Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście dołączam się do życzeń. Szanowna Gromadko Modelarzy - radosnych i pogodnych Świąt oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku. Oby na się wiodło w domach :D, w pracy :lol: oraz w powietrzu :D :D i na wodzie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Andrzeju w Nowym Roku. Co u mnie? Atlas i Maga Dragstar III zimują w porcie oczekując wiosny. Kilka dni temu przyszła przesyłka z ... kadłubem nowej zabawki - ślizgu HYDROLIFT (czeski produkt ze stajni MM Product). Kompletny napęd zaburtowy pozyskany drogą kupna (z silnikiem outruner klasy 450 ,460W, 3000 kV), ale będzie zmiana na silnik inruner 700W, 2650kV (zamówiony w HK). Póki co, remontuję modele po poprzednim sezonie. Aktualnie kończę naprawę szybowca o rozpiętości 3000 mm, na remont czeka staruszek "paiper" o rozpiętości 1800 mm. Póki co - mam co robić. Byle do wiosny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu - myślałem o kanale bydgoskim przy Staroszkolnej - Kanałowej , ale przejdę się jutro , zobaczę czy lodu nie ma i dam znać . Jak byłem ostatnio to miejscami była cienka tafla podlana wodą  -  z daleka trudno zobaczyć i kadłub można rozpruć ! Teraz powinno już stopnieć.Ciekawe jak na Balatonie wygląda bo dawno tam nie byłem.

Ryszard - zobaczę jak będzie się zachowywał na wodzie i ew. wymienię . Kolega dał mocniejszy silnik i notorycznie ukręcał mu wały ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - tak jak podał Andrzej, ale dodam:  kadłub dokładnie ma 740 mm.  Zestaw napędowy: silnik rcb brushless motor (firma fsd www.fsd-motor.com))  typ F-450B, 460W, 3000kV, zasilanie 3-4s Lipo lub 9-12 cel NiMh, prąd max. 38A, średnica 28 mm, waga 55 g, napędza śrubę o średnicy 32 mm poprzez wał elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - znalazłem inny silnik do napędu tego ślizgu. Jego parametry: inruner (można założyć wężownicę do chłodzenia wodnego o średnicy 28 mm), 2630 kV, 700W, zasilanie 2-4s LiPo, prąd max. ok. 40A, średnica silnika 28 mm, wał średnica 3,14. waga 180 g, długość korpusu 5,7 cm. Średnica wału pasuje do łączówki pomiędzy wałem elastycznym a silnikiem.

Michał proszę o opinię - od jakiej średnicy śruby zaczynać eksperymenty na wodzie przy tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu - fajnie że wypatrzyłeś odpowiedni silnik do tego modelu, chętnie bym go "łyknął"  - ale czy jest on na jakiejś " ludzkiej" stronie gdzie można go zamówić bez znajomości mandaryńskiego ???

Podeślij linka, bo na fsd same "krzaczki" i ni cholery nie wiem o co im chodzi  :D  :unsure: .

Swoją droga jak TY rozumiesz te gałązki ??? :blink:  :blink:  :unsure:

Pozdrawiam; 深圳市飞速达电机有限公司

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ni w pipe ni w oko.. 28mm średnicy i 2600 kv to  na 4 cele podpada i na jakąś miniaturową śrubeczkę . Poszukaj takiego silnika ale o KV 4000 do 4400 i śruba wtedy wypadnie  36-39 i zasilanie 2 cele lub silnika 3500kv na 3 cele . Stosowanie miniaturowych śrub daje mały zysk bo mała jest ich sprawność. Pytanie czy to przeniesienie napędu wytrzyma obciążenie większą śrubą niż  te 30 kilka mm. Na pewno kluczowa będzie wysokość zabudowy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.