Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 tokarki w jednej mors 2 ale co z tego jak tam jest przelot i nie ma jak stożka zablokować. Stożek widzę ma płetwę ale to nic nie da. Więcej jednak toczę na TSA 16 i tam mam stożek 1:20 , egzotyk. Największy zacisk mam 12mm i pod taki przetoczę trzpień. Potrzebuję tylko małej sercówki bo niestety nie mam. Może masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - nie toczę za dużo w kłach , ale może ma na wyposażeniu tokarki Smyk albo Andrzej z Aleksandrowa ?

Poza tym można na szybko zrobić - odpowiedni  pierścień stalowy, z jednej strony śruba. z drugiej wspawany  pręt kątowy i jest !

A na stożku na pierwszej tokarce trzpień z tyłu można by nagwintować , wkręcić śrubę , podkładka , nakrętka i dociągnąć na  wrzecionie - będzie trzymać ( tak jak do frezów palcowych w tulejce zaciskowej)  ! 


Witam Seniora - co słychać w eleganckim świecie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam w cyberprzestrzeni ... Jestem - nie, nie  poleruje śrub w mono. Ślizg, jak na moje umiejętności, jest i tak za szybki. Po próbach na wodzie zmieniłem mu wyważenie poprzeczne i teraz powinno być OK. Aktualnie prace koncentrują się na  Atlasie II, który po wielu udanych próbach na wodzie,  jest przy nabrzeżu i ma wyposażaną sterówkę (okna i wirujące szyby, wycieraczki, stoły, pulpity, krzesła obrotowe, ekran radaru i inne z laptopem włącznie). Prace wyposażeniowe w toku ...

W wolnych chwilach pracuję przy modelu latającym Trubo Raven. Planowany oblot - jak się zrobi cieplej.

Pozdrawiam Brać Pływającą i Latającą... byle do wiosny!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpak do P-11 będzie dość duży w tej skali w której go budujesz. Myślę że powinieneś pogadać z Mikem217 albo Andrzejem z Aleksandrowa ! :)

Z Michałem już debatowałem, na razie mam laminatowy, daleki jest on od doskonałości w zakresie kształtu i równego kręcenia się. Ale do latania to jeszcze sporo czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Michałem już debatowałem, na razie mam laminatowy, daleki jest on od doskonałości w zakresie kształtu i równego kręcenia się. Ale do latania to jeszcze sporo czasu. :)

W każdym razie cały czas kibicuję i liczę przy oblocie na miejsce w pierwszym szeregu obserwatorów   !!! :)

Ja mam w zanadrzu też coś dużego na silnik 120 czterotaktowy ,ale szczegóły na wiosnę ....( ale kołpak typowy :)  ...) B)

post-3419-0-34240700-1449958700_thumb.jpg

post-3419-0-35717100-1449958808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie cały czas kibicuję i liczę przy oblocie na miejsce w pierwszym szeregu obserwatorów   !!! :)

Ja mam w zanadrzu też coś dużego na silnik 1.2 czterotaktowy ,ale szczegóły na wiosnę ....( ale kołpak typowy :)  ...) B)

Andrzej tu coś w twoim stylu do tego silnika można by dobrać słuszny rozmiar, http://pfmrc.eu/index.php?/topic/58236-ćechie-model-w-stylu-retro/?p=597234 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne cacko - już sobie pościągałem materiały z linka !! Dzięki że to wygrzebałeś ! :D  :D  :D

Widzę Krzysiek że znasz moje lotnicze fascynacje ( oprócz wodnych oczywiście :rolleyes: ) , czyli " ci wspaniali pionierzy na swych latających maszynach" ,,, :)

Pozdrowienia wodno - awiacyjne dla Wszystkich :lol:

post-3419-0-69181200-1450005595_thumb.jpg

post-3419-0-52991000-1450008175.jpg

post-3419-0-54403100-1450008193.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.