Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj  zabrałem Raptora na działkę. Swoboda działania. Po wyjęciu elektroniki do wnętrza modelu wlałem litr wody. Natychmiast z dolnej części lewej burty, na dużym środkowym odcinku kapała woda. Kadłub zrobiony jest z płyty HIPS. Na pokazie na skutek uderzenia ślizgu rozerwała się spoina. Model nabierał wodę i przechył zalał regulator i napęd przestał działać. Andrzej modelem dopchnął do brzegu. Dzięki.

Naprawa niby prosta ale trudno z klejem dotrzeć w głąb wnętrza. Waldek wisisz mi regulator Redox  30A 3f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol to alkohol. Można go kupić w dobrych sklepach elektronicznych do czyszczenia elektroniki. Wyszoruj regulator szczoteczką do zębów dokładnie przy użyciu WD40 a potem dokładnie wypłucz w alkoholu, może być zwykły Etylowy lub jak masz Metylowy. Potem regulator wygrzej z 3 dni w ciepłym miejscu. To ważne aby wilgoć wylazła z pod tranzystorów i procesora. Jak nie ruszy po takich zabiegach to jest szmelc. elektronika po czyszczeniu szczoteczką do zebów ma być czysta i wolna od zielonkawych tlenków , szczególnie na procesorze gdzie odstepy między nogami są małe. Jak nie ogarniesz to dawaj go do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zmywacz jest koło mnie. Kupię. Na razie zdjąłem koszulkę i twardszym pędzelkiem usunąłem osad. Zebrał się na powierzchni w rogu. Ostatnio jak sprawdzałem działanie, silnik miał ruch szarpany, nie obroty. Wchodził w stan programowania. Przemyję także odbiornik. Miał takie objawy jakby nie było styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ty sprawdzasz regulator bez mycia i ściągania koszulki po zalaniu to można się spodziewać efektów.  Jak nastepnym razem zalejesz to działaj od razu, zdjęcie koszulki to podstawa i płukanie, dobra też jest woda destylowana. Dużo zależy od wody jaką zalejesz. Ta z kanału bydgoskiego przypomina bardziej elektrolit niż wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popływałem na Balatonie Zefirem , czas jedna godzina dwadzieścia , woda spokojna .Ponieważ ja zawsze odbywam rejs dokoła , to jedyną trudnością są bujnie rozrastające się trzciny które utrudniają obserwację  , oraz zmuszają do omijania ich szerokim łukiem aby nie natrafić na takie rosnące pod wodą . Zapomniałem dodać że najpierw pojechałem nad kanał , ale jest niski stan wody i bardzo brudna woda. Zacząłem budowę kolejnej jednostki . Na razie wręgi już stoją na desce montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę też pływałem modelem. Chciałem sprawdzić jak działa symulator diesla na wodzie.

To kołysanie co mi się nie podoba to reakcja na wychylenia steru. 

Wycinając w pokrywie prostokątny otwór i oklejając zielonym płótnem zwiększę słyszalność diesla ale od spodu na rzepy wisi odbiornik i arduino. Mogę przełożyć do nadbudówki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było słychać przy brzegu i jak wyjmowałeś kuter  z wody - mikrofon ściągał wcześniej dużo szumów z tła akustycznego !

Chociaż w realu to mogło być zupełnie wyraźnie słyszalne na wodzie . :)

Ale mnie się i tak podobało - muszę u siebie  założyć w końcu ten symulator na model ! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model powoli odzyskuje blask. Poleruję go ręcznie przy pomocy padów polerskich i pasty polerskiej Troton K1. Jest to pasta do polerowania na sucho bez wody. Proces jest bardzo pracochłonny i siłowy.. Ale  takie jest już to hobby, jak się gdzieś oszuka i przyoszczędzi to efektu nie będzie.

 

10a7ae7749d7aaebmed.jpg

9f7760536d41fc16med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zapomniałem uruchomić syrenę.

Symulator Conrada jest lepiej słyszalny. Film kutra Linda. Generuje tylko pukanie. Natomiast twórca dźwięków RysiuM ujął także inne. Pracę zaworów i inne. Przez to sam wydech jest mniej słyszalny. Może nawet praca na luzie lepiej słyszalna. Mogę siłę dźwięku zwiększyć podając wyższe napięcie na wzmacniacz. Zamówione w Aliexpress, 2 moduły Arduino nano na dalsze testy, do tej pory nie dotarły i pewnie nie dotrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro będzie na całym ale jeszcze z dwie polerki zejdą. Na razie ręka i bark wymęczone jak po 20 km w kajaku..Przy okazji dodam , że polerować dają się tylko i wyłącznie farby utwardzane chemicznie czyli 2 składnikowe. Czas całkowitego utwardzania farby akrylowej to nawet 14 dni o czym mało kto wie. Farba do 14 dni jest bardzo podatna na zarysowania. Warto o tym pamiętać wyjeżdżając z lakierni autem po naprawie. Mimo zapewnień lakiernika, że jest suche bo było wygrzane warto mieć na uwadze, że jest suche ale nie twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem model kutra Linda z symulatorem Conrada. Przychodzę z manelami nad kanał a tu pływa śmietnik roślinny. Chciałem zrobić film i przedstawić działanie tego symulatora diesla ale w takim zanieczyszczeniu wody pływanie byłoby ryzykowne. Powrót i zanim zapakowałem do bagażnika zrobiłem film na sucho. Ładnie działa ale jeszcze powinny być rzadsze stuki wydechu na wolnych obrotach porównując do tego co widziałem na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wyruszam na Międzynarodowe zawody ślizgów Elektrycznych w Lesznowoli. Modele sprawdzone, łożyska wałów zmienione, uszczelniacze też. Na zawodach będzie obsada z Polski, Ukrainy i Rosji. Silna ekipa. Moje klasy są mocno obsadzone także  przez Rosjan. Zawody są jednocześnie drugą imprezą liczoną do Polskiego rankingu.

1e76747df23f27f8med.jpg

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.