Skocz do zawartości

Tłumik warsztatowy - dodatkowy.


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wykonaniem tłumika nakładanego na istniejący w trakcie wstępnej regulacji silnika przed domem (w trosce o dobre kontakty z sąsiadami).

  Czy taka puszka, powiedzmy 1L nałożona bezpośrednio na tłumik, z otworami dookoła wpłynie znacząco na strojenie silnika? Jej pojemność będzie wielokrotnie większa od zamontowanego tłumika. Może macie inne sposoby wyciszenia silnika podczas prób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w rodzaju konstrukcji tlumika do pistoletu? W środku ma przegrody z otworem. W tym przypadku można by zastosować więcej otworów i przekrój prostopadloscianu zamiast walca(puszka) blacha 0.5 czy co tam pod ręką pofmgieta w harmonijke /\/\/\/\/\/\ i kilka otworów w niej. I to obudowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o "docelowy" tłumik, ale o coś, co zmniejszy hałas o kolejne 3-6 dB. Dodatkowo opory drugiego tłumika powinny nie mieć wpływu na pracę silnika - tłumik do wstępnej regulacji.

 

Raczej szukam wielkości puszki na drugi tłumik, tak aby nie miała wpływu na pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawia go na podwórku ? Może wystarczy poświęcić bańkę naszego paliwa, zalać mu zbiornik i będzie święty spokój ... ;)

Właśnie że nie, ma jakiś garaż czy szopkę...

No ale ja natomiast będę oznajmiał sąsiadom że jestem gotowy na sezon :) Na tą chwile, największy motor odpalany na balkonie to JC30 benzynka. A tak to nawet nie narzekali jak pachniało po paliwie żarowym. No ale wszystko z rozsądkiem żeby za bardzo nie truli tyłka że hałasuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.