Skocz do zawartości

Slavia 631 - sprężyny tuningowe


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam bo wiemy , że tu jesteście używający, posiadacze lub obeznani z tematem.

Kupiłem do wiatrówka Slavia 631 Delux dwie sprężyny tuningowe. Tuning polega na tym, że mniejsza sprężyna wchodzi w większą - w ten sposób siła ma wzrosnąć do ponad 17J. Niestety gdy włożone są obie sprężyny to wiatrówki nie można naciągnąć znaczy nie zaskakują zaczepy spustu i tłoka. Gdy włożyłem tylko zewnętrzną sprężynę to wszystko jest OK.

Napisałem do sprzedawcy - niby profesjonalny sklep, a nie przypadkowy posiadacz - który zaproponował bym zamienił sprężyny stronami ?!?! Pomyślałem, że jaja sobie facet robi bo końce każdej z nich są tej samej średnicy - więc prawa fizyki zmieniam? Ostatecznie tak zrobiłem ale oczywiście nic się nie zmieniło i dalej nie mogę napiąć. Sprężyna wewnętrzna jest troszkę dłuższa od zewnętrznej więc mógłbym ją przykrócić ale wtedy pozbywam się reklamacji gdyby i to nie pomogło.

Przycinać czy zwracać towar niezgodny z opisem? Dodam tylko, że już na jednej zewnętrznej sprężynie siła wyraźnie wzrosła w stosunku do starej oryginalnej sprężyny z 1985r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem powinieneś reklamować te sprężyny. Masz dokładnie określony typ wiatrówki i sprzedawca powinien przesłać odpowiednie części. Nie neguję sprzedawcy jako znawcy tematu, jednak może się tak zdażyć, że akurat te egzemplarze są wadliwe (za długie), przez co nie można ich ścisnąć.

Poświęć trochę czasu na reklamacje. Niech ci prześle inny zestaw sprężyn. Jeżeli i z tymi będzie podobny efekt, skracaj na własną rękę.

 

P.S. Oznacz DELIKATNIE te, które będziesz odsyłał żebyś miał pewność, że nie przyśle ci tych samych sztuk ;)

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomyślałem, że to zwykła pomyłka. Ale odpowiedź bym włożył odwrotną stroną... :D. W tej chwili nie będę ciął do czasu kolejnej odpowiedzi z ich strony.
Właśnie dostałem odpowiedź co do mojej oceny odwrotnego wkładania sprężyny:...
" Witam, proszę się nie wykazywać, wystarczy że z jednej strony wygięty jest zwój i haczy, u wszystkich sprężyny funkcjonują więc nie wiem w czym problem, może pan wysłać wiatrówkę do sklepu, sprawdzimy ".

Znaczy, że wysyłają niesprawdzony towar? Jak dla mnie to ona jest za długa, a nie sprawa haczenia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo wiemy , że tu jesteście używający, posiadacze lub obeznani z tematem.Kupiłem do wiatrówka Slavia 631 Delux dwie sprężyny tuningowe. Tuning polega na tym, że mniejsza sprężyna wchodzi w większą - w ten sposób siła ma wzrosnąć do ponad 17J. Niestety gdy włożone są obie sprężyny to wiatrówki nie można naciągnąć znaczy nie zaskakują zaczepy spustu i tłoka. Gdy włożyłem tylko zewnętrzną sprężynę to wszystko jest OK.Napisałem do sprzedawcy - niby profesjonalny sklep, a nie przypadkowy posiadacz - który zaproponował bym zamienił sprężyny stronami ?!?! Pomyślałem, że jaja sobie facet robi bo końce każdej z nich są tej samej średnicy - więc prawa fizyki zmieniam? Ostatecznie tak zrobiłem ale oczywiście nic się nie zmieniło i dalej nie mogę napiąć. Sprężyna wewnętrzna jest troszkę dłuższa od zewnętrznej więc mógłbym ją przykrócić ale wtedy pozbywam się reklamacji gdyby i to nie pomogło.Przycinać czy zwracać towar niezgodny z opisem? Dodam tylko, że już na jednej zewnętrznej sprężynie siła wyraźnie wzrosła w stosunku do starej oryginalnej sprężyny z 1985r.

A pozwolenie masz na te powyżej 17J?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypominam, że nie to jest tematem postu.

Znowu "jajko chce być mądrzejsze od kury". Znajdzie się zawsze jakiś "mądry" który chce zaświecić w ciemności". I zaraz znowu rozpęta się następna wojna.

 

Paweł, co cię to obchodzi? To jego sprawa!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rejestrowanie broni w końcówce lat 80 - nie mam daty w książeczce pt. Pozwolenie na broń - rozumiem tak, że nie dotyczą mnie ograniczenia powstałe po okresie mego nabycia pozwolenia. Tak właśnie wydawało mi się - jest zarejestrowana niezależnie od tego czy przekraczał 17J czy nie bo taki był wtedy obowiązek. Może się mylę  - nie wiem. W każdym bądź razie w tej chwili jest włożona tylko jedna sprężyna, która choć mocniejsza od starej to jednak nie dochodzi nawet do 17J. A to moje dzisiejsze zabawy:

Czy zauważacie różnicę między 1, a drugim zdjęciem?

 

post-14330-0-04467900-1404672094_thumb.jpg

post-14330-0-01346700-1404672119_thumb.jpg

post-14330-0-68174500-1404672140_thumb.jpg

post-14330-0-08962400-1404672171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce - oczywiście balonik przesunięty. Wydawało mi się, że uchwyciłem moment gdy śrut uderza w powłokę balonu popychając go lekko. Ta czarna kropka na tle łukowato tryśniętej kreski na drzwiach garażu. Na fotkach po opadnięciu wody już jej nie ma więc wydaje mi się , że to śrut. Zdjęcia robione z szybkością 12-14 klatek/sek.

Tu 3cie zdjęcie z wodą gdzie tej kropki już nie ma;

A na ostatnim inny cel ale już bez takiego efektu:

 

 

 

post-14330-0-15627200-1404685289_thumb.jpg

post-14330-0-86513300-1404685450_thumb.jpg

post-14330-0-76123800-1404685473_thumb.jpg

post-14330-0-29142200-1404685496_thumb.jpg

post-14330-0-97817000-1404685521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiatrówkę Hatsana i też kiedyś jak wymieniałem sprężynę miałem ten problem. Ostatecznie przyciąłem 2 zwoje i jest ok ( sprężyna Oteva 2,3 mm) nie to jednak chciałem napisać.

Irku nie wiem jak wygląda Twoja wiatrówką w środku ale u mnie fabrycznie miałem włożone 2 podkładki na prowadnicy i jedną tuleję centrującą w tłoku ( ustawiała sprężynę w centrum tłoka). Może też uda ci się jedną usunąć lub wymienić na cieńsze. Powiedz mi jeszcze czy masz osłonę PET w tej wiatrówce? Problem z dwiema sprężynami polega czasem na tym żę kiedy sprężyna się skraca (spręża)  to też zwiększa swoją średnicę, byc może wtedy jedna zaczepia od drugą i gdzieś blokuje? Sprężyny powinny być od siebie oddzielone osłoną żeby się dobrze ślizgały i powinny skręcać sie w stronę przeciwną jedna w stosunku do drugiej.

Nie wiem jaką prowadnicę tam posiadasz ale spróbuj podejrzeć też czy jak naciągasz wiatrówkę to czy sprężyny sie nie wypaczają na którąś ze stron. Może to powodować minimalne czasem odchylenie zaczepu tłoka od rygla spustowego i wiatórwka sie nie zamknie jesli jest zbyt duzo luzu. Spróbuj wyregulować spust jeśl imasz taką opcje. 

Co do mocy wiatrówki to d o 17 J można ją mieć bez zezwolenia. Osobiście nie chwaliłbym się tym na forum gdybym podnosił moc ale myślę że dopóki nikogo nie postrzelisz to i tak Ci jej nie sprawdzą. Nasza policja nie ma za bardzo zaplecza nawet aby to zrobić i nie chętnie sprawdzają wiatrówki chyba że dojdzie do wypadku. U nas kiedyś kiedy syn postrzelił ojca na drzewie. (dorosły syn) Syn strzelał do szpaków ojciec spadł. Ojciec nie chciał tego zgłaszać ani wnosić oskarżenia, ale sąsiedzi albo lekarz zgłosili i policja przyjechała zbadać sprzęt. Nie wiem jak się sprawa skończyła, ale wiatrówka podobno poszła na długie miesiące do biegłego do sprawdzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy wiatrówki to d o 17 J można ją mieć bez zezwolenia. Osobiście nie chwaliłbym się tym na forum gdybym podnosił moc ale myślę że dopóki nikogo nie postrzelisz to i tak Ci jej nie sprawdzą. Nasza policja nie ma za bardzo zaplecza nawet aby to zrobić i nie chętnie sprawdzają wiatrówki chyba że dojdzie do wypadku. U nas kiedyś kiedy syn postrzelił ojca na drzewie. (dorosły syn) Syn strzelał do szpaków ojciec spadł. Ojciec nie chciał tego zgłaszać ani wnosić oskarżenia, ale sąsiedzi albo lekarz zgłosili i policja przyjechała zbadać sprzęt. Nie wiem jak się sprawa skończyła, ale wiatrówka podobno poszła na długie miesiące do biegłego do sprawdzenia.  

 

Oczywiście, że bez zezwolenia, ;) Stare zezwolenia na wiatrówki straciły moc w 2001 roku przy nowelizacji ustawy. A potem w 2004 gdy zniesiono brak limitu energii dla gładkolufowych (zrównanie do 17 J).

A dziś wiatrówki powyżej 17 J posiada się na REJESTRACJĘ, nie na zezwolenie. Zupełnie inna procedura i mniej upierdliwa. Ale korzystać wolno z nich tylko na strzelnicach, bo to już broń pneumatyczna.

 

A co do Slavi, to IMHO zbrodnią jest pchanie do 631 mocnych sprężyn. Nie jest do tego konstrukcyjnie dostosowana. Maluśia komora sprężania - piękna wiatrówka dla początkujących olimpijczyków z limitem 7,5 J. Mordować ją jakimiś sprężynami z traktora to wandalizm. ;)

Lepiej kupić sobie Slavię 634.

 

Ja swojego Hatsana 55 tuningowałem w odwrotną stronę. Zmniejszyłem go do 12 J i zrobił się naprawdę świetnym karabinkiem. A luneta na nim od 2005 siedzi... I nigdy nie wymagała regulacji. :) 

AGS (Leapers) 4x32.

I z balonikiem sobie radzi. Zresztą mój starszy IŻ-38 też... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed tuningiem Hatsana (też 55) rozwaliłem na nim 2 lunetki. Starczały na dwie paczki śrutu i sypały się i rozszczelniały. Po tuningu siedzi na nim lunetka po około 1200 sztuk śrutu i aż miło jak się strzela. Mniej "wali" po barku, lepsza celność i "kultura pracy". No i ten dźwięk :) Raczej bym nie szedł w stronę zwiększenia energii bo to na nic się nie przyda. Obecnie śrut położony na płaskiej powierzchni celownika po strzale praktycznie się nie przemieszcza i do tego trzeba zmiarzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że w tej chwili jest tylko jedna sprężyna.
Donaro - raczej nie widzę żadnych dystansów w cylindrze tłoka. Sprężyny też nie mogą być od siebie oddzielone Pet'em gdyż nie wejdzie mioędzy obie sprężyny...
Wczoraj pobawiłem się trochę na moim ranczo. Film gdy strzelam do butelki z wodą gazowaną


Zastanawia mnie co nagrałem od 11sekundy: jakiś obiekt leci po łuku od strony lufy. Pocisk to raczej nie jest - film kręcony w zwolnionym tempie. Strzał do puszki z piwem nie przyniósł żadnych romantycznych doznań :D
Za to strzał do balonika leżącego przyniósł lepszy efekt niż poprzednio; teraz wydaje się, że woda jest jakby skrystalizowana.
A tak strzelała ze starą sprężyną - z nową jakoś zapomniałem wczoraj założyć tłumik.

post-14330-0-78833300-1404841839.jpg

post-14330-0-11719600-1404841852.jpg

post-14330-0-62033300-1404841863.jpg

post-14330-0-76800000-1404842006_thumb.jpg

post-14330-0-26201500-1404842027_thumb.jpg

post-14330-0-54475700-1404842053_thumb.jpg

post-14330-0-93762600-1404842087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zdjęć, są doskonałe. Też mam 631, ale rzadko używam...no i muszę się pochwalić, że połamałem dwie 630, ale to dawno już było, no i w trakcie zawodów sportowych na szybkostrzelność....instruktor dostał nowe w ramach gwarancji, a moja drużyna wygrała szkolną ligę strzelecką....heh stare dobre czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konkretnie do tej wiatrówki jest sens zakup nowej lunetki o średnicy obiektywu aż 56mm ? A jeśli tak to czy nie lepiej ciut mniej 40-46mm ale z paralaksą? Cenowo byłaby trochę droższa od "zwykłej" 56mm. Oczywiście mowa o cenie ponad 270zł, a nie > 1000zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.