Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec kupić .


Patryk Kukliński

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym Koledze polecić zbudowanie z zestawu Dynaflite szybowca Bird of Time w wersji moto, właśnie o rozpiętości 3000mm.

Co prawda mocno zmieniłem koncepcję i konstrukcję w stosunku do pierwowzoru ale wszystko nieznacznie tylko zwiększonym nakładem finansowym i czasem pracy. To co widoczne jest na foto waży 1230G...

post-6507-0-84255400-1415186177_thumb.jpg

post-6507-0-95646700-1415186230_thumb.jpg

post-6507-0-31796400-1415186286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że między 3m a Np. 3,5-3,6 wg jednych kolegów różnicy w użytkowaniu nie będzie, a wg drugich różnica będzie. Nie pytam o koszty, nie pytam o firmę, o transport tylko o to czy te 0,5m w lataniu rekreacyjnym, a w przyszłości w termice robi znaczącą różnicę. Jeśli nie to po co przepłacać, jeśli tak to wolę dołożyć te kilkaset zł.


Myślałem o Bird of Time, lecz jest problem z dostępnością wersji KIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie bardzo rozumiem różnicę w stwierdzeniu: model do rekreacji a następnie do termiki. Czyżbyś oczekiwał progresji możliwości ?

Im model większy, tym trudniej nim wylądować i skutki nieostrożności większe. Nie polatasz na boisku czy łączce z krzaczkami w środku lasu.

Wyposażenie praktycznie identyczne. Do XCalibura zmieścisz praktycznie wszystko natomiast do Wampira - nie wiem co się mieści. Do hight endowego Vikinga 2 zmieścisz wprawdzie 36mm napęd natomiast do uszu wchodzą tylko 9,5mm serwa i to one zrobią Ci koszt.

Do 4m Jantara p. Byrskiego bez ingerencji w kadłub nie zmieścisz nawet 28mm napędu a do termiki jest lepszy niż Jantar Themisto, bo właśnie 4m - mniejsze obciążenie powierzchni i lepiej go widać. A wiesz jaka bombowa rekreacja ??

A czy warto ? Nie wiem, sam musisz sobie odpowiedzieć.

Do 4m Inspiry spokojnie wystarczy 42mm outrunner za 40$ i pakiety 2200-2600. Ale do FS 5000 napęd może Cię szarpnąć kolejny 1000 EU.

3m Bouble Dancer poleci na 2 celkach i 28mm outrunnerze za 20$ i co śmieszniejsze - spokojnie może konkurować w MP F3E !

Tak postawione przez Ciebie pytanie wywołało "temat rzeka.." i jak widać po raz kolejny - punkt widzenia zależy od wysokości siedzenia.

- Jurek

P.S. - do Bird-a of Time jest na sieci plan, nie trzeba zestawu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przepraszam za niestosowność. Po prostu dla mnie termika to początki. Potem, ze wzrostem umiejętności przychodzi czas na inne rzeczy. Ale to moja skala wartości i rozwoju.

--------------------------

Jurku - lata się F3E i F5J. W przyszłym roku MP F5J mają być w Bielsku.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wiem że to nie ten temat ale skoro o Birdzie mowa mam taki do sprzedania , model całkowicie sprawny nosi normalne ślady użytkowania budowałem go od podstaw ( tz .zestaw kit) relacja z budowy tutaj http://www.modelarniabielsko.pl/index.php/nasze-modele/119-bird-of-time

cena do uzgodnienia proszę pisać na p.r.

 

Model sprzedany

 

Pozdrawiam Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że między 3m a Np. 3,5-3,6 wg jednych kolegów różnicy w użytkowaniu nie będzie, a wg drugich różnica będzie. Nie pytam o koszty, nie pytam o firmę, o transport tylko o to czy te 0,5m w lataniu rekreacyjnym, a w przyszłości w termice robi znaczącą różnicę. Jeśli nie to po co przepłacać, jeśli tak to wolę dołożyć te kilkaset zł.

Myślałem o Bird of Time, lecz jest problem z dostępnością wersji KIT.

 

Z laickiego punktu widzenia - większy to i wyżej można latać bo jeszcze go widać i widać w jakiej pozycji leci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.