Skocz do zawartości

Diabolo przedwczesny prezent od czerwonego dziada


majula7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie wystarczy benzyna 20cc zbudowałem  model o roz. 160 cm  własnego pomysłu (akrobat) taki żeby zimą polatać na nartkach przed domem waży około 4 kg.trochę dużo, ma właśnie silnik 20cc i jutro chcę go oblatać, napiszę czy daje radę z tą wagą ale myślę że do zwykłej akrobacji spokojnie gorzej z 3D może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. o jakiej sprawności mówisz ?

2. porównywanie silników o rożnych pojemnościach to trochę nieporozumienie.

3. Porównaj parametry pracy (np stopień sprężania.)

 

Hint : dlaczego w żużlu (i nie tylko) jeżdżą na metanolu ? Chyba nie dlatego żeby mieć mniejsza moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk model o którym pisałem wcześniej został dzisiaj oblatany,po dokładnym ważeniu z paliwem wyszedł 4450 g.sporo ale rcgf 20cc daje spokojnie radę na śmigle 16x8 xoar nawet jakieś 3D można kręcić bez problemu tnz. na tyle co umiem. 

Poniżej zdjęcie tego modelu.

post-12354-0-85921000-1416687524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik narazie jednak 15cm bo z 10 cm by się nie wyważył i brakowałoby około 200g na mordce.

Muszę poszukać jakiś lekkich serw na ogon bo obecne strasznie mu ciążą.

Połówki SW na Y kablu czy na dwa kanały, jeśli dwa kanały to podajcie sposób programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie na Y kablu ponieważ będziesz miał ciężko ustawić równe wychylenia SW.

Radio ma EL lewy - EL prawy tnz. dwa osobne kanały, zależy jakie i ilu kanałowe masz radio, a poza tym musisz na jednym serwie przełączyć rewers czego nie zrobisz na Y kablu, jest tam jakaś elektronika żeby przełączyć rewersy na Y kablu ale ja tego nigdy nie stosowałem, zawsze dwa kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.