Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Dodał bym jeszcze wlew  wody do kotła  ( no chyba że chcesz wlewać wodę przez gniazdo zaworu bezpieczeństwa po jego wykręceniu ) , opłomki w płomienicy bliżej płomienia i otwieraną pokrywę wyczystkową w dymnicy pod kominem  !! ?

Rurkę przegrzewacza pary warto by ze dwa razy spiralnie zawinąć w dymnicy !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Andrzej- będzie spirala w przegrzewaczu pary tak zrobię , woda będzie wlewana poprzez odkręcany zawór bezpieczeństwa. Zapomniałem jeszcze o wyjściu na manometr to też będzie.

W dniu dzisiejszym pierwszy raz wytoczyłem sobie i nagwintowałem takie nakrętki do przykręcenia płynowskazu, chyba w nagrodę sobie zrobię drinka hi hi

Szczególne podziękowania dla Andrzeja Łuszpińskiego którego wskazówki bardzo mi pomogły. Oraz dla Andrzeja "Kaszalu" za doradzenie jaki uchwyt kupić.

 

20200903_182542.jpg

20200903_182935.jpg

20200903_184412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw tokarski oraz wyrób wygląda profesjonalnie !! ?

Witamy w gronie minitokarzy !!! ?

Zawsze chętnie służę pomocą !!

Ps.

Po toczeniu i oczyszczeniu miotełką suportu z wiórów zawsze warto lekko przesmarować łoże ( prowadnice suportu) olejem maszynowym dla konserwacji i smarowania !

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nareszcie trochę powiało i można było w końcu wytrymować "Victorię" w normalnych warunkach wiatrowych !!

Dokonaliśmy tego razem z Januszem ( pokazał pazur wytrawnego regatowca RC? !! ) w jego letniej bazie w marinie klubu Pasat w Pieczyskach !

Łódka po trymowaniu chodzi elegancko !!!?

Kilka fotek z tego wiekopomnego wydarzenia poniżej !

Na koniec zabawy popływaliśmy jeszcze historycznym modelem kolegi Andrzeja - made in USSR ale wciąż pływa  !

DSC_1315.jpg

DSC_1313.jpg

DSC_1317.jpg

DSC_1325.jpg

DSC_1331.jpg

DSC_1332.jpg

DSC_1334.jpg

DSC_1341.jpg

DSC_1345.jpg

DSC_1336.jpg

DSC_1348.jpg

DSC_1151.jpg

DSC_1349.jpg

DSC_1351.jpg

DSC_1355.jpg

DSC_1359.jpg

DSC_1358.jpg

DSC_1354.jpg

DSC_1356.jpg

Edytowane przez kaszalu
dodano filmy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.