Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC. Od zera do oblotu.


konktenbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wicherek to pierwszy model, który prezentuję na forum. Jest ich u mnie kilka i nie od przysłowiowego wczoraj zajmuje się tym :).

 

Wicherek wycięty na CNC. Składany był dość długo bo ok 1 roku... Ale jak to w życiu różnie z czasem.

 

Wymiary jak dla W25.

 

Waga gotowego do lotu wyszła mi ~1900 gram z pakietem 3S 3000mAh.

Model jest za ciężki na ogon i niestety mimo sporego pakietu wozi 200 gram ołowiu z przodu. Wymyśliłem sobie odejmowany statecznik poziomy i pewnie to trochę za ciężko zrobiłem.

 

Napęd:

  • silnik Turnigy SK3536 910Kv,
  • pakiet Turnigy 3s 3000mAh 20C,
  • śmigło 10x6.

Serwa standardowe. Pokrycie folia oracover.

 

Śmigło będzie zmienione na inne ( 11x5 lub może 12x5 jak silnik uciągnie) ale na 10x6 bez problemu startuje i leci na 1/2 "gazu".

 

Start bardzo ładny " samolotowy". Uniesienie ogona i po małym pyk wysokością model odrywa się od ziemi.

Pierwszy lot praktycznie bez dotykania trymerów. Leci za drążkiem.

Nie zrobiłem klap i do lądowania potrzebował dużo miejsca ale w czasie oblotu troszkę mocniej wiało i pewnie też przez to.

 

Na zdjęciach jest inny kadłub. W moim nie ma pokrycia góry i dołu kadłuba z balsy.

 

Kilka zdjęć z budowy i oblotu. Oraz krótki film z pierwszego lotu.

 

 

post-1212-0-62327800-1408699159_thumb.jpg

 

post-1212-0-04233700-1408699045_thumb.jpg

 

post-1212-0-26073500-1408699095_thumb.jpg

 

post-1212-0-05642000-1408699079_thumb.jpg

 

post-1212-0-40877900-1408699073_thumb.jpg

 

post-1212-0-81374100-1408699066_thumb.jpg

 

post-1212-0-76810300-1408699059_thumb.jpg

 

post-1212-0-22519000-1408699334_thumb.jpg

 

post-1212-0-02443900-1408699221_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u kolegi Michała. W kadłub są wklejone kawałki sklejki, do tego przyklejone nakrętki. W stateczniku są dwa kołki bukowe przewiercone pod śrubę nylonową M6. Miejsce wklejenia kołków ( między środkowymi żeberkami ) jest wypełnione balsą.

I tak można odejmować statecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model lata zatem tylko pogratulować skończonego projektu.

 

Zauważyłem na filmie, że w skrętach model siedzi ogonem i mało stabilnie wychodzi na prostą.

Jaki masz nadajnik?

Może to efekt braku EXPO i drżenia ręki na drążku ale może to być także efekt zbytniej utraty prędkości w skręcie co jest bardzo niebezpieczne bo grozi przeciagnięciem.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Wicherka 25. Po obejrzeniu filmu z lotu wydaje mi się że model jest za lekki z przodu - wygląda jakby leciał cały czas pod górkę. Zakręty tak jak Kolega Mirolek zauważył do poprawy -  mikser ze sterem kierunku i ew. lotki różnicowe ale to wszystko do łatwego wprowadzenia

Bardzo fajny modelik wyszedł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogonem to fakt. Dziwnie się zachowuje się po skręcie. Czy powiększenie statecznika pionowego, jak u Ciebie Piotrze, pomoże?

Wyważenie wydaje mi się dobre.

Teraz kolega napchał tam gratów FPV i czekamy na chwilę wolnego żeby to przetestować. Dojdzie trochę gram z przodu to będzie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomoże, możesz dokleić taśmą samoprzylepną kawałek płaskiej balsy do SK i spróbować.

 

Wydaje mi się też że ma dość duży wznios - więc po wyzerowaniu lotek szybko chce wracać do neutrum i powstaje wizualny efekt kiwania się modelu.

 

Popróbuj trochę -  zrobić model to jest dopiero pierwsza część drogi - druga to go sobie dobrze wyregulować robiąc różne próby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że model masz troche za lekki... Rzuca nim mocno, mój wyszedł jakieś 2.1kg ale tak nim nie trzepie. A SK mam taki jak w planach. Zakręty bierz z większą prędkością, też będzie lepiej. I co do wychodzenia bokiem z zakrętu to wykłon silnika do poprawki,przy większej prędkości tego tak nie widać ale mniejsza prędkość, mniejsze oddzaływanie SK i model sie bokiem ustawia. A no i nie ruszaj tak chaotycznie drążkami, nie "klikaj". Płynne ruchy na drążkach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.