Skocz do zawartości

Panda sport Multiplexa.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Polatałem pandą, a raczej usiłowałem latać. Zacznę od początku. Jestem totalnym amatorem (latałem Pionieerem, a teraz Sky syrferem), dlatego moja wiedza na temat oblatywania modeli jest żadna, ale postanowiłem swoje „trzy grosze” do temat Pandy dorzucić. Po pierwsze nie jest to model dla początkującego trzeba mieć już jakieś doświadczenie. Wynika to z jego nerwowości, ( co może być też jego zaletą w ostrzejszym lataniu) i jak już było napisane wcześniej ma tendencje to przepadania przy zbyt małej prędkości (prędkość ta jest odpowiednia np. dla beto- podobnych). Po drugie wydaje mi się, że potrzebny jest mocniejszy silnik ( C2822/27 1200 KV 135 W) i większe śmigło niż w zestawie ( przykład Motylastego) -miałem problemy z osiągnięciem większego pułapu. Trzeba przyznać, że podstawowe figury kręci z gracją, ale wymaga dużej uwagi. Używał zwykła aparaturę bez komputera ( może to problem), zamontowałem lotki, zaliczyłem dwa krety ( już naprawiłem kadłub metodą gotowania). W trakcie kreta wygiął się dźwigar przy łączeniu obu połówek wyprostowałem, ale nie jestem pewien jego sztywności. Może któryś z kolegów ma jakiś pomysł jak go usztywnić ( mam już jakieś przemyślenia, ale jestem ciekaw waszych pomysłów)

To tyle moich „trzy grosze” i bardzo proszę o uwagi, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jakieś dyrdymaly. Model ani trochę nie jest nerwowy a już ze przepada to...... Jakoś udawało mi się panda latać baaaardzo wolno i nie zauważyłem żadnej tendencji do przepadania. Latam na smigle fabrycznym i model mi idzie 60 stopni w górę. Myślę że warto sprawdzić, iż jak masz wyważony model a nawet jeśli prawidłowo to czy czasem coś a dokładnie akumulatory lub odbiornik nie przesuwają się w trakcie lotu. Panda to jeden z najprostszych modeli do latania

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej wszystkim latającym Pandami!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kit-a tego modelika.

Mam w szafie zgromadzone trochę gratów do małej wścieklizny. Tylko nie wiem czy Panda się nada.

Mam silnik 350W 3800KV, regulator 45A, śmigiełko 4,5x4,1 i wydajny pakiet 1300 3s.

 

Chciałbym prosić posiadaczy modelu o opinię, czy ta pianka da radę?

Czy uda się łatwo i estetycznie zmniejszyć albo nawet zlikwidować wznios?

Czy moje małe i prędkie śmigiełko nie zostanie zasłonięte przez nos modelu?

No i w końcu czy Panda lubi szybsze latanie czy jednak mocno "trenerkuje"?

 

Jeśli nie Panda to przyjdzie szukać laminata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.