Jump to content
juras_p@op.pl

Czy są jakieś zbocza do latania na Mazowszu?

Recommended Posts

Witam. pytanie jak w temacie. a najlepiej na wschód od Warszawy. I jeszcze jedno, jest jakieś minimum wysokości górki, by była ona zdatna do lotów? Pozdrawiam

proponuje poszukać czegoś w dolinie Wisły - wały, urwiska itp. Latanie na zboczu to nie sielanka ;)

z tego co pamietam dośc stromo jest w okolicach Góry Kalwarii ale byłem tylko szybkim przejazdem :) muszisz zrobić inspekcje

Jutro będę jechał do Borsuków, to odbiję te 15km od Kałuszyna i sprawdzę to miejsce. Na StreetView wygląda obiecująco, bo zbocze ma ekspozycję zachodnią, a to jest przeważający kierunek wiatrów.

Proponuję rozpocząć poszukiwania miejsc do latania zboczowego! Serio! Doskonałym "narzędziem" jest internet z dobrodziejstwem portali typu Geoportal, łączących zdjęcia satelitarne w wysokiej rozdzielczości z mapą terenu z dokładnie zaznaczonymi poziomicami. Przeszukuj interesujący Cię obszar kraju, zwracając uwagę na ukształtowanie terenu (poziomice), robisz "klik" i widzisz zdjęcie satelitarne interesującego miejsca; zabudowania, las a może czyste zbocze??? Oooo teraz czas na weryfikację w terenie....

Tego typu działania turystyczno- modelarskie to kolejny, wielki atut latania modelami szybowców, praktycznie niedoceniany, rzadko wspominany a będący znakomitym pretekstem do wyjazdu w plener, poznania wielu ciekawych miejsc, swojej okolicy; zarówno tej bliskiej jak i dalekiej...

Tak jak wspominali koledzy, tereny industrialne (śmietniki, nasypy, wały) ale również okolice rzek, zarówno tych większych jak i zupełnie małych...

Polecam, mając na uwadze nadchodzący weekend.....DŁUGI!

Koło Rzeszowa+ trochę na południe to była, w swoim czasie tzw. "kraina szybowisk". Wybór jest naprawdę spooooory... Jak będziesz się wybierał w te okolice  to pisz śmiało PW. Polatamy.

EDIT. Sąsiednia parafia- Roztocze, moje rodzinne strony, też spory potencjał.

Koło Rzeszowa to są same zbocza :-) Ja jestem de domo z Jasła, czyli Aeroklub Podkarpacki.

Jasło, Beskid Niski, właśnie "odkrywam" te okolice. Jest tam cudownie, każdą porą roku. Jadę na parę dni najbliższych.....poleciało w bok od meritum, przynajmniej w dobrym kierunku.

Pozdrawiam

Tomek

Tomku, pozdrawiam krajana. Latałeś "Na kotlińce" w Jaśle?

Widzę, że zabudowało i zarosło drzewami....szkoda, zresztą, jak wiele miejsc. Wolę ciszę i spokój, dlatego zamieniam atmosferę miasta na łąkę górską, słońce i wiatr. Wracając do Trzcinicy, przed wojną istniało tam szybowisko prężnie działającego koła szybowcowego z Jasła właśnie. Dzisiaj na teren dawnego szybowiska wkradły się już miejskie zabudowania.... Dziękuję za sympatyczną rozmowę a autora tematu proszę o wyrozumiałość...

Pozdrowienia

Co do fachowości, to raczej nie licz na mnie. Zrobię tylko dokumentację foto :-)

Wyjazd opóźnił się, ale za to będę tam jutro za dnia :-)

Byłem. Zbocze jest ciekawe. Będą fotki i film, ale wieczorem, bo wiszę na EDGE :-)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.