Skocz do zawartości

Zderzenie ptaka z samolotem


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Inne modele oczywiście też równie groźne dla samolotu, ale latając przy nodze, widząc samolot w pobliżu mogę mu zejść z drogi.

Latając FPV opieramy się na tym co podaje kamera i coś może umknąć będąc 2 km od bazy. Szczególnie, że w większości nie transmituje się dźwięku.

Przypadkowo zasugerowałem, że to tylko FPV są te beee, ale to nie było moim celem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję zasadę : piłeś ,to nie jedź- latasz FPV, to z daleka od lotnisk . FPV lubi ciszę i skupienie, a nie myślenie jeszcze o samolotach. Tyle jest wolnej przestrzeni, że o kolidowanie sobie nawzajem nie powinno być mowy, ale czytając niektóre posty, to myślę ,że niektórzy jeżdżą po pijaku. Potem się dziwią ,że są zakusy do wprowadzenia ograniczeń FPV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rodzimym lotnisku to niektórzy modelarze mieli pretensje do tych dużych samolotów, że nie uważają na ich piękne modele i generalnie przeszkadzają w uprawianiu hobby....a jak zapytałem, czy któryś z nich zna taką śmieszną ustawę jak Prawo lotnicze to cisza zapadła - ciekawe co nie?

Sam byłem świadkiem jak lata już temu Dromader awaryjnie zrzucał wodę aby się z modelem nie zderzyć, ale jakoś przeszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad moim domem często latem przelatują dosyć duże , chyba wojskowe samoloty . Latają zawsze parami i tak nisko że oknami rwie ( lecą w stronę Rabki , Zakopanego ). I własnie tak się zastanawiałem bo też sobie latam na polach przed domem , pewnie deproniakiem został bym od podmuchu powietrza zepchnięty na bok ale często latają tu goście na  paralotniach  z napędem , myślicie że wiedzą jedni o drugich ?? Taki samolot chyba nie jest aż tak zwrotny żeby zrobić unik ? Paralotnia raczej też nie ?        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rodzimym lotnisku to niektórzy modelarze mieli pretensje do tych dużych samolotów, że nie uważają na ich piękne modele i generalnie przeszkadzają w uprawianiu hobby....a jak zapytałem, czy któryś z nich zna taką śmieszną ustawę jak Prawo lotnicze to cisza zapadła - ciekawe co nie?

Sam byłem świadkiem jak lata już temu Dromader awaryjnie zrzucał wodę aby się z modelem nie zderzyć, ale jakoś przeszło...

 

Zastanawiam się o co ci chodzi? Jesteś z tych co lubią wszystkich pouczać?

Masz jakiś żal do modelarzy? Lubisz się chwalić, czego to nie wiesz?

 

Już drugi wątek, w którym siejesz dziwną panikę.

Brzmi to jakbyś specjalnie czekał na jakąś tragedię.

Albo co najmniej był zawiedziony, ze tylko tyle się stało czy że nic się nie stało.

 

Przeraża cię modelarstwo? Taki ekstremalny sport? Śmierć czyha za każdym rogiem?

To przerzuć się na szachy i będziesz miał spokój.

 

Wypadki się zdarzają, zdarzały i będą zdarzać. Każdy modelarz przejmuje odpowiedzialność za swój model i każdy o tym wie.

Możemy tylko minimalizować ryzyko. Całkowicie go nigdy nie wyeliminujemy.

 

I naprawdę nie potrzeba do tego jeszcze malkontenta gderającego nad uchem, jacy to wszyscy w koło źli i durni i co powinni komu i za co zrobić.

Bo to w niczym, nikomu nie pomaga.

 

Chcesz pomóc? To zaprojektuj np. TCAS w wersji dla modeli, Będzie się go montować w większych modelach i będzie ostrzegał pilotów przed obiektem przed nimi. Albo przeciwnie - pilota modelu o zbliżaniu się samolotu.

I wszyscy będą szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Po tym tekście ja odbieram cie jako drażliwego frustrata co musi komuś dopiec. Sorry nie znam cie ale mówię jak widzę ten tekst. Paweł słusznie zauważył ze często widzi się brak kompletnej wyobraźni niestety i u modelarzy. Czasami aż włos się jeży, a to ze nie doszło jeszcze do jakiegoś powaznego wypadku to cud i kwestia czasu. Mam tylko nadzieje ze nie uderzy to bardzo w szersze grono modelarzy.

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.