Skocz do zawartości

Robbe Top Equalizer 6s


TomekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Listonosz przyniósł mi dzisiaj ten balanser :-) Problem polega na tym, że nie mogę się dogadać z instrukcją obsługi. Jak zwykle jest w kilku językach obcych, ale niestety nie po Polsku.. :( Czy miał ktoś może do czynienia z tym balanserem i może mi coś więcej powiedzieć o jego użytkowaniu? Konkretnie chodzi o to, do czego służy przycisk MODE - wiem, że zmienia ze sobą jakieś dwa tryby pracy, i jak mam odczytywać miganie poszczególnych diód na balanserze.

 

Instrukcję do tego balansera można znaleźć na stronie: http://data.robbe-online.net/robbe_pdf/P1122/P1122_1-8488.pdf Sam balanser można obejrzec na stronie www.robbe.com Niestety nie mogę podać do niego bezpośredniego linka bo i tak wyrzuca na stronę główną. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

EDIT: Sprawę przycisku MODE mam już opanowaną :wink: Nad resztą pracuję, ale jeżeli ktoś wiedziałby jak to powinno wyglądać to dalej prosiłbym o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oki max. prąd ładowania to 10A

 

Kupiłeś ją od tego gościa co podałem linka?

 

Z tego co wyczytać mi się udało to przycisk mode załącza dwa tryby pracy indywidual wtedy dioda świeci ciągle a equalizer działa samotnie bez ładowarki ,oraz tryb conection wtedy dioda pulsuje a equalizer łączy się z ładowarką i prawdo podobnie zacznie wyświetlać napięcia poszczególnych cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki188, chodziło Ci o prąd ładowania, czy prąd jakim są wyrównywane cele po podłączeniu ich samodzielnie do balansera(bez ładowarki)?

 

wiesiek3d, kupiłem balanser z www.rcskorpion.pl Napisałem do tego gościa, z linka, którego mi podałeś tego dnia, kiedy dostałem od Ciebie maila, ale odpowiedzi nie ma do dzisiaj, więc kupiłem nowy, i od razu zamówiłem stamtąd wtyczkę balansującą. Przynajmniej nie miałem dodatkowych kombinacji z przejściówkami :)

 

Jeżeli chodzi o przycisk MODE to jest dokładnie tak jak napisałeś. Miałem trochę problemy z rozczytaniem tej instrukcji a nie chciałem robić niczego po omacku, ale jak już miałęm balanserek przed sobą, to instrukcja w praktyce robi się jaśniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie działa przy podłączeniu z każdą ładowarką, póki ładujesz przez balancer, a nie tylko podłączasz balancer z boku.

Mnie osobiście ze 4 razy to zabezpieczenie uratowało dupsko, bo ładowarka chciała przeładować celę a pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.