Jump to content

Silnik ASP gaśnie


srabalabanienie
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Od pewnego czasu mam pewną zagwozdkę z moim silnikiem żarowym ASP .52, a mianowicie: przy otwarciu przepustnicy bardziej niż do połowy (tak mnie więcej) silnik najzwyczajniej w świecie gaśnie, natomiast od minimalnych obrotów do połowy pracuje bez zarzutu.

Byłem przekonany, że to wina złego wyregulowania silnika, ale próbowałem i wzbogacać i zubażać mieszankę, ale niestety nadal jest to samo. Ponadto wymieniłem też świecę, ale i to nic nie zmieniło.

 

Pozdrawiam i z góry dziękują za wszelkie podpowiedzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czy z podłączoną grzałką też gaśnie po otwarciu przepustnicy na max?

Według mnie problemem jest źle ustawiona iglica wolnych obrotów znajdująca się w przepustnicy (reguluje się ją cienkim płaskim śrubokrętem)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli prawidłowo regulujesz silnik a instalacja jest poprawna, to należy wymienić gaźnik na nowy zakładając że ta przypadłość ma od nowości. Sam ten temat przerobiłem. Po zmianie gaźnika wszystkie problemy zniknęły. Zakładam że nic tez nie jest przytkane.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisał Marcin sprawdź szczelność całej instalacji paliwowej. Może jest pęknięty lub przetarty wężyk między tłumikiem a zbiornikiem? Niedostatek ciśnienia tak właśnie się objawia.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.