Jump to content

Mistrzostwa Świata F3F Donovale 2014


Guest Kamyczek_RC
 Share

Recommended Posts

Guest Kamyczek_RC

Od niedzieli na Donovalach (Słowacja) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Modeli szybowców zdalnie sterowanych klasy F3F. Tak się składa że w tym roku w jej składzie jesteśmy z kolegą Jerzym (czyno ) i wraz z dwoma kolegami z Aeroklubu Gdańskiego kolegą Jakubem i juniorem Adamem w skład zespołu wszedł również kolega Bogusław pełniący funkcję pomocnika , szpiega dokumentalisty i fotografa który w miarę możliwości będzie relacjonował nasze zmagania z najlepszymi zawodnikami z całego Świata . W zawodach wystartuje 51 zawodników z 21 krajów . Życzcie nam kosmicznej termiki i dobrych wyników !

 

 

post-1785-0-08332900-1409857416_thumb.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Powodzenia dla całej ekipy !!!!!!

Kamil zapodaj tutaj jakiś program tej imprezy i Waszych startów abysmy wiedzieli od którego momentu mamy domagać się jakiejś relacji i wyników :)

 

Jeszcze raz: Połamania skrzydeł !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Aktualna strona Mistrzostw Świata : www.f3x.sk/?page_id=40

Strona kolegi Bogusława :  www.F3F.zielnik.karpacz.pl

 

W miarę możliwości będziemy umieszczali informację z imprezy jednak tak jak napisał Jurek na tą chwilę prognozy są takie że zwycięzcą może okazać się pogoda ;( . z team-owych wieści mogę powiedzieć tyle że Jurek z Bogdanem trenowali , Kuba testował jeden z modeli a ja dzień poświęciłem na pakowanie walizki serwisowej i wypolerowanie i wywoskowanie modeli co zajęło mi tylko 2 godziny ;) . Podziękowania należą się koledze Leszkowi producentowi Respecta F3F za wsparcie nie tylko duchowe ;) .  

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Na poziomie mistrzowskim walczy się często już nie o sekundy w skali lotu a nawet o dziesiąte i setne części sekundy . W skali całej imprezy z takich ułamkowych części może uzbierać się kilka punktów a często w czołówce różnice między zawodnikami zamykają się właśnie w takich punkcikach . Może my nie odczuwamy tego tak wyraźnie ale warto wpajać sobie dobre nawyki i walczyć i każdy dostępny punkt . Profesjonaliści mają całe tabele dotyczące ustawień , balastu , środka ciężkości czy też zmiany w programie . Bogate sponsorowane teamy  latają i trenują  na miejscu rozegrania takiej imprezy kilka razy w roku . Już od tygodnia na miejscu są ekipy z kilku krajów my jesteśmy jeszcze za mali na takie wyzwanie . U nas nikt nie chce sponsorować Reprezentacji Polski . Tegoroczna dotacja starczyła na wpisowe i ubezpieczenie . Noclegi , dojazdy , jedzenie ,stroje , modele i cała reszta mieści się w kieszeni zawodników . Troszkę to smutne że w Polsce trzeba grać tylko w nogę bo tam kupuje się korki , piłkę koszulkę dresy i spodenki i piłkę a resztę ma się za friko . Żeby być w środku stawki europejskiej trzeba w roku wymienić lub kupić 1 nowy model a wraz z wyposażeniem to koszt od 1500 do grubo ponad 3000 € do tego dochodzą koszty wyjazdów , treningów , zawodów i eliminacji do takich imprez . Mój planowany na przyszły rok model w połowie odjedzie po tej imprezie takie są bolesne realia sportu zawodniczego . Ale jedziemy i chcemy wygrać jak każdy z tych 51 zawodników a czy nam to się uda czas pokaże ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Przed godziną dotarła do mnie przesyłka od kolegi Leszka. D producenta najlepszego polskiego modelu F3F Respecta  . Wraz z kolegą Jurkiem dostaliśmy czapeczki i koszulki z odpowiednim napisem . W końcu na takiej prestiżowej imprezie  należy promować nasze polskie modele.

post-1785-0-71563400-1409935850_thumb.jpg

post-1785-0-13260300-1409935870_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zeby walczyć o tysięczne części sekundy trzeba umieć latać. Wiec nie widze sensu w woskowaniu modelu. Najbliższy dobry pilot który mógłby woskować model to Radek Plch z Czech ;) następny mieszka w Dreznie a kolekny w Austrii ;) Moj lata szybciej od wywodkowanych gdy jest brudny i obklejony taśmami ;) nie róbmy magii z latania samolocikami ;)

Ale prawda jest ze koszty takiej zabawy sa spore. Nawet jesli jeździ sie tylko na zawody w Polsce

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Wiesiu żeby odbyły się oficjalnie Mistrzostwa Świata juniorów musiało być ich minimum 4 . Oczywiście dekoracja będzie i dostaną medale ale ja chciałbym widzieć Adama nie na trzecim a co najmniej na drugim stopniu podium . W końcu optymista powie byłem trzeci a pesymista byłem ostatni . Adam lata dobrze i ma topowe modele jednak w koledze z Francji będzie miał wymagającego przeciwnika , Junior ze Słowacji też lata u siebie więc łatwo nie będzie , do tego dochodzi przewaga wlatania w górę bo tak Słowacy jak i Francuzi siedzą na zboczu już od tygodnia a nasza ekipa dotrze na miejsce jutro po południu więc na latanie szansy nie będzie .

Link to comment
Share on other sites

U nas nikt nie chce sponsorować Reprezentacji Polski . Tegoroczna dotacja starczyła na wpisowe i ubezpieczenie . Noclegi , dojazdy , jedzenie ,stroje , modele i cała reszta mieści się w kieszeni zawodników .

Hej Kamil mam nadzieję że wszystko tam u Was OK i przy okazji mam pytanie  związane w ww. cytatem:

Jak/w jakim stopniu  wg Twojej wiedzy są dotowane przez odpowiedniki AP  ekipy z innych krajów w stosunku do wkładu własnego zawodników?

I drugie pytanie: Jak dotują ich niezależni sponsorzy?

Link to comment
Share on other sites

No to wszyscy źle sie modlą, a widac bogaci wiecej płaca na msze. Niestety bozia w większości przypadków nie fajne nam (na razie) warunków do nawiązania jakiejkolwiek rywalizacji. Na razie jest bryndzowato niestety. Jedynie Kuba 3x dostał dobre warunki do latania. Ja dwa razy wiozlem dupsko na niczym, raz wiozlem na prawie niczym a raz za bardzo sie podnieciłem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Jest pięknie dziś wiatr boski i droga powrotna jak spacer przez myjnię samochodową z wyborem programu dokładne mycie . Nie udało się nam rozegrać ani jednej kolejki . Jednym słowem zombi niedzwiedzie ninja i jazda kolejką przez chmurki ...

Link to comment
Share on other sites

Hihi. Śmieszna impreza zakończona. Nasze miejsca żałosne, Amerykanie płaczą ze jechali na zawody tysiące kilometrów i latali 5 minut (łącznie). Azjaci sie z tego śmieją ;)

Mistrzowie swiata z zeszłych mistrzostw kilkanaście punktów przed nami

Jaja jak berety

Link to comment
Share on other sites

Ale chyba się Wam nie nudziło. Ja jak bywam na nartach u Pepików wieczorem po nartach robimy ekipą  " koledę" po piwiarniach . W kazdej po becherovce i kufel piwa  / szkło za pazuchę./. Bywa że wracamy nad ranem  a ostatnio w Martinie-na mrozie nocowaliśmy w jakiejs kaplicy bo nie szło dojechac na metę..Jeden zgubił 1 byt -alpinusa...wrócił na bosaka po mrozie...Potem go znalazłem  jakiś pepik powiesił na czepaku..inni pomylili kierunki i poszli na Prahę  :lol: A co bardziej odważni w nocy wyłamali drzwi bo Czeszka gospodyni nie chciała ich otworzyć...lepiej o tej porze nie jadę...chyba ,że z żoną../ za karę/ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Wracamy do domu wyniki jakie są każdy widzi na tych mistrzostwach nie było o czym pisać poza fantastycznym towarzystwem najlepszych zawodników z całego świata i możliwości porozmawiania z nimi podczas wielu spotkań nie wiele można było się od nich nauczyć i podpatrzeć . Warunki były kiepskie wiatr słaby a termika wypaczyła wyniki do maksimum wielu czołowych zawodników zaliczy tą imprezę do tych o których lepiej zapomnieć. Z mojej strony miałem apetrt na troszkę więcej musiałem jednak urealnić plany do warunków które panowały . Wielką niespodzianką okazało się że mój czas lotu czwartej i ostatniej kolejki okazał się gorszy tylko od czasu nowego mistrza świata i uplasował mnie na 9 miejscu rankingu najszybszych pilotów Mistrzostw Świata . post-1785-0-00443400-1410688324_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.