem się za naprężanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kiedys wykorzystywalo,sie koce p.poz ,trzeba bylo je wygotowac i oklejalo sie rdzenie styro,tafla szyby byla podstawa,na to kladlo sie wlasnie folie kwiatowa i bez problemu z folia szlo,albo do negatywu,albo do odssysaczki(wodnej,haha),ale to juz nie te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

taki koc generalnie ma zastosowanie-

-dla poszkodowanego w wypadku, aby go ogrzać, okrywa się go złota stroną

-dla poszkodowanego np po udarze czy cos, trzeba go okryć srebrną do zewnatrz i wtedy odbija słońce.

 

tak w skrocie, do zatrzymania ciepła, a jaka stroną to juz zalezy od sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.