Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Ano właśnie.. Raczej to będzie zabawka do okazyjnego pływania, więc musi byc łatwo wodowalna na slipach. Trzymanie pod chmurką zimą odpada, mam co prawda garaż ale wole chyba na razie auto w nim trzymać. Myślałem sporo czasu o Cameo lub Malibu ale są jednak małe i niezbyt wygodne. Trzeba będzie kiedyś przy grillu pogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho jakoś na forum, nikomu się pisać i pływać nie chce czy co .... ;)

No to postanowiłem się trochę po wodzie pokręcić i  może jakiegoś ducha wskrzeszę w reszcie towarzystwa !!

Wieczorkiem , tak na trzy pakiety ! :)  :)  :)

Chociaż chłodno ( powietrze arktyczne ponoć nadciąga .... :ph34r: ) ale było bardzo przyjemnie !

 

 

 

post-3419-0-89878600-1429473544_thumb.jpg

post-3419-0-62459500-1429473558_thumb.jpg

post-3419-0-51661000-1429473571_thumb.jpg

post-3419-0-65179100-1429473581_thumb.jpg

post-3419-0-51882700-1429473611_thumb.jpg

post-3419-0-70454700-1429473898_thumb.jpg

post-3419-0-53614700-1429473909_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza bo wszyscy pewnie albo w swoich modelarniach siedzą, albo "w plenerze".

W sobotę odwiedziliśmy z Damianem i Maciejem fajną miejscówkę.

Choć niby miejscówka do latania, ale przypominam sobie jak rok temu w maju wylała Wisła.

Wtedy był kawał miejsca do pływania.

W sobotę nasze szybowce same podrywały się do latania, (dosłownie) co widać na filmikach Way'a

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45824-wał-wiślany-bydgoszcz-fordon/?p=561166

Jednak, żeby popłynąć trzeba by poczekać, aż Wisła znów wyleje.

Jak już wyleje, to najczęściej z północnej stronie wału (po naszemu - miejscówka nr1 na wale w Fordonie) jest konkretny staw.

Latamy tam czasami, jak jest odpowiedni kierunek wiatru, może dam znać jak będzie tam woda.

Miejscówka z mapką jest na stronie

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45824-wał-wiślany-bydgoszcz-fordon/?p=499050

Na kilku zdjęciach jest nawet widać wylaną Wisłę

(może trochę słabo widać, bo akurat to nie było w naszym zainteresowaniu).

Z tym że proszę wziąć pod uwagę, że ja na pływaniu się nie znam i nie wiem czy takie zbiorniki wodne się nadają do pływania modelami (to teren zalewowy i sytuacja się zmienia, rok temu było tam dość głęboko, w chwili obecnej wody brak).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzą tylko pływają. W piątek byłem na treningu modelarskim w Chełmży w zaprzyjaźnionym klubie sportowym KST Włókniarz Chełmża . W najbliższy piątek wyjeżdżam do niemieckiego Neustrelitz na zawody z cyklu Puchar Niemiec gdzie będę startować w swoich ulubionych klasach Mono 1 i mono 2. Nawiasem, jak mamy się zebrać w Bydgoszczy i popływać razem jak dowiadujemy się po fakcie na forum? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Wróciłem przed kilkudziesięcioma minutami z nad Kanału Bydgoskiego, gdzie dokonałem inauguracji sezonu nawigacyjnego 2015. Modelem,

którym tego dokonałem to kuter pilotowy KP400 - PILOT 20. Model na wodzie spędził ok. 45min. Warunki pogodowe dobre, lekki wiatr, który pod koniec się uspokoił. Pływałbym może jedną pełną godzinę, ale pojawiła się buracka rodzina z dzieckiem i chcąc dokarmić ptaki, wysypali do wody pełną reklamówkę pieczywa, i praktycznie jak te resztki zaczeły dryfować po wodzie to już było po pływaniu.....
WP_20150421_004_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie - najważniejsze że sezon rozpoczęty !

Szykują się pokazy jak już informowałem 30 maja na Balatonie z okazji Dnia Dziecka  i na Kanale Bydgoskim z okazji corocznego festynu organizowanego przez rady osiedla Wilczak i Okole  !

Uzgodnimy takie godziny, aby można było popływać na jednej i drugiej imprezie - Janusz Smyk nad tym czuwa ! :)  :)  :)

Dostałem też parę fotek z pływania przekazaną kuzynowi łódką zanętową w Kołobrzegu - jak widać wykorzystywana jest nie tylko jako Bar Fastfood dla rybek !!!  :D  :D  :D

Młode kadry modelarskie szkolą się i bardzo dobrze !! B)

post-3419-0-11905300-1429717229_thumb.jpg

post-3419-0-37579800-1429717240_thumb.jpg

post-3419-0-26576900-1429717262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór....Dzisiaj też byłem z modelem PILOTA popływać na kanale bydgoskim . model w wodzie spędził półtorej godziny , wiatru nie było ..... zdaje sobie sprawę że jak się zrobi bardzo ciepło to zacznie  wegetować roślinność wodna a wtedy z pływania nici....co się tyczy pływania na Balatonie to nie sądzę żeby od tamtego roku przybyło wody. Beczkowozami też chyba nikt nie nawiezie. Na chwilę obecną nie piszę się na udział w tej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Dzisiaj badałem warunki nawigacyjne na Balatonie. Oczywiście wody nic nie przybyło.....Pilota udało mi się zwodować w środkowej części akweny - tam gdzie jest taka imitacja plaży. Stanełem na kamieniach i jakoś powoli go postawiłem na wodzie , udało się dlatego że kuterek niewiele waży . Podejrzewam że Sztorma , lub Odysa bym nie postawił na wodę bez wchodzenia do niej. Pilot spędził na wodzie półtorej godziny . To jest czas maksymalny , wynika on z tego że po prostu na tyle mi starcza pakiet w nadajniku. Pogoda była lekko wietrzna , nawet w tym czasie miała zajęcia szkółka żeglarska , na wodzie było kilkanaście tych małych łódeczek. Póżniej wiatr ustał i woda była gładka jak lustro.....tak do samego końca pływania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.