Skocz do zawartości

Pytanie o modele - militaria .


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem prawdziwym pasjonatem choć nie posiadam ostrej broni. Napisałem, że to na 90% Walther PP ale jeden szczegół mi nie odpowiadał. Nie odpowiadał bo to nie jest Walther tylko FN. Czy teraz drogi kolego już się zgadza? ;). Pytanie retoryczne... 

Tak się składa, że nie jest to również FN-ka...

BTW

Czym jest według Ciebie "ostra broń"?

Mnie przywodzi jedynie na myśl nóż lub coś podobnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ 52

a pozostałe w kolejności zdjęć to

TOZ 35

oraz 

IŻ 35M

sorry ale mam alergię jak ktoś mówi broń ostra lub ostra amunicja, bo gdzie ona do cholewki jest ostra???

post-10468-0-54353600-1404157390.jpg

Bojowa jak najbardziej, broń palna też ale sformułowanie amunicja ostra to wymyślili tępi dziennikarze - amatorzy kwaśnych jabłek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń czarnoprochowa to w chwili obecnej najrozsądniejsza alternatywa dla osób chcących posiadać własną prawdziwą pukawkę, gdybym teraz zaczynał przygodę ze strzelaniem to poszedłbym właśnie w tym kierunku....

A co do zgadywanki, ten pierwszy tak na moje oko to NAVY 1851, a ten drugi poza tym, że mi się nie podoba to przypomina  Derringera Philadelphia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś, a ten Derringer to podobno wierna kopia pistoletu z którego zastrzelono Prezydenta Lincolna, a jako ciekawostkę dodam, że NAVY powstał w 1847r czego nie wiedzą sami Amerykanie i przyjmują datę powstania na 1851 kiedy został przyjęty na uzbrojenie marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przypomniałem sobie, że jestem modelarzem też zająłem się strzelaniem.

Coś trzeba było robić.

Mam, przypuszczam ok 50 - 60 kg różnych strzeladeł (z całym dla nich szacunkiem, długiej i krótkiej broni) oraz sporo łuków, bo to też świetne zajęcie.

Na jakieś wyjazdy w plener czasem biorę jakiś łuk.

Polecam.

Np: post-8532-0-78884200-1404236660_thumb.jpg

post-8532-0-97358700-1404236691_thumb.jpg

post-8532-0-04076200-1404236729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, nie lubię się chwalić, a poza tym żadnego arsenału nie mam. :D

Jakieś tam zbiory replik, czy innych ogólnie dostępnych egzemplarzy zgodne z prawem, nic niezwykłego.

Kiedyś gdzieś, coś napisałem, a potem miałem kłopoty.

Śmialiśmy się potem z synem, jest dziennikarzem, i poinformował mnie że są służby, które mają obowiązek sprawdzać niepokojące publikacje.

Nie chciał bym znowu niepotrzebnie dodawać im roboty, a sobie kłopotu.

Ostre u mnie to np. takie:

post-8532-0-59278300-1404241333_thumb.jpg

post-8532-0-13411300-1404241309_thumb.jpg

Krótkie, jakie preferujesz to np: (pewnie rozpoznasz bez problemu)

post-8532-0-23418300-1404241552_thumb.jpg

post-8532-0-46177800-1404241573_thumb.jpg

post-8532-0-24774200-1404241623_thumb.jpg

post-8532-0-57366100-1404241644_thumb.jpg

Na koniec załączę zdjęcie z poświęcenia karabeli, którą na chrzcie przekazałem wnuczkowi zgodnie z tradycją rodzinną.

post-8532-0-57907900-1404241800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Keseru 2 . CP88

 

Jak mam dosyć huku to idę postrzelać z łuku ;) , strzelam z longbowa Bisoka 24lb a strzały robię sam z prętów węglowych, ale przechodziłem okres fascynacji mocą i strzelałem z Cougara, tylko mocny myśliwski łuk był bez sensu w strzelaniu do tarczy na 30-50m

post-10282-0-97849400-1404279693_thumb.jpg

 

Łucznictwo trochę połączyłem z modelarstwem i uzbroiłem strzały w silnik 10ns - efekt: blisko 400m z naciągu 24lb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też Cię wciągnęło? Remington to świetny rewolwer, znacznie lepszy od Colta a szybkostrzelność jest taka sama jak współczesnych rewolwerów przy zapasowych bębnach, jeżeli ktoś oglądał film Niesamowity jeździec to wie o co chodzi. Dodam że na dzikim zachodzie była to ulubiona broń rewolwerowców.

Firma Uberti robi najlepsze repliki rewolwerów na świecie, ale nawet im zdarzają się buble dlatego rewolwerów nie kupuje się bez "pomacania".

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na osiowość bębna i lufy, najprościej to zrobić okrągłym patykiem o przekroju lufy tak aby wchodził dosyć ciasno

i obracając bęben sprawdzamy czy komory są prawidłowo ustawione względem lufy, jeżeli patyk nie wchodzi do bębna to prosimy sprzedawcę o następnego. Miałem onegdaj dokładnie tego i był dosyć celny, kominki w bębnie są ustawione pod kątem co zapobiega wpadaniu wystrzelonych kapiszonów do zamka. Mnie nie zaciął się ani razu, czego nie można powiedzieć o Coltach, dodatkowo bęben ma pomiędzy kominkami wyżłobienia dla

kurka co powoduje, że naładowany jest w pełni zabezpieczony przed przypadkowym wystrzałem.

Najlepszy stosunek jakości do ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o takim myślę ale jeszcze nie teraz, zastanów się nad opcją pukawki wyposażoną w regulowane przyrządy celownicze. Nie wiem jak to na zawodach - czy wolno takich używać, ale z pewnością jest to lepsze rozwiązanie pozwalające ustawić broń pod siebie, chociaż nie do końca zgodne z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.