Skocz do zawartości

początkujący i jego pierwszy depronowy model TROLL 3D


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim pierwszym poście

 

Właśnie pracuję nad tym modelem

Jest to mój pierwszy model na którym będę uczył się latać

Dostałem go już prawie skończonego od kolegi @Motyla który swoim doświadczeniem wprowadza mnie w tajniki modelarstwa RC

 

1 W ten postaci go otrzymałem

troll001.jpg

 

2

troll002.jpg

 

3

troll004.jpg

 

4

troll006.jpg

 

5

troll007.jpg

 

6

troll008.jpg

 

7 To jest moja inwencja twórcza, dźwignie sterów wykonane z laminatu wytrawionego

troll009.jpg

 

8 Ster wysokości

troll010.jpg

 

9 Pierwsze przymiarki Lotek

troll011.jpg

 

10

troll012.jpg

 

11 Dźwignia zamocowana w Lotce

troll013.jpg

 

12

troll014.jpg

 

13 Stery wysokości i kierunku

troll015.jpg

 

14 to samo tylko od góry :)

troll016.jpg

 

15 Tutaj wykonałem wzmocnienie skrzydeł z patyków do szaszłyków :)

troll019.jpg

 

16

troll021.jpg

 

17 zbliżenie na miejsce mocowania "szaszłyków" :)

troll022.jpg

 

18 to samo na dole

troll023.jpg

 

19 kąt wychylenia steru wysokości

troll024.jpg

 

dzisiaj zabiorę się do pracy nad połączeniem dolnych lotek z górnymi

 

Samolot ten mam zamiar napędzać silnikiem TowerPro Bm2408-21 Outrunner

regulator Dualsky

3 Serwa Hitec HS-55

Pakiet Li-pol 1320mAh 12C 3S1P 11.1V

 

Na odbiornik i aparaturę zbieram pieniądze więc jeszcze nie wiem co to będzie, być może Hitec Flash5 X system albo Futaba 4EXA

ładowarkę z braku kasy wykonałem narazie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Modelik w sumie fajny, chyba troche ciezki wyjdzie, jedank nie wiem czy to dobry model do nauki. Nie lepiej byloby jakas depronowa cessne od bartka zbudowac?

Boje sie ze popelnisz ten blad co ja to znaczy przeskoczysz pewne etapy w nauce latania ktore pozniej beda Cie sporo kosztowac.

 

Napisz jeszcze cos o rozpietosci i wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (pewnie dla wszystkich) problemem są pieniądze

Model ten otrzymałem prawie gotowy za 0zł Zero złotych

Prace które prowadzę przy nim są w miare proste i pozwalają mi na zapoznanie się z tematem

Skorzystałem z okazji że była gwiadzka i dostałem od mikołaja Serwa silnik i regulator

Na pozostałe podzespoły muszę uzbierać sobie kasę (mam czas do wiosny)

Link do Planów

 

 

 

Jezeli chodzi o ładowarkę to tą którą zrobiłem jest do Lipoli, muszę jeszcze zrobić balanser ale to jak będę miał trochę więcej czasu w pracy, bo teraz zarobiony jestem :)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik w sumie fajny, chyba troche ciezki wyjdzie, jedank nie wiem czy to dobry model do nauki

Co do wagi to nie będiz eon startował w zawodach o złote kalesony, co do nauki to może nie jest to idealny model ale zawsze warto podkreślić że FREEWEROWY, i pozna zasade prostego budowania. Nauczy się na własnych błędach budować modele, pozna w smaku i dotyku model od środka.

 

Boje sie ze popelnisz ten blad co ja to znaczy przeskoczysz pewne etapy w nauce latania ktore pozniej beda Cie sporo kosztowac.

 

Spoko :) już ja go naucze :D

 

Zapomniał dopisać kto wykona ew. oblot modelu i na czyjej aparaturze polata jak nei będzie jeszcze miał swojej :D

 

 

Podpowiem że na NAJLEPSZEJ :D

 

 

Uważaj z ładowarką, bo musi obsługiwać ładowanie Li-Poli

 

Spoko wszystko pod kontrolą :) na początku każde 20zł zaoszczędzone mu się przyda a jak go wessie to juz przepadnie :D

 

 

 

Tomek nie panikuj buduj dalej jak dijedzie wyposarzenie od naszego kolegi z forum Stośka montuj i w weekend latamy :D Zapomnieałem tylko zamówić śmigła ale to nie problem :D

 

Następny model już mam dla ciebie :) ot taki bedzie

loty011.jpg

 

I uwież mi że niedługo zrobimy takiesamo zdjęcie tylko że inna osoba będzie trzymać to cacko :D Ten osobnik jeszcze w lipcu nie widzial modelu na oczy, teraz już lata, a w budowie ma takei doświadczenie ze ło hohoh :D

 

 

Piłą już się robi, drut mam także na dniach będzie czym latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka smigieł i mocowanie to muszę zamówić

szykuję parę duperelek do zamówienia

 

Na kolejny model to mam ochotę na twojego Trenerka :D ale czas pokaże w którą stronę pójdę

 

 

P.S. ten na zdjęciu to tak jak twój trenerek tylko z czego innego wykonany

 

P.S. Mam zamiar okleić spód samolotu papierem kolorowym

Czy to dobry pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam zamiar okleić spód samolotu papierem kolorowym

Czy to dobry pomysł ??

 

Kiepski :)

 

Mam w domu farbe drukarska rozpuszczaną Spirytusem etylowym. Kolory podobne do tych w orginalnym wykonaniu, szwagrowy troll tak był pomalowany. jesli chcesz takei malowanie to się maźnie troche i bedzi espoko. Papier niestety waży dużo więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alchemique latałem ale tylko w Flight Simulator online :D

a tak na poważnie to tylko na różnej maści symulatorach typu FMS, AeroFly Professional Deluxe

Niestety z braku aparatury wykorzystuje do ćwiczeń tylko gamepada

 

@Motyl chętnie skorzystam chyba że jest jakaś tania farba do kupienia która nie rozpuści mi maszyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Freeze-F1 czekam jak wykonasz u siebie podwozie, proszę o dużo fotek w twoim poście, bo sam narazie tylko wiem jak wykonać kółka

 

@motyl taśma mi się bardzo podoba :) pewnie ją zamówie bo ja mam tylko szarą albo firmową białą z niebieskimi napisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem dzisiaj wreszcie łączenie lotek górnych z dolnymi

 

1

troll27.jpg

2

troll28.jpg

 

Dzisiaj dostałem osprzęt i mogę posuwać pracę dalej, ale już mam problem.

 

Po pierwsze primo śrubki w komplecie z silnikiem są za krótkie, postanowiłem z braku dłuższych rozwiercić otwory na 3mm i dać takie jakie posiadam

 

Po drugie primo otwory w silniku nie licują z tymi w samolocie, pewnie były przygotowane pod inny silnik, i tutaj mam ból w d.. bo będę musiał chyba z góry zrobić klapę aby móc się dostać do nakrętek i nie wiem czy uda mi się wywiercić nowe otwory we wrędze?? (tak to się nazywa?)

 

Po trzecie primo coś mi się wydaje że aby przykręcić silnik bedę musiał go rozebrać, dobrze kojarze ??

 

3

troll29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 fiolki pectry na pomalowanie na khaki Łosia 2 warstawami

Na Twój model 2 może 3 fiolki jeśli będziesz malował wszystko.

Poza tym Pkta jest matowa wiec jeli hcesz mic sliska powierzchne to będzisz musiał rzetrzeć papierem 1500-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.