Skocz do zawartości

Cessna Agwagon


arkozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że zawsze ciągnęło mnie do napędu spalinowego, postanowiłem zrobić sobie taki model.

Wybór padł na tą właśnie Cessnę ze względu na dość prostą, ale nie banalną konstrukcję (mam tutaj na myśli skrzydła). Kupiłem więc trochę balsy, listewek i mam zamiar pokazać Wam co i raz efekty mojej zabawy i oczywiście liczę na małą pomoc ;)

Napęd to to ASP 7,5ccm, rozpiętość 60,5 incza, czyli jakieś 153 cm.

Plany dodam w załączniku.

Na dobry początek zdecydowałem się zmienić kilka rzeczy.

- Skrzydła nie będą całkowicie kryte balsą, zrobię tylko kesony na natarciu i spływie, następnie wszystko okleję folią.

- Jako, że dopiero obywam się z drewnem rezygnuję z klap, które i tak są tutaj opcją.

- Serwa lotek będą umieszczone bezpośrednio w płatach.

 

Ma to wyglądać tak:

post-9565-0-17184200-1414610708.jpg

 

 

A tutaj co do tej pory Arek sobie uskrobał ;)

post-9565-0-08623800-1414610210_thumb.jpg

post-9565-0-61708800-1414610228_thumb.jpg

post-9565-0-68899900-1414610243_thumb.jpg

 

Ponoć budowę skrzydła zaczyna się od dolnego kesonu, ja nakleję je sobie na końcu. Na zdjęciach widać wycięte żebra, a później gotowy centropłat i prawie skończony jeden płat. Skrzydła nie będą dzielone.

 

Jeśli ktoś będzie chciał sobie coś takiego zbudować, to mogę też podać listę potrzebnych materiałów.

 

Pozdrawiam ;)

Cessna_Agwagon.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny i faktycznie niebanalny model.

Zwróć jednak uwagę, że rezygnując z pokrycia skrzydła zasadniczo zmienisz jego sztywność. Dwie niezbyt szerokie podłużnice zapewne uwzględniały wzmocnienie skrzydła pokryciem. Ktoś tworząc ten plan przyjął pewne założenia.

Zostawiając tylko keson przy rozpiętości ok. 1,5m i silniku spalinowym proponowałbym wykonanie dodatkowej podłużnicy w skrzydle.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny i faktycznie niebanalny model.

Zwróć jednak uwagę, że rezygnując z pokrycia skrzydła zasadniczo zmienisz jego sztywność. Dwie niezbyt szerokie podłużnice zapewne uwzględniały wzmocnienie skrzydła pokryciem. Ktoś tworząc ten plan przyjął pewne założenia.

Zostawiając tylko keson przy rozpiętości ok. 1,5m i silniku spalinowym proponowałbym wykonanie dodatkowej podłużnicy w skrzydle.

 

ms

Hmmm.... podłużnice jak podłużnice, ja bym dał dodatkowy dźwigar :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.