Skocz do zawartości

Dodatkowy zbiornik paliwa do Spitfire-a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponad rok temu kupiłem model Spitfire-a Mk IX firmy Parkzone. Każde lądowanie w trawie kończyło się kapotażem, dlatego postanowiłem wymontować podwozie i zamontować składane śmigło. Pierwszy lot ze składanym śmigłem skończył się glebą zaraz po starcie i zmieniłem na normalne trój-łopatowe (akurat miałem w skrzynce na lotnisku). Z trój-łopatowym latał jak trzeba, tylko musiałem lądować w zbożu. Zamierzam zamontować w modelu dodatkowy zbiornik paliwa pod kadłubem, by nie połamać śmigła na niskiej trawie (bo nie uśmiecha mi się buszowanie w zbożu). Nie interesuje mnie zbiornik na pylonie, gdyż jest go łatwiej wyrwać przy lądowaniu, stawia większy opór i psuje sylwetkę. Zauważyłem jednak kiedyś w książce o Spitfire-ach podkadłubowy zbiornik, który był w postaci takiego jakby "garba". Przeszukałem internet, lecz nie znalazłem żadnych zdjęć ani rzutów. jeśli ktoś miałby takowe zdjęcie/rzut, prosiłbym o udostępnienie w odpowiedzi.

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była taka wersja o jakiej mówisz i postaram się odszukać jeśli ktoś wcześniej nie poda. Ale jak mówi Robert - ten odejmowany zbiornik wygląda lepiej, bez przesady, że model traci na jego oporach. Ten wbudowany w obrys był zdaje mi się niższy od dołączanego więc raczej dużo nie zabezpieczy(?)

 

E D Y T A  -  chodziło mi o tę wersję LF IXe

post-14330-0-47476100-1404322848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może to sie przyda .Na ramce widac jak wyglada ten zbiornik .Myślę że  widac go na tyle że można pokusić sie o skopiowanie

pozdr

RH

http://www.mojehobby.pl/products/Spitfire-Mk-.IX-WWII-British-fighter.html

 

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234911912-spitfire-slipper-tanks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jak załatwię trochę styropianu, to coś pokombinuję. Panie Robercie, Pańskie rozwiązanie jest praktyczne, ale moim zdaniem psuje wygląd modelu. Według mnie ze "slipper tankiem" ładniej wyglądałby w locie, dlatego poszedłem w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.