Skocz do zawartości

Beszczelność nie ma granic... złodzieje również!


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa aukcja na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item155087274_sukhoi_su_mx26_plany_modelarskie.html

 

Aby przywłaszczyć sobie czyjąś rzecz żeczywiście wystarczy wykreślić autora ?? Moim zdaniem to jest już gożej niż beszczelne.... może coś z tym zrobić?

 

Dla zainteresowanych plany te są do pobrania tu jako darmowe:

 

http://www.profili2.com/eng/default.htm

plans and drawings - Sukhoi SU 26mx

 

Prawdziwy autor: Erik Middeldorp

adres e-mail: edorp@hotmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To i tak nic nie zmieni. Ja juz od dawna apeluje do wlasciciela sklepu MIX MODEL o dane producenta tego modelu:

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=539

 

Autorem planow jest Paul Glemba, z ktorym mailowalem i potwierdzil moje przypuszczenia, ze nikomu nie zezwolil na sprzedaz modeli zbudowanych z tych planow!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że da gdzieś coś inaczej i jużs polskie prawo powie że to nie to samo :) W Polsce tego nie wywalczysz.

 

 

PS. Wszyscy polscy hakerzy mają serwery w USA i są bezkarni, bo przestępstwo nie miało miejsca w naszym kraju, w USA ich prawo nie ściga bo serwer jest do dobrowolnych celów.

 

Pamietacie akcje jak robili nalot na strone chyba albo jakeijś sekty, albo pedofili już nie pamiętam dokąłdnie. zamkneli ich ale nie za strone, tylko za co co robili na codzień, za prowadzenie tej strony nie zostali ukarani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz pewność że model jest z tych planów ?? mógł sobie "narysować" swoje lekko zmienione, tego nie udowodnisz :/

 

Albo mógł tylko zdjęcia zerżnąć :)

 

155087274iy1.jpg

 

Hahahhaa... motylku prosze.... tak czy siak złodziej! Nie broń złodzieja!

 

P.S. Chyba na tym obrazku wyżej nie widać podpisu autora! A na oryginalnych planach jest! .. I jest znaleziona różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motylku prosze.... tak czy siak złodziej! Nie broń złodzieja!

 

teraz mówie o Katanie :)a nie o planach :)

 

A mam pytanie czy jak sprzedałem plany freewerowe koledze za 15zł to też kradzież ?? Tylko ja poszedłem i wydrukowałem mu je na ploterze i zapakowałem stąd te 15zł. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy jak sprzedałem plany freewerowe koledze za 15zł to też kradzież ?? Tylko ja poszedłem i wydrukowałem mu je na ploterze i zapakowałem stąd te 15zł. !!

 

Jeżeli mówisz o jednej osobie powinieneś zaznaczyć że plany są ogólnodostępne i kto jest ich autorem - za to nie pobierasz opłaty.

Opłatę możesz pobrać za to że te plany wydrukowałeś itd.

(koszty druku+przesyłka)

 

PAMIĘTAĆ NALEŻY O TYM ŻE NAWET RZECZY FREEWARE MOGĄ MIEĆ PEWNE ZASTRZEŻENIA DANE PRZEZ ICH AUTORA! Bardzo często zastrzegana jest możliwość dokonywania zmian np. w programach freeware.

 

P.S. Nic złego nie zrobiłeś motylku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś usunął aukcję :)

 

W zamian za to wystawił kolejną:

 

http://www.allegro.pl/item154916185_spitfire_x_plany_modelarskie.html

 

Jest tylko mały rysuneczek który już tak dokładnie nie pozwala ocenic co to za plany i czy to może być oszustwo :( (tu też twierdzi że jest ich autorem)

 

154916185sl0.jpg

 

... tylko dziwne że ten rysunek jest nie mal identyczny (po drobnym retuszu) jaki jest w planach modelu Spitfire Mk IX autorstwa pana Dave Philpotts też ze strony profili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem, żeby zainteresowany powiadomił Allegro i żeby nie przeciągać tej dyskusji, bo.... nic z niej nie wynika.

 

Kilka for modelarskich przerabiało juz ten temat (tu nawet bezpośrednio znany był "sprawca" - http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=26050). I co? I nic! Pozostaje tylko bicie piany, no ale w końcu co kto lubi.

 

Edit...

Właśnie wpadł mi do głowy inny pomysł. Skoro jest przestępstwo, skoro znany jest sprawca (choćby z allegrowego nicka) może utworzyć coś na kształt sądu koleżeńskiego i poświęcić mu osobny dział na naszym forum. Pod rozwagę i dyskusję Kolegów, żeby konstruktywnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem, żeby zainteresowany powiadomił Allegro i żeby nie przeciągać tej dyskusji, bo.... nic z niej nie wynika.

 

Jak to nic nie wynika? Bardzo to EGOISTYCZNE z Twojej strony przyjacielu. Nie pomyślałeś o tym że nie każdy z odwiedzających to forum wie że te aukcje to oszustwa? Nie pomyślałeś o tym że ludzie odwiedzający to forum w znacznej części to modelarze? NIE POMYŚLAŁEŚ O TYM ŻE KTÓRYŚ MÓGŁBY ZOSTAĆ OSZUKANY?? Pomijając już głupi fakt że to dział "Przy Piwie" że możemy tu pisać o różnych bzdetach nawiet nie związanych z modelarstwem i pomijając fakt że faktycznie przez taką działalność możemy komuś pomóc - to żeczywiście - dyskusja BEZ SENSU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co te nerwy, wykrzykniki i Caps? Złodzieje i ludzie żerujący na czyjejś niewiedzy zawsze byli, są i będą, ani Ty tego nie zmienisz ani nikt z nas - pod tym względem napisałem, że rozmawianie o tym zjawisku jest czystym biciem piany i takim postawom, czy to na forach, czy to jeszcze na pl.rec.modelarstwo zawsze byłem przeciwny. Jestem natomiast zwolennikiem rozwiązywania problemów w zarodku - widzisz takiego klienta na allegro - zgłoś, zrobiłbyś modelik z napisem piwo - zrób, itd.

Chcemy uprzedzać kolegów modelarzy o oszustach w sieci (żeby nie było - jestem jak najbardziej za) - przedyskutujmy jak to zrobić i zróbmy propozycję przedstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalicytowaałem i wystawiłem komentarz {neg} z linkiem do strony profili ...

 

Jakoś mi sie nie podoba ten link bo dyskusja nie miała sensu {patentowanie koła} - jakoś nikt nie robi skrzydełek na allegro a ostatnio widziałem w jednym sklepie skrzydełka prawie TAKIE SAME jak moje tyle że 1.2m i kosztowało prawie 2 x tyle a koszt styropianu ten sam ...

 

A co z budową innych modeli np. kopii supergee i jej sprzedawanie za gruuuuuube pieniadze albo nielegalnego umieszczenia planu BUG'a w sieci ...

 

Na temat swojej "działalności" już się też wypowiedałem a nie cenie sie jak za pomarańcze w PRL a więc co w tym złego, a jak już mówiłem powoli do celu - może coś sie ruszy w sprawie działalności ale aby coś ruszyć trzeba mieć chociaż cień pewności że ma to sens i bedzie chociaż troche opłacalne ...

 

Żeby przedsiewzięcie miało sens muszą byc spełnione 3 warunki :

 

1. MUSI to być sensowne działanie które sprawia nam przyjemność

2. Jeżeli sprawia to nam przyjemnośc to POZIOM OBSŁUGI i JAKOŚĆ towarów MUSI być wyższa

3.Aby było legalne musi przynosić chociaz MINIMALNE zyski ...

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2425472

 

Bezczelnoś tej osoby mni epowaliła bo sprawdziłem co zrobił aby plan był legalny - obrócił go i jest teraz lustrem planu z profili - te same rozmieszczenie klapki wglądu do kadłuba taki sam silnik ...

 

Zmienił nazwe na Spitfire X

 

Teraz mi sie dużo lepiej gada jak cie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.