Skocz do zawartości

PZL 55/62


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

popełniłem takie oto coś.

- rozpiętość: 76cm

- silnik: Emax 2805

- regulator: 18A

- serwa: 3x TP 9g

- bateria: Redox 2s 700mAh, lub, docelowo, minimalnie tylko cięższa 950mAh Turnigy NanoTech

 

Napęd początkowo stanowił Cox BabeBee, ale mi kaprysił na lotnisku (w warsztacie odpalał bez problemu, rzecz jasna) więc się poddałem i wróciłem do prądu. Samolot już latał, na tyle dobrze, że zasłużył na porządny face lifting, kalkomanie itp.

 

post-6719-0-27123500-1401475507_thumb.jpg

post-6719-0-86021900-1401475516.jpg

post-6719-0-65822200-1401475551_thumb.jpg

post-6719-0-47343400-1401475591.jpg

post-6719-0-08497900-1401475613.jpg

 

Ale nie piszę jedynie żeby się pochwalić. Mam również prośbę o radę. Chcę zrobić ładną osłonę kabiny. Niestety powierzchnia jest nierowijalna, więc sądzę, że czeka mnie obkurczanie butelki na kopycie. Moje dotychczasowe doświadczenia z colą z Biedronki i opalarką nie są zachęcające - nie potrafiłem uzyskać dużych wyobleń.

 

Czy na to jest jakiś trick, którego nie podają w literaturze? Może trzeba robić kabinkę w dwóch częściach i potem kleić? Ale jeśli tak, to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema tu chyba żadnych  trików tylko kilka zasad :

-kopyto  wsadzone przez odcięte dno butelki wraz z dodatkowymi "dystansami-klockami "  by otrzymać wstępne naprężenie

-butelkę nagrzewamy całą -ogrzewanie tylko w okolicy kopyta może przynieść za małe naprężenie tworzywa

-można próbować wygrzewać w piekarniku :) to da nam 100% obkurczenia jakie będziemy w stanie otrzymać ,najlepiej w pozycji stojącej np  na klockach drewna by  tworzywo nie zapaskudziło nam kuchenki ...

 

Można kombinować z ułożeniem kopyta np z wykorzystaniem krzywizny butelki koło zakrętki.....

Przykład zabawy z butelką   http://osegouin.free.fr/cncnet/bibli/projets/p51/p51_b.phtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też z PETem nie za dobrze szło, wiec poradziłem sobie w inny sposób:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/44160-rwd-13-na-polskim-niebie-kolejny/&do=findComment&comment=485851

 

Najlepiej owiewki się wytłacza z grubej folii do bindowania (,3mm).

 

Możesz też "pójść na całość" i zrobić sobie skrzynkę do vacuformowania (to też nie za dużo roboty - ja swoją w jedno popołudnie machnąłem) i tłoczyć albo z wyżej wymienionej folii, albo z cienkiej plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy butelkowym wykonaniu ramki szyb najlepiej wyciąć  z drugiego identycznego egzemplarza wytłoczki  bo uwypuklą się tylko na szczycie kopyta , jeśli byś chciał wytłoczyć je od razu to tylko na vakuformie (wtedy uwzględniamy je na kopycie)

Co do piekarnika - to musisz eksperymentować- dzisiejsze butelki są jakieś "inne" -kiedyś wystarczyło je włożyć do wrzątku ....obstawiam że max  

 

PS   butelka powinna być jak największa a nie "dopasowana" do rozmiaru kopyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.