Skocz do zawartości

Spitfire moj pierwszy modelek


PiciaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Spitfire'a o prawie tych samych wymiarach, męczyłem sie z im 1,5 roku... SKrzydła pokryłem folią którą potem zmatowiłem papierem 600 i pomalowałem farbą samochodową tylko że poczas malowania nie robiłem kotnturów bo to brzydko wygląda! I wszystkie szblony malowaia musiałyby być umieszczoe na kostaczkach nad powierzchnią malowaną aby wyszło płynne przejście :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zmarnowałes kawał ciezkiej pracy!! sama bryła modelu jest rewelacyjna ale malowanie popsuło wszystko. moja rada jest lekko drastyczna - zerwij wszystko i połoz folie tak jak radzi rzepka jesli chodzi o wyglad wizualny to bardzo duzo da a jesli juz sie upierasz przy japonce to i tak ja zerwij pokryj płaty balsa 1 i na to japonka - wtedy ma to jakikolwiek sens w tym co ty zrobiłes to nie wiele da sie zrobic zanim sie wezmiesz do pracy 10 razy zapuytaj a zanim zrobisz 100 razy sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myśle że można było go zrobić troszke lepiej, a napewno malowanie noi co do japonu całkowicie zgadam się z laminatem jedno lądowanie i pojawią się dziurki. Poniżej przedstawiam swojego (sorry że się w Twój temat wcinam) Spita niestety jeszcze nie leciał. Jedyne co żałuje w tym modelu to to że kokardy nakleiłem a nie namalowałem farbą tak jak na stateczniku bo psują efekt :x ale myśle że nie jest tak źle...:)

 

p5250007qh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale sie dostalo ;)

ja tu sie staram z pierwszym modelem i zimny kubelek :) (zartuje)

fakt jest taki ze faktycznie troszke zawalilem go ale to jest moj pierwszy model i wiele sie ucze i rowniez czytam :) ale cza sie nauczyc troszke. Mysle ze poprawie pare szczegolikow i oblatam go a nastepnego jak bede budowal to mysel ze juz bedzie lepiej. Jak to ktos wczesniej powiedzial czy brzydkie samoloty zle lataja :)

Ale jestem wdzieczny Wam za wszelkie opinie (teraz tylko same pozytywy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob jeszcze raz pokrycie zastosuj folie i pokryj cale skrzydlo balsa. Koledzy maja calkowita racje w balsie odwaliles kawal swietnej roboty az ciezko dac wiare ze to pierwszy model no ale pokrycie spier....les. Folia da o wiele lepszy efekt. Ja tez pierwszy raz uzywalem folii na modelu ktory wlasnie robie bylem pelen obaw bo zastosowale solartex, ponoc ciezki do polozenia. A efekt mnie zaskoczyl, kladzie sie to bajka wycinasz kawalek z nadmiarem przykladasz do modelu lapiesz punktowo potem naklejasz po calosci napinasz na goraco prasujesz zmarszczki na koniec nadmiary odcinasz ostrym ostrzem i gotowe.

Zobacz zreszta sam http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1562&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy i kolezanki :) przedstawiam Wam poprawiona co nieco wersje malowania. Moze teraz bedzie mniej minusow ;) Sporo myslalem nad Waszymy sugestiami co do nowej tapety ale chyba brakuje mi jeszcze troche wiedzy i obycia wiec postanowilem pozostac przy tym co jest i poprawic to co sie da.

i oto foty

IMG_1196.JPG

IMG_1197.JPG

brakuje jeszcze paru elementow ale to w nastepnym kroku, teraz podstawowe ubarwienie :)

i co moze byc? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj jak bedziesz latał gdzieś koło lasu żebyś go niestracił go z widzenia takie malowanie to nawet z metra nie widac jak by położyc w lesie :mrgreen: :twisted:

 

troche przesadziłeś ;) widziałem juz najrózniejsze modele z ciemnymi malowaniami na tle lasu, w dodatku patrzac pod słońce, i nie sposób jest stracić go z oczu. gorzej jeśli latasz w ciemnych okularach, wtedy rośnie prawdopodobieństwo ze nie wyczujesz odległości i sie wkleisz w las :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.