Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest w trakcie budowy. Okienka mają wmontowane szybki w ramki ale okienka nie są wklejone. Nie bój nic. Główka pracuje. Będą wklejone po malowaniu. Uniknę ich zaklejania przed malowaniem. Zdarza się, że gdzieś "podwieje". Jeszcze do przyklejenia są okapy, na to dach i na to relingi, reflektor. Do pływania rekreacyjnego wsteczny może być ale nie musi. Na 1 śrubę nie płynie po prostej. W KP118 na dwie śruby przeciwbieżne mam wsteczny.

Co do R-3 mam plany z Modelarza w formie elektronicznej. Mój R-3 ma specjalnie nawinięty mały silnik bezszczotkowy na małe obroty i małe zużycie prądu. Zasilany jest lipolem 900mAh. W cięższym napędzie zanurzenie będzie powyżej linii wodnej. W większym modelu będzie inaczej.  W każdej chwili mogę wstawić wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana metoda lutowania i wiercenia. Zaznaczone i powiercone otwory na sklejce. Wstawione słupki i lutowane do nich poręcze. Po wyjęciu relingu sklejka staje się szablonem do wiercenia w dachu nadbudówki. Na 4 zdjęciu widać, że pasuje. Teraz dalsze dopasowanie i lutowanie do drabinek, opiłowanie lutów.

post-419-0-67957100-1457339444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadbudówka prawie gotowa do malowania. Jeszcze przykleję wieszaki kół ratunkowych i dokładny przegląd. Wyjmę okienka i do kąpieli w płynie do mycia naczyń. Zastanawiam się jeszcze czy zeszlifować zażółcenie powierzchni.

post-419-0-32467400-1458194426_thumb.jpg

 

post-419-0-10860900-1458194440_thumb.jpg

 

Zdjęcia robiłem z większej odległości operując zumem. Nie ma dużych zniekształceń.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas Krzysiek !! :)

Najbliższy oficjalny pływający "show" na festynie Rady Osiedla Okole w maju nad Kanałem Bydgoskim przy Kanałowej i jeszcze jeden na Bartodziejach na "Balatonie" ( o terminie poinformuję póżniej ) !

Ale kameralnie popływamy na pewno wcześniej - zapraszamy ! B)  

Szy..szy..szszykujemy niespodziankę !! :ph34r:

PS.

Smyk otworzył fabrykę trapów i złotych morskich wiader - próbka w produkcji powyżej - nie do zastąpienia na każdym ratowniku !! :P

A ja się jeszcze  obijam ...  :D

post-3419-0-30357200-1458494994_thumb.jpg

post-3419-0-37116800-1458495146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kominie holownika Stoczniowiec (parowiec stoczni) jest napis na zielonym polu. Litery widoczne są i to słabo po powiększeniu obrazu. Odczytuję SPC i nie jestem pewny czy prawidłowo. 

post-419-0-11468200-1458626400_thumb.jpg

Jeszcze jest trochę pracy, po malowaniu widać  niedoróbki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne aparaty cyfrowe mocno ujawniają niedoróbk i- co jest dobre aby dopieścić detale z drugiej strony czasami gołym okiem tych drobnostek nie zobaczymy więc nie ma się czym przejmować.

Kaziu fajna robota jaką farbą malujesz ? pędzelkiem ?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.