Skocz do zawartości

Poszukuję łożyska


mike217

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie, poszukuję łożyska oporowego na wał 7mm, ale takiego żeby jego zewnętrzna średnica nie przekraczała 12mm. Może spotkał się ktoś z takim nietypowym? Łożysko musi mieć własne  podkładki hartowane ( bieżnie) i kulki we wianku. Cena nie jest przeszkodą.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

To mialo byc lozysko oporowe w domysle wzdluzne jak dla mnie - opieram sie na pierwszym poscie.

A to co przedstawiles to zwykłe łożysko (W 627/7-2Z) ktore co prawda moze pracowac wzdluznie ale nie tak dobrze jak łozysko wzdłuzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

To mialo byc lozysko oporowe w domysle wzdluzne jak dla mnie - opieram sie na pierwszym poscie.

A to co przedstawiles to zwykłe łożysko (W 627/7-2Z) ktore co prawda moze pracowac wzdluznie ale nie tak dobrze jak łozysko wzdłuzne.

 

Fakt, nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jeszcze większa średnica.

Z tym twierdzeniem nie zgodzę się. Wymiar zależy również od parametrów wytrzymałościowych łożyska. Myślę, że z tak nietypowym zamówieniem, można śmiało próbować zrobić indywidualne odbierane łożyska. Nie chcę tutaj robić reklamy, popytaj google.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fota.pl/kontakt/kontakt_dla_klientow/

Poszukaj tu: FOTA to nazwa która chodzi za mną od dziecka, tata gdy coś potrzebował coś to każde łożysko, każdą część dostaje od ręki a jak nie posiadają to zamawiają i jest nieraz nawet tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz,że łożysko oporowe igłowe będzie miało mniejszą średnicę niż kulkowe, przy założeniu igieł w koszyku?

To podeślij namiary na takie łożysko.

Tak, uważam, że igiełkowe będzie miało mniejsza średnicę. Wałeczki mają mniejsza średnicę od kulek, plus bieżnie wybierasz pod zastosowanie. Sprawdź ofertę SKF, nie mam jak podlinkować na telefonie.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam, że igiełkowe będzie miało mniejsza średnicę. Wałeczki mają mniejsza średnicę od kulek, plus bieżnie wybierasz pod zastosowanie. Sprawdź ofertę SKF, nie mam jak podlinkować na telefonie.

 

Wysłane z tapacza

Hmm, czy jesteś pewny, że masz na myśli łożysko oporowe?

Wydaje się, że w łożysku oporowym igiełkowym krytyczna nie jest średnica wałeczków tylko ich długość, ale może ja czegoś nie wiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, temat trawię długo i zostaje szlif. Muszę więc dorobić 2 trzpienie, po 1 do każdego talerza i szlifnąć sposobem w tokarce. Mam na szczęście w co te trzpienie złapać, żeby leciało prosto i czym szlifnać. Kolego Kry, chyba nie za bardzo w temacie jesteś, mi chodzi o łożyska wzdłużne oporowe. Fakt są takie igiełkowe ale ich średnice są za duże dla mnie. Ty masz pewnie na myśli  zwykłe igiełkowe czy to we wianku czy to z pierścieniem Wew czy też bez. O takie mi nie chodzi. Chodzi o łożysko, które przejmie na siebie siłę pchającej model śruby napędowej. Stosuje takie nagminnie w swoich ślizgach ale teraz zaszła konieczność zastosowania czegoś zbliżonego do 7x12 i nie ma. Jest faktycznie 7x13 ale piasta śruby ma 12 i nie zastosuję 13. W wyczynie nie ma miejsca na takie rzeźby. Ma być na wymiar.  Ostatecznie zastosuję podkładki ślizgowe z ketron-peeku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.