Skocz do zawartości

Kret Pionerem, czym go skleic?


adrian1515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zaliczyłem już trzeciego kreta, tym razem był już on tak bardzo mocny, że kadłub mi pękł ;/ :

post-13574-0-45099000-1404569236_thumb.jpg

post-13574-0-88296700-1404569245_thumb.jpg

Nie jest aż tak mocno rozwalony, choć na zdjęciach wygląda ładniej (wyszedł mniej zniszczony niż w rzeczywistości), bo nie widać tutaj na przykłąd jak mocno ten styropian jest zgięty(ściśnięty przez kreta), ale nie wazne mam małe pytanko:

1. Czym to skleić cyjanoakrylem ? czy może UHU porem? czy może czymś innym? zastanawiam się nad tym, bo jak skleje CA to będzie to sklejone mocno i twardo gdzie przy następnym krecie przez takie mocne sklejenie będzie mógł mocniej peknąć, a UHU porem będzie bardziej plastycznie, sam nie wiem dlatego pytam ; )

 

2. Druga sprawa jest taka czy jak oderwe te odważniki to czy mocno mi środek cieżkości się rozreguluje (bo wydaje się, że te cięzarki mało ważą)?:

post-13574-0-39901400-1404569252_thumb.jpg

Baterie trzymam pod skrzydłami więc, bateria mało wpływa na środek ciężkości (sprawdzałem bez bateri i z - to środek cieżkości jest podobny, gdyż bateria jest pod skrzydłami tak jak mówiłem [jest wsadzona idelanie na lini środku ciężkości[linia śroka cięzkości przecina baterie w pół]), dobra nie ważne , słabo u mnie z opisywaniem rzeczy, ale czy warto to oderwać?

 

3. Chciałbym kupić do pionera większa baterie, ale którą mam wziąć? wiem tylko, że moja starta to: 1300 mAh, 11,1V 20C.

a ) Nawet nie znam firmy, czy te pakiety wrzucone do Pionerów RTF są jakiejś firmy czy sa produkowane przez ta firme R

-planes tą samą co robi Pionery?

b ) Na co patrzec przy wyborze bateri, czy większa bateria musi mieć te same dane jak: 11,1V i 20C? czy może mieć więcej V?

c) jaką firme wybrać? czy wybór firmy ma znaczenia?, bo nie chciałbym dawac fortuny za baterie, ale skoro ma lepiej działac to juz raczej wybrałbym ta lepszą

d) moglibyści mi coś zaproponowac z tego sklepu jakiś większy pakiet do pionera? http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-Li-Pol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. Sklej cyjanoakrylem, ale do pianki EPP. Będzie mocno trzymał i nie wykruszy się przy pracy pianki.

Jeżeli pianka ci się skrzywiła, to możesz ją wygiąć na ciepło. Sam tego nie robiłem, ale ponoć tak można.

 

2. Nikt ci nie powie jak zachowa się samolot po wyrwaniu odważników. Możesz je wyciąć, wrzucić całą elektronikę i wyważyć. Jeżeli nie będziesz miał dobrze rozmieszczonego środka ciężkości, to wklej ciężarki tak by ten punkt odzyskać.

 

3. Większa bateria, czyli więcej mAph, czy mAh. taka 2400 spokojnie starczy, zresztą twój samolot to motoszybowiec, więc zazwyczaj nie lata się takimi na włączonym gazie.

Jeżeli regulator masz na 3S (11,1V), to kupuj pakiet 3S. 20C to maksymalny prąd jaki może iść przy twoim pakiecie. Jeżeli zwiększysz pojemność baterii, to prąd też będzie mógł iść dwa razy większy (Amax = xC * xmAh)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czym tak w ogóle Pioner jest klejony oryginalnie(jakim klejem)?

 

2. Nikt ci nie powie jak zachowa się samolot po wyrwaniu odważników. Możesz je wyciąć, wrzucić całą elektronikę i wyważyć. Jeżeli nie będziesz miał dobrze rozmieszczonego środka ciężkości, to wklej ciężarki tak by ten punkt odzyskać.

2. Czym oderwać te odważniki, wiem, że są sklejone na tego ciepłego gluta (czy jak to na to się mówi), tez potraktować go czymś ciepłym? odejdzie to w ogóle?

 

odnośnie 3. :

a i prosiłbym o bardziej szczegółowe odpowiedzi na pytanie numer 3. bo nadal nie wiem czy firma ma znaczenie, i jakby ktoś mógł jakiś pakiet zaproponować z tego sklepu co podałem, a i z twojej odpowiedzi wynika, że mogę wziąć pakiet 30C, a to nie spali silnika?, (sory nie wiem co to te C)

 

z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągniesz ciężarki z nosa to pakiet będzie musiał iść bardziej na dziób. Skleić to możesz klejem na ciepło, soudal d4, uhu por.

Co do pakietu to musisz mieć Voltarz znamionowy, czyli 11.1v, 3s. Na allegro wyrwiesz pakiet Turnigy 3s 2200mah 20-30C za jakies 50pln. Kupuj i lataj. Na firmę tak nie patrz bo jesteś początkującym i prędzej rozbijesz pakiet razem z modelem niż ci sam pakiet zacznie sie sypać. Pamietaj, więcej mAh to większa waga

 

 

C to Culomby, wartość prądowa jaką pakiet może oddać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.
Czym oderwać te odważniki, wiem, że są sklejone na tego ciepłego gluta (czy jak to na to się mówi), tez potraktować go czymś ciepłym? odejdzie to w ogóle?

Albo wycinasz skalpelem, albo podgrzewasz. Na ciepło odchodzi bardzo łatwo, tylko nie spal pianki. :P

 

 

 

 

odnośnie 3. :

a i prosiłbym o bardziej szczegółowe odpowiedzi na pytanie numer 3. bo nadal nie wiem czy firma ma znaczenie, i jakby ktoś mógł jakiś pakiet zaproponować z tego sklepu co podałem, a i z twojej odpowiedzi wynika, że mogę wziąć pakiet 30C, a to nie spali silnika?, (sory nie wiem co to te C)

Im większe C, tym większy prąd może pójść z pakietu, ale prąd wynika też z pojemności. Tak jak napisałem wcześniej jest to iloczyn pojemności (mAh) i ładunku elektrycznego (C - Kulomb). Jest to prąd maksymalny, więc nic ci nie zagraża. Np. jeżeli masz pakiet 2200mAh 20C - to maksymalny prąd jaki może z niego iść to 44A. Jeżeli Twój układ (cała elektronika w samolocie) potrzebuje 30A, to wszystko jest ok. Jeżeli potrzebujesz 50A, to bateria nie będzie w stanie dostarczyć tak dużej ilości prądu i może się spalić.

Są też baterie które mają oznaczenia np. 25-50C. To oznacza, że w trybie ciągłym może dać prądu 25*pojemność, a w szpilce (tylko kilka sekund używania) 50*pojemność.

Ogólnie motoszybowce nie potrzebują zazwyczaj dużego prądu, więc raczej kupuj tani pakiet, zamiast kupować mocne pakiety na zapas, bo tak jak powiedział Marcin K. prędzej go zniszczysz sam, niż rozpadnie się ze zużycia. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak jak napisałem wcześniej jest to iloczyn pojemności (mAh) i ładunku elektrycznego (C - Kulomb). 

...

Są też baterie które mają oznaczenia np. 25-50C. To oznacza, że w trybie ciągłym może dać prądu 25*pojemność, a w szpilce (tylko kilka sekund używania) 50*pojemność.

...

Nie mieszajcie w sprawę Pana Coulomba.

Tym bardziej, że później piszesz poprawnie. "C" pochodzi od capacity - pojemność.

 

Co do modelu to albo masz jakąś specjalną wersję pioneera albo latałeś bardzo kiepsko zachowującym się modelem.

Oryginalny pakiet zasilający 1300 3s powinien znajdować się w samym nosku - zaraz koło ciężarków.

Umieszczając go pod skrzydłem uzyskałeś mocno tylne wyważenie.

 

Jeśli nie planujesz zmiany akumulatora przesuń go do przodu i zostaw ciężarki. Zobaczysz - to będzie całkiem inny model.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam "Pionierem bez ciężarków na pakiecie 2200 lata super.

 

2.Wyrwać siłowo uważając by nie uszkodzić kadłuba.

 

3. 30 C nie spali silnika .

 

(tak prywatnie to gdzie latałeś okolice starej radiostacji , czy gdzieś w zabrzu?)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czyli nie ważne ile ma bateria C? nie zwracać na to uwagi przy moim modelu?

 

2. moglibyście mi zaproponować jakiś najtańszy pakiet do pionera większy niż 1300mAh? byłbym wdzięczny, bo nie znam się na tym i w ogóle, pamiętam kiedyś na reklamach google widziałem duże pakiety w cenach od 20zł-40zł, ale teraz na pewno tego nie znajdę

 

 

 

.(tak prywatnie to gdzie latałeś okolice starej radiostacji , czy gdzieś w zabrzu?)

nie no co ty ; d, skąd takie przypuszczenia? ja mieszkam na północnym-wschodzie ; )

 

 

 

 

nie chce dla takiej pierdoły zakładać nowego tematu:

3. Czy jest coś takiego co może odkleić cyjanoakryl? jakiś środek co rozmiękcza lub coś? może i głupie pytanie, ale może coś takiego jest ; d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czyli nie ważne ile ma bateria C? nie zwracać na to uwagi przy moim modelu?

 

2. moglibyście mi zaproponować jakiś najtańszy pakiet do pionera większy niż 1300mAh? byłbym wdzięczny, bo nie znam się na tym i w ogóle, pamiętam kiedyś na reklamach google widziałem duże pakiety w cenach od 20zł-40zł, ale teraz na pewno tego nie znajdę

 

 

 

nie no co ty ; d, skąd takie przypuszczenia? ja mieszkam na północnym-wschodzie ; )

 

 

 

 

nie chce dla takiej pierdoły zakładać nowego tematu:

3. Czy jest coś takiego co może odkleić cyjanoakryl? jakiś środek co rozmiękcza lub coś? może i głupie pytanie, ale może coś takiego jest ; d?

1 nie ważne , ale po co przepłacać

2 szukaj 2200mAh  w ABC-RC  chyba najtaniej

3. jest poszukaj http://www.rcskorpion.pl/towar/glue-buster-rozpuszczalnik-do-klejow-cyjanoakrylowych-20g/

 

Sory pomyliło mi się z Nifir to do niego miało być pytanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.