Skocz do zawartości

początkujący i jego pierwszy depronowy model TROLL 3D


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu kiepskiej pogody samolot pozostaje w hangarze, :)

a ja dorobiłem sobie interface do aparatury i ćwiczę na symularze

Kabel mnie nic nie kosztował

wtyk LPT odciąłem od nieużywanego kabla

Wtyk do aparatury zrobiłem z bolcy takich które lutuje się na płytkach elektronicznych

1 sztuka tranzystora npn BC547 oraz 1 sztuka rezystora 23K

 

kabel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czesc.

 

Wydaje mi sie ze 2-plat nie jest dobrym modelem do nauki latania.

Przy nauce gleba jest nieunikniona a niestety ta konstrukcja tego nie wytrzyma.

 

Jak go dostales to ok, niech sobie polezy i poczeka az cos sie nauczysz a zrob sobie cos prostego, ze wzniosem i profilem oklejonego tasma to bedzie znacznie mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najaranie to najgorsze co może być w modelarstwie. Pewnie jak każdy, przechodziłem przez ten okres porozbijałem troche i już mam nadzieje że się wyleczyłęm.

 

Masz szczęście że tylko takie zniszczenia są - żywica i po sprawie.

 

Motyl coś mówił że może z Toba na kablu polatać - dlaczego nie skorzystałeś.

 

A lot - hmmm trudno to nazwać lotem bo nie trwało zbyd dlugo :)

 

 

Good luck next time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaliśmy z @Motylem na warunki ale mnie już nosiło i nie wytrzymałem

Pierwszy lot był nie udokumentowany i sam go sobie puściłeł i wtedy model ładnie poleciał tylko straciłem trochę czasu zanim złapałem za drożek i panika spowodowała podobnego kreta tak jak na tym filmie

Przy drugim locie poprosiłem ojca aby mi pomógł i moim zdaniem za lekko go puścił, a silnik po pierwszym krecie przykleiłem na taśmę i skłon się zwiększył przez to

Spróbuje to zebrać jakoś do kupy i czekam cierpliwie na ciszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic gorszego nie ma jak wielki zapał na początku i zdenerwowanie żeby nie rozbić modelu, sam to przechodziłem miesiąc temu, ale wyleczyłem się po rozbiciu 2 modeli :D, co nie znaczy ze Twój kolejny model także się rozbije, teraz to tylko odbudować model i w górę albo tak jak Koledzy doradzają zbudować coś do nauki np. słynnego dla początkujących ZEFIRA albo AJOO2 bardzo dobry model do nauki, a przy tym małe prawdopodobieństwo uszkodzenia śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja do spraw katastrof lotniczych ustaliła że przyczyną mojego niepowodzenia były pomylone kierunki wychylenia serwa lotek

Miałem prawidłowo zaprogramowaną aparaturę przez @Motyla, natomiast latając na smulatorze nie chciałem popsuć sobie ustawień więc zaprogramowałem sobie drugi model w którym serwo działało w trybie reverse

Przed lotem zmieniłem z 2 na 1 ale (tutaj był błąd) nie zatwierdziłem zmiany tylko off/on aparatury i byłem pewny że jest ok

Zadziałało Prawo Marfiego "Jeżeli jesteś pewny że wszystko sprawdziłeś, to możesz być pewny że o czymś zapomniałeś"

 

Przy pierwszym locie model ładnie zawrócił z wiatrem i problemy zaczeły się gdy złapałem za drążek lotek, pisałem wyżej że spanikowałem ale to była poprostu źle ustawiona aparatura

 

@Motyl RATUJ!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motyl RATUJ!!!!

 

 

Spoko :D W sobote mam szkołe teraz na pusk padam :/

 

Widziałeś naicznei ile sprzętu było ?? wczoraj do 22, dziś od 5 do 19 :? Juto od 5 do fajrantu :(

 

Już nei daje rady chodzić a co myśleć o modelach :) Klej go polimerem czy Soudalem do kupy jakoś się umówimy i najpierw ja go oblatam, a później zaczniemy nauke.

 

Może już teraz wyciągniesz wniski że to nie jest takie proste jak na symulatorze a przedewszystkim opanowanie !! !! Ja już na swoim grzebiecie przekonałem się że jeśli jestes czegoś nie pewien w modelu do się nie leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja do spraw katastrof lotniczych ustaliła że przyczyną mojego niepowodzenia były pomylone kierunki wychylenia serwa lotek...

 

Zauważyliście że wielu w swych początkach popełna ten błąd? Ja jak zaczynałem też taki numer odwaliłem ale teraz nie ma szans bym wystartowam zanim dwa razy nie sprawdzę czy stery chodzą w dobrą stronę!

A jakie to głupie... to chyba z tego całego zdenerwowania przed lotem... człowiek taki nieuważny jest.

 

Dodam jeszcze od siebie że ja zaczynałem latać na modelu delty... prosta, wytrzymała, tania konstrukcja w sam raz do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mi ustawiałeś stery więc byłem pewny na 1000%, zawaliłem sprawę przy zmianie rodzaju modelu w aparaturze

Chciałem mieć aparaturę z LCD i przy pierwszym razie już z niego nie skorzystałem :oops:

Przestawiłem w symulatorze tak aby mieć tak samo jak w Trollu, szkoda że po fakcie

 

 

P.S. @marcin 133 przeczytałem parę fajnych opisów co należy przed startem wykonać, złamałem chyba wszystkie zasady

Publika (moje dzieci) domagała się natychmiastowego startu :)

 

 

 

EDIT

Troll został wreszcie naprawiony, pozostało tylko wyregulować skłon i ponownie wyważyć

 

troll80aw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WRESZCIE!!!!! Troll poleciał :D

Dzisiaj przy bardzo niesprzyjających wiatrach @Motyl obleciał moją maszynę, następnie sam polatałem na kablu

Jak mi poszło to wypowiedzą się ci co widzieli :wink:

Krótki Film z komóry nędznej jakości

 

 

P.S.2 mogę zmienić emblemat na uśmiechnięty :D

 

Edit: Nie wszyscy dzisiaj byli szczęściażami :(

kraksa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.