Skocz do zawartości

Jak to złożyć? Turbina EDF.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

robertus - dzieki za sugestie ale co ci przeszkadza ze sie tutaj zapytalem, jest regulaminowy zakaz?

Mysle ze jakby ktos inny taki temat wrzucil wczesniej na glowny to inni nastepni mieliby latwiej zdobyc tajemna wiedze...

 

Nie po prostu robisz śmietnik. Nie lepiej by Ci było kontynuować całą budowę w jednym spójnym wątku?

Tak by było lepiej i dla Ciebie i dla innych. Np jak ktoś będzie kiedyś miał też F5 od Starmaxa to wyszuka Twój wątek i będzie miał pomoc.

 

PS. Słabo szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem, w takim razie poprosze moda o przerzucenie tego tematu do mojego watku.

 

szukalem info ale jestem raczej swierzy tutaj i byc moze to ze nie znalazlem spowodowane jest tym ze nawet nie wiem jak te rzeczy sie fachowo nazywa...

tak czy inaczej sprawa jest wyjasniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem kilka nowych rzeczy...

 

Regulator 40A (2-5S, BEC 3A) - EMAX - niby wg danych silnika wystarczy 16A ale 40A powinno stanowic wystarczajacy zapas.

 

Silnik 64g/KV3750 EMAX B2435/9 - mniejszych nie bylo na 4s.

 

Odbiornik 6k - SANWA RX-600 FHSS-1 2,4 GHz - mialem brac Sanwa RX-60 ale zaryzykowalem cos o wiekszym zasiegu.

 

Jak zona zostawi karte kredytowa to startuje jeszcze po baterie + ladowarke, serwa + bede myslal o okablowaniu...


Jak masz tam turbinę edf 70mm to po pierwsze jaką średnicę silnika można zamontować i jaką średnicę osi powinien mieć silnik aby pasował do piasty.

Nastepne pytanie to jakim napięciem będziesz to zasilał. Im wyższe napięcie tym niższe KV silnika powinno być.

 

Turbinka ma otwor 31mm + piasta ok 3,1mm.

 

Z tego co skladalem turbinke piasta ma dodatkowe srubki ktore zblokuja os odpowiednio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator 40A (2-5S, BEC 3A) - EMAX - niby wg danych silnika wystarczy 16A ale 40A powinno stanowic wystarczajacy zapas.
 
Silnik 64g/KV3750 EMAX B2435/9 - mniejszych nie bylo na 4s.
 
Turbinka ma otwor 31mm + piasta ok 3,1mm.
 
Z tego co skladalem turbinke piasta ma dodatkowe srubki ktore zblokuja os odpowiednio..


Zwróć uwagę na 3 sprawy związane z silnikiem:
zamówiony silnik ma wał fi 3mm ==> Twoja piasta fi "ok 3,1mm"
zamówiony silnik ma rozstaw otworów mocowania 16mm ==> jakie ma Twoja turbina (19mm ?)
zamówiony silnik ma max prąd 16A ==> orientujesz się ile pobierze Twój napęd na pakiecie 4S z silnikiem 3750kV  ( myślę, że 3-4x tyle, o ile bateria wyrobi prądowo )

I 4 sprawa: ponieważ EDF to napędy o małej sprawności, ja bym wkładał tam max co się zmieści, czyli np silnik fi 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Masz racje, nie sprawdzilem tego, turbina rzeczywiscie ma otwory 19mm, srednice na silnik 28mm a wal ma 4mm (mierzylem zwykla metrowka).

Poszukam czegos innego dopuki paczka nie wyslana...

 

nie orientuje sie ile to zuzycje pradu - z fizyki to ja orlem nie bylem a i nie myslalem ze to bedzie mialo jakies wielkie znaczenie, jak to sie oblicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem silnik z tej seri i nie polecam tez miał być niby do 4s ale nawet na 3s się ugotował turbinka była mniejsza

wiec moja rada zainwestuj w dobry motor i regiel. Polecam sklep http://www.funducted.pl/mobile/pl/c/EDF---wentylatory-i-akcesoria/25 i rozmowę z właścicielem zajmuje się on tylko edfami i mi bardzo pomógł ma ogromna wiedzę na ten temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.