Skocz do zawartości

Lippisch Projekt 10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu, po rozbiciu Piborsa tak się zastanawiałem, co by tu zrobić... Nabyło się czarny depron 3mm, więc trzeba było zrobić jakiegoś ciekawego elektryka... W poszukiwaniu natchnienia czy też pomysłu wszedłem w końcu na www.luft46.com , wydrukowałem sobie coś, i ostatecznie decyzja padła na Li P.10.

 

Rozrysowałem "plany" pod depron i wziąłem sie do roboty. Niebawem pewien kolega też zaczął robić Li P.10 - i jak to już bywa, mój wyszedł taki... bo wyszedł :) a u kumpla jak zwykle wsio starannie...

 

Tak czy inaczej, mój model z w.w. projektem Lippischa ma chyba tylko wspólne to, że jest bezogonowcem :) .

 

No dobra, zdjęcia:

 

Widok na szkielet skrzydła przed zamknięciem:

 

b68e23aa37e4a6dd.jpg

 

222865cf7a33115e.jpg

 

Już z kadłubem (obecnie jest już przytwierdzony, na zdjęciu jeszcze nie):

 

630ef26cbb0bf134.jpg

 

Na chwilę obecną jest trochę więcej, pozostało wykonanie sterolotek, statecznika pionowego i zamocowanie wyposażenia...

 

Aha. Najważniejsze dane :) :

profil - GOE188 mod.

rozp. - u mnie 120cm

dł. kadłuba - <50cm (bez silnika, bo napęd naturalnie pchający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na razie wychodzi mi tak:

60566d3e7e8da75e.jpg

 

To coś u góry to wloty powietrza dla chłodzenia regulatora :) .

 

Tył modelu tak sie prezentuje:

 

fac9d7dd5843448b.jpg

 

W gruncie rzeczy pozostało: wkleić orczyki i sterolotki, powkładać resztę wyposażenia (tj. to, czego nie widać :) )...

 

Oblot... Jak pogoda dopisze, to nawet by jutro dało... Ale jak znam życie to kilka dni czasem i minie.

Co do masy modelu - trudno mi ocenić, może z ok. 400g; ale to takna oko :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, no cóż, co tu dużo pisać - model w moim wykonaniu okazał się wielką pomyłką, jest niesterowny, z kolei napęd nie dostarcza mu odpowiedniego ciągu, wzbicie się i wykonanie tym modelem "lotu" dłuższego niż kilka sekund to niezły wynik :) .

 

Zdjęć nie ma, kolega zrobił krótki filmik upamiętniający najdłuższą próbę utrzymania się w powietrzu, ale nie widzę sensu tego pokazywania :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% był dobrze wyważony, całkowicie źle zaprojektowany i za ciężki, na stery reagował z taką dziwną bezwładnością, więc np: mały ruch drążka od siebie powodował nurkowanie modelu, skręt to był łuk, itd.

Jednym słowem - totalna porażka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.C. ustawiałem za pomocą Win Schwerera. W modelu było okej!

Po przeniesieniu napędu do Pibrosa i wstawieniu Lipola 11,1V 20C 1,7Ah zamaist 7,4V 1,8Ah 10C można powiedzieć, że jedną z przyczyn nielotności Lippischa był za słaby ciag... Na razie sobie stoi przy stole rozbebeszony, moze wrócę do niego kiedyś :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.