Skocz do zawartości

Konserwacja śmigieł


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

Temat być może trywialny, jednak zapytam o opinie i rady.

Jak konserwować śmigła plastykowe, węglowe i drewniane do dłuższego przechowywania ?

Oraz, jak pozbywać się mikro- rys przy użytkowaniu śmigieł - bezpiecznie odnawiać powierzchnię ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglowe,drewniane zawsze po locie przecieram wilgotna szmatką aby zetrzeć skoszoną trawę,resztki zwłok z owadów ;)

więcej konserwacji nie przewiduję i nie robię..no może zakładam pokrowce na końcówki śmigieł aby nie uszczypać ich w transporcie.

Drewniane końcówki śmigieł czasem zapuszczam lakierem bezbarwnym jak wyjdzie "gołe" drewno spod lakieru po obcierkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo wszystkie śmigła przemywałem ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń a później nacierałem smarem silikonowym - wyglądały jak nowe. Głównie tak robiłem z plastykowymi i węglowymi. Niestety mój wzrok, zawodzi i jeśli są mikropęknięcia lakieru na drewnianych, po kilku- kilkunastu dniach lakier na takich miejscach pęka i paskudnie to wygląda. Wyrzuciłem już tak parę śmigieł, bo moje domowe próby "regeneracji" kończyły się fatalnie. Nijak nie udawało mi się wyważyć poprawnie śmigła - na wyważarce niby ok, ale po założeniu na silnik, model od wibracji dostawał drgawek.

Niestety przy przy śmigłach z tworzyw, pokrywanie ich smarem silikonowym nie wychodziło im na dobre. Niektóre z APC i prawie wszystkie rodzaje GF jakie miałem, były do wyrzucenia albo do ponownego wyważania.

Co do namaczania, to zrobię taką próbę z jednym z kompletów. W sobotę zapewne będą rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.