Skocz do zawartości

RC żaglówka, pomoc w wyborze, zakupie i uruchomieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety instrukcja wyłącznie pod podstawowy soft. Dowiedziałem się właśnie, a bez instrukcji to będę zerem więc nie grzebie.

Mam pytanie do zamówienia na HK. Wysyłka z HK jest pod ten sam adres co w PayPal?? Orientujecie się? Nie kojarzę abym podawał przy zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bart07 proszę nie kusić bom jeszcze gotowy na takie posunięcie (budżet z racji zakupu na HK nie został wyczerpany).
Do Turnigy 9x sprzedający proponuje "Możliwość wgrania dowolnie wskazanego oprogramowania np. ER9X, OPENTX w języku POLSKIM, TANKER9X itp."
Więc chyba język polski ułatwi mi życie tylko podpowiedzcie ER9X czy OPENTX??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ER9X po polsku będzie. 

Koledzy żeglarze...
zaopatrzyłem się w ołów (rura o ściankach grubości 3 mm) i pytam was na jakie małe kawałeczki to pociąć aby można było z tego balast zrobić i gdzie to się później wsypuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

er9x nie jest po polsku. Tak jak pisałem, poproś sprzedawcę o pozostawienie gniazda do firmware, chociaż wówczas nie masz wpływu na estetykę wykonania. Gniazdo bardzo się przydaje do programowania mikserów (teraz się o to nie pytaj, powiem Ci tylko, że łatwiej robić z komputera niż przy pomocy kilku przycisków i pokręteł). Język firmware ma malutkie znaczenie.

 

Instrukcja do 9xr po polsku jest np tutaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/45511138X465061X49.pdf tak, wiem jest to instrukcja do TGY 9xr. Z tym, że w niej właśnie siedzi software zbliżone do er9x / openTX Filozofia programowania ta sama, zresztą ostatnio sporo się zmienia w wyglądzie er9x więc z wersji na wersję jest troszkę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żeglarze...

zaopatrzyłem się w ołów (rura o ściankach grubości 3 mm) i pytam was na jakie małe kawałeczki to pociąć aby można było z tego balast zrobić i gdzie to się później wsypuje??

Radze nic nie ciąć tylko poczekaj aż przyjdzie jachcik, obadasz sprawę, przemyślisz i wtedy na pewno rozwiązanie samo się nasunie ;) 

Ale z tego co mi się wydaje to balast ma "obudowe" do której się wsypuje ołów więc chyba potrzebujesz czegoś w kawałeczkach. Ale nie jestem pewien bo nie mam takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odczytać w panelu 4 etapy 

-przyjęte

-zapłacone

-pakowane

-wysłane

 

Po wysłaniu masz nr przesyłki, który do granic Polski sprawdzasz na światowym śledzeniu, a w Polsce na śledzeniu poczty polskiej. Średnio 20 kilka dni z Chin. Ponoć kilka z europy (nie kupowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba coś nie tak.
gdzie i jak sprawdzić zamówienie, żadnego nr nie mam.
Transakcja wyglądała tak.
Koszyk z zamówieniem można było zrealizować w dwojaki sposób. 1 to zarejestrować się na HK ale konta nie miałem więc wybrałem PayPal. Zalogowałem się na paypal opłaciłem i na tym koniec. Jedyne co przyszło to potwierdzenie na mail z Paypal o treści:

Zanim ta transakcja pojawi się na Twoim koncie, może upłynąć kilka minut.
Handlowiec
hexTronik Limited
support@unitedhobbies.com
+852 35860704
Instrukcje dla handlowca
Nie podano instrukcji.
 
Szczegóły wysyłki
Sprzedający nie podał jeszcze szczegółów wysyłki.
Opis Cena jednostkowa Ilość Kwota
HB-F-03
Nr przedmiotu 31292 $122,92 USD 1 $122,92 USD
4xAAhold
Nr przedmiotu 31555 $1,49 USD 1 $1,49 USD
Suma częściowa $124,41 USD
Wysyłka i obsługa $11,35 USD
Suma $135,76 USD
Płatność $135,76 USD
Płatność wysłana do użytkownika: support@unitedhobbies.com
Z kwoty 442,52 PLN
Na kwotę $135,76 USD

Kurs wymiany: 1 PLN = 0,306793 USD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok  :) .

 

gdy wejdziesz na swoje konto HK i otworzysz zakładkę zamówienia masz możliwość zobaczyć status swojego zamówienia.status ten określają "zielone ptaszki"

 

po zrobieniu przelewu pokazują się od razu 1 lub 2 ,w miarę kompletowania zamówienia przybędą kolejne 2 i wtedy zmieni się status twojego zamówienia na "shipped" a na maila przyjdzie potwierdzenie wysyłki z adresem docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie mam konta na HK.
Więc o co chodzi??

może gdzieś interweniować czy co??
zamawiałem na UE a tu płatność w USD. Coś tu chyba nie halo.
Kupiłem bez rejestrowania się na HK od razu płaciłem PayPal

Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe?to dla mnie jakaś nowość żeby kupować na HK bez logowania się.chyba że coś zmienili... <_<

 

teraz sprawdziłem,faktycznie jest taka możliwość kupowania bez zakładania konta.

ja na HK mam konto od kilku lat i to znacząco ułatwia sprawę,poza tym z czasem można kupować ze sporymi zniżkami.mam już zaliczone ok 50 paczek głównie z globalnego magazynu  :) .

 

myślę że nie ma co panikować,skoro płatność została zaakceptowana to pozostaje ci czekać cierpliwie na paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe dlaczego w dolarach transakcja przebiegła.

Oby nie okazało się że to z globala poszło,bo 4 tygodnie czekać to mi się nie uśmiecha i sezon będzie na ukończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waluta tu nie ma nic do rzeczy,przeważnie płatności są realizowane w dolarach.

wszystko będzie ok,gdybyś miał pomieszane rzeczy global z eu to przy próbie dokonania płatności pokazałby się komunikat że coś jest nie tak.

 

skoro wszystko wybierałeś z magazynu EU to musi być dobrze  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.