Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

J-23, żaglówki typu RG65 i mniejsze, żaglami porusza zamocowane na serwie długie ramię na końcu przywiązana linka.przechodzi przez otwór w pokładzie pod bomem. Rozwidla się do bomu i do foka. Żaglami porusza także wiatr. W dużych żaglówkach stosowana jest winda żaglowa.

Na początek, prosta, łatwa w budowie i transporcie, dobrze pływa żaglówka RG65  Jif65  Plan jest do wygooglowania.

Właśnie taka mojej produkcji pływa na filmie po Kanale Bydgoskim . Mniejszą popularną klasą jest Footy Class.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.f551a8ef5157c13b89c1542a72ca7c8b.pngDla kasowania luzów szota ( linki sterującej żaglem)  aby nie spadał z rolki zwrotnej !

Bez naciągu od gumki lina może zsunąć się z rolki i zakleszczyć się na osi obrotu, co spowoduje brak możliwości manewrowania żaglami.

Rysunek z tematu kol Skippera ( pozdrawiamy !! ?) :

 

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nasz fotoreporter odwiedził Janusza w mateczniku jego pracowni, w której powstaje m.innymi model "Generała Zaruskiego" .

Przy okazji fotoreporter został obdarowany przez właściciela owej "jaskini sztuki" niezłą dechą na stanowisko montażowe do jego pracowni !? Już pomalowałem !! ?

Oby żył wiecznie !! ?

Kilka fotek z wizyty poniżej .

DSC_0694[1].jpg

DSC_0696[1].jpg

DSC_0695[1].jpg

DSC_0700[1].jpg

DSC_0701[1].jpg

DSC_0698[1].jpg

DSC_0703[1].jpg

DSC_0707[1].jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczma2

ja kadłuba nie będę kupował, bo kiedyś jak wracałem ze sklepu to w krzakach znalazłem

kawałek plastikowej rynny porzucony - to go przygarnąłem, bo w nim zobaczyłem kadłub żaglówki

obciąłem brzegi, podgrzałem dziób, ukształtowałem, próbowałem skleić ale się nie udało

więc skręciłem śrubką czubek i dalej ściegiem z drutu tak jak kaszalu w poradniku pokazywał

teraz zaleję to żywicą w środku, z zewnątrz trochu szpachli, dokleję dupkę i "prawie" gotowy i nieprzemakalny będzie

 

IMG_0632q.JPG

IMG_0629q.JPG

IMG_0623q.JPG

IMG_0635q.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem dzisiaj z doposażeniem modelarni - zabezpieczone i pomalowane dodatkowo drugie drzwi wejściowe - finisz coraz bliżej !!!  ?

Przetransportowałem znowu "trochę" ? wszelkiego dobra z zakamarków poprzedniej lokalizacji ......

Hmmmm -......... gdzie to się wcześniej mieściło ..... ?? ..... żona szczęśliwa z odzyskanej kubatury mieszkania !!!!  ?

Ja też, bo w końcu będzie można zostawić wszystko bez zwijania całego majdnu do szafy - życie stało się  piękne !!! ?

 

Cytat

 

 

DSC_0708[1].jpg

DSC_0709[1].jpg

DSC_0710[1].jpg

DSC_0715[1].jpg

DSC_0714[1].jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.