Skocz do zawartości

Kilka modeli na początek. Który wybrać???


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

nie pomyslałeś ze moge operować samymi lkotkami i ster kierunku do tego nie jest potrzebny poza tym nie chce tutaj nikogo obrazać ale nie pomyśleliście ze nie musze uzywac tych mikserów (czy jakos tak) tylko po prostu kupic sobie przejsciówke i podlaczyć 2 serva do 1 kanału??? (ale jestem mądry )

 

Tak naprawdę to nie możesz latac sterując samymi lotkami i sterem kierunku (tylko sterem wysokości)

I nic nie da zastosowanie "przejściówki" do podłączenia lotek w skrzydełku (o tym była tu mowa) bo do sterowania tymi lotkami potrzebujesz dwa kanały i mikser (albo sprzętowy przy odbiorniku albo programowy w aparaturze), ew mikser mechaniczny. Ale zawsze bedą to dwa kanały odpowiadające za sterowanie modelem w pionie i poziomie.

 

EDIT

Tomek był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Młody - z twego ostatniego wpisu widzę, że z niejednego modelarskiego pieca juz wypiekaleś. Byli już tutaj tacy, którzy uwazali, że wiedzą lepiej niż doradzający im. Zamiast słuchać to ty nadal mądrzysz się nie mając wiele do powiedzenia w modelarstwie RC. Tak więc uważam, że z mojej strony bezcelowe jest doradzanie osobie niesłuchającej tego co sie do niej mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem początkujący, wydaje mi sie ze nie jest wazne czym mozna wykonac wiecej akarobacji, co jest szybsze czy fajniejsze, skoro nie potrafisz latac!

mozesz kupic model za 2000zl i go rozwalic od razu przy starcie

a mozesz zrobic RWD -5 za 30 zl i sie cieszyc lataniem :crazy:

"jesli wydaje ci sie ze posiadajac lepszy aparat bedziesz robil lepsze zdjecia - masz racje - wydaje ci sie"

 

sam dopiero kompletuje czesci i elektronike, pierwszy model - zrobie sam, moze poleci, a jak sie rozbije to zrobie nastepny kierowany nabytym doswiadczeniem

a z tego co wyczytalem kasy nie masz za wiele - jak rozwalisz model to kupisz nastepny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo mlody 25

U nas w klubie nowiciusze ucza sie na klubowym EG,poprzez kabel (uczen,trener).

Oczywiscie z odpowiednimi nadajnikami komputerowymi. Nie znaczy to ze mosidz koniecznie

kupowac drozsza aparature, ale jest to bardzo dobry sposob (jak nie najlepszy) do nauki

latania.Nasz EG jest co prawda strasznie poklejony, ale lata juz trzeci sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

 

- symulator - Dziś podczas nauki najważniejsza sprawa. Latać, latać i jeszcze raz latać. Zadaniem symulatora jest wyrobienie odruchów, nauka sterowania modelem za pomocą wszystkich powierzchni sterowych oraz zapoznanie się podstawowym zachowaniem modelu w powietrzu.

 

- aparatura - najważniejsza i najdroższa sprawa, minimum opcji to podstawowe miksery funkcje jak EPA, CENTER, REVERS itp. Wszystkie aparatury wyposażone w gniazdo trenera mają możliwość podłączenia do komputera. Funkcji aparatury należy zrozumieć (przynajmniej te podstawowe i wszystkie które są wykorzystywane w aktualnym modelu) jeszcze przed pierwszym lotem . Nic nie stoi na przeszkodzie aby uczyć się "na sucho" kiedy model stoi jeszcze na ziemi. Można nie wiedzieć co to jest i jak działa choćby mikser delta do momentu kiedy nie jest on potrzebny. Kiedy jest potrzebny - zrozumienie tego zagadnienia nie zajmie więcej niż klika-kilkadziesiąt :roll: minut. Wymyślanie innych dziwnych przykładów czy innych sytuacji nie ma sensu. Bo jak zrozumieć fakt kiedy dany delikwent chce startować modelem a nie zrozumiał co i w jaki sposób należy użyć by móc nim sterować??

 

- pierwszy model - tani, trudny do rozbicia. Wyposażony w lotki, ster kierunku, wysokość lub ewentualnie lotki i wysokość. Modele samostateczne sterowane tylko wysokością lub kierunkiem w rzeczywistości w sposób drastyczny i całkowicie zbyteczny wydłużają proces nauki. Modele dobre w przypadku kiedy celem jest tylko i wyłącznie utrzymanie się w powietrzu poprzez minimalizację kontroli kosztem większej samostateczności modelu oraz wczasach kiedy nie było dostępu do symulatorów lotu. Dziś każdy kto opanuje w sposób prawidłowy sterowanie modelem wszystkimi powierzchniami sterowymi przed ekranem nie będzie miał większych problemów z utrzymaniem się w powietrzu podobnym modelem w rzeczywistości.

 

- wiedza - każdy przed pierwszym lotem powinien już rozumieć podstawowe zasady działa systemu sterowania i samego modelu. (co do czego i po co) Jeśli komuś sprawia przyswojenie tej podstawowej wiedzy sporych problemów oznacza tylko i wyłącznie to iż jeszcze zdecydowanie za wcześnie na samodzielne loty modelem.

 

Teraz cała reszta może huczeć :P Chodź prawdą jest iż ten prosty schemat sprawdza się a to chyba jest najważniejsze. Efekty nauki w taki sposób można powiedzieć iż są powalające do tych które można osiągnąć metodami kroków czyli szybowiec, model silnikowy ster kierunku+wysokość, .... milion innych... i w końcu wymarzony model. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a tak ogółem to razem z dołożeniem od mamy bede mial około 500-600 zł

 

I teraz w końcu wiemy jakim budżetem dysponujesz.

 

Pamiętaj rady jakie dostałeś już teraz. Najważniejsza z całości jest dobra aparatura.

Jeśli faktycznie będziesz chciał zbudować RWD5 lub coś bardzo podobnego, to napisz o tym.

Pomożemy ci dobrać dobry i tani napęd wraz z pozostałym wyposażeniem, tak aby zostawić najwięcej ile się da na w miarę dobrą aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Młody napicał coś sensownego, byleby zapał nie trwał krócej niż 1 dzień. Też juz mieliśmy tu takich. Kup tylko potrzebny depron, klej i listewki. Gdy już zrobisz model to zdecydujeszczy cię to wciąga dalej czy koniec na tym. Jeśli zapał nie minie wtedy doradzimy - jak napisał Marcin- najlepsze wyposażenie.

Taka uwaga - koniecznie chciałeś mieć model do małego akro, oczywiście z lotkami. W tym modelu nie będziesz miał lotek. Czyli wracamy znowu do punktu wyjścia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wracamy do punktu wyjscia RWD moze i jest fajnym modelem ale co byście powiedzieli na jakis 2płat?? Bardzo bym chcial takowy model miec myślałem też nad kupnem robionego modelu od ramzes`a wysłał mi coś takiego na PW:

Od: Ramzes18

 

Do: mlody25

 

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 2:41 pm

 

Temat: Model

 

 

Witam, ja mam kilka modeli na sprzedanie, ale napisz mi jaka rozpietosc cie interesuje, modele sa robione własnorecznie ale nigdy nie uzywane, najwyzej ze bedziesz chcial kupic uzywanego to tez sie znajdzie ;]

No i osobne zakupic sprzet ;]Ale jesli teraz doplacisz i kupisz lepsza aparature to bedziesz mial na dluzej

Dzisiaj postaram sie Ci podeslac fotki modeli

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Co ot tym sądzicie?? zależy mi na tym 2płacie Większa powieszchnia nośna itd poza tym ładnie sie prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem takie samo rozumowanie jak ty: "Tego sobie kupię bo fajnie wygląda, można nim kręci akrobacje i wogóle jest fajny". Ale trochę przesiedziałem i poczytałem na ty forum, czego nie żałuję!! Latanie nie jest wcale takie łatwe, więc ja uważam, że nie powinieneś kupować żadnyvh dwupłatów ani akrobatów. Naucz się najpierw latać na prostym i łatwym w pilotażu górnopłacie, mój wybór padł na RWD5 i nie żałuję!! Pisałeś wcześniej, że chciałbyś samolot żebyś mógł się nauczyć latać i kręcić akrboacje, ale tak dobrze to nie ma. Ale jest rozwiązanie, zbuduj sobie RWD5 (mnie jego budowa wyniosła 40zł :P) nauczysz się latać jak ci się to spodoba, a znudzi ci się RWD to zbudujesz sobie jakiegoś akrobatka z depronu jeżeli tak ci się one kręcą :D ,przełożysz sobie elektronike z rwd i tyle!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że tak będzie????

Młody - może od razu pomyśl o jakimś odrzutowcu!!! Chocią trudno będzie znależć dwupłatowego odrzutowca...

 

Znaleźć trudno, ale zbudować to dałoby się :P :devil:

 

Do Młody25:

Proszę szanuj nasz trud i czas spędzony pisząc Ci cenne wskazówki.

Jeszcze raz to Ci wyłuszczę: na początek zapomnij o wszelakich dolnopłatach, akrobatach, dwupłatach, odrzutowcach, centropłatach.

Jeśli chcesz się nauczyć, to albo górnopłat (np. wymieniany tu już parę razy RWD-5), albo proste skrzydełko , albo motoszybowiec.

Miałeś już dobrze obrany kierunek i tu nagle oczka się zaświeciły na dwupłatowca ?

Nie daj się zwieźć ofertom jakie będziesz dostawał. W wielu przypadkach (nie mówię że jest to regułą) dostaniesz propozycję "taniego" nabycia modeli, które absolutnie nie nadają się na ten pierwszy.

Wróć do punktu wyjścia. Przemyśl sobie cały temat i jeszcze raz podejmij ale tym razem właściwą decyzję. Inaczej nic z tego nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej młody25.

Mam do ciebie propozycję, jeśli odstąpisz od mrzonek o akrobatach i dwupłatach i za te 5 stów które masz zamiar wydrzeć od mamy kupisz sobie E-starter w nastiku za 139 zł do tego wszystko co trzeba by to latało dostaniesz odemnie w prezencie aparaturę 4 kanały z kwarcami na 61 k bez baterii, marki pelikan myślę że skoro wystarczyła na początek mnie wystarczy i tobie.Trzymałem to dla wnuka ale co tam, on ma 2,5 roku do tego czasu to już będzie rupieć a po co ma się marnować.aparaturę możesz odebrac kiedy tylko chcesz ale z kimś pełnoletnim nie chcę byś sam jezdził do siemianowic.

jak to ci odpowiada poproś mamę(ojca) by napisała do mnie na PM tak będzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jadąc z Miechowic do centrum Bytomia wyjdź z autobusu obok Mac Donalda skręć w prawo w kierunku na Rudę, pierwsze skrzyżowanie przy kościele w prawo, przejdź jakieś 100 metrów i trafisz do Młodzieżowego Domu Kultury , popytaj o instruktora Pana Aleksandra Zielonego. Wiem że w modelarni leżą jakieś aparatury, zapisz się najlepiej, Olek to równy gość, pomoże Ci na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.