Skocz do zawartości

Guppy Mk 2 relacja z budowy


KamilDudek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postępy są, ale z racji obowiązków zawodowych nie takie jakie bym chciał.

Udało mi się okleić skrzydła, zostało zrobić lotki, kabinę oraz zamontować wyposażenie. Koniec prac już widać, ale i pracy też jeszcze trochę zostało ;)

 

Skrzydła mają keson z balsy 1mm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze nie myślałem o materiałach na kabinę, najpierw muszę zrobić to kopyto, a potem znając życie będzie kilka prób na różnych plastikach.

Wiem o którym napoju piszesz, dzięki za sugestie, wezmę ją pod uwagę. Tylko kto wypije te wszystkie napoje? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Projekt zakończony :)

Ostatnio miałem niewiele czasu na modelarstwo, dlatego ostatni etap budowy się tak dłużył.

Dzisiaj  pomimo dość mocnego wiatru udało mi się wykonać oblot Gupika. Przyznaje że było trochę emocji... 

W locie silnikowym nie ma tendencji do zadzierania, natomiast może naprawdę stromo się wznosić.

W czasie szybowania jest stateczny, ma sporą doskonałość i ładnie radził sobie z dzisiejszą turbulencją.

 

Pięknie wygląda w powietrzu - ma taką czystą szybowcową sylwetkę i jest dość zwinny.

 

Potrzeba jeszcze kilku regulacji: muszę jeszcze lekko dociążyć ogon, ustawić do końca wychylenia powierzchni sterowych oraz hamulec w regulatorze (jakoś mi się zapomniało...)

Zmiany wymagać będzie jeszcze owiewka kabiny - jakoś nie podoba mi się widok elektroniki na wierzchu. Ale jakaś butelka się jeszcze znajdzie ;)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - jest to bardzo fajny model szkolny, choć wymaga już pewnej znajomości obróbki balsy (szczególnie kadłub).

Budowa kadłuba również wymaga posiadania jakiejś pracowni lub bardzo wyrozumiałych domowników - pyłu ze szlifowania do tej pory nie udało mi się pozbyć do końca z mieszkania ;)

 

Parę fotek na koniec (wybaczcie jakość ,ale miałem ze sobą tylko telefon) :

 

 

post-13558-0-02552800-1434293858_thumb.jpg

 

 

 

post-13558-0-06039100-1434293918_thumb.jpg

 

 

 

post-13558-0-56271200-1434293959_thumb.jpg

 

 

 

post-13558-0-52886100-1434294002_thumb.jpg

 

 

 

post-13558-0-18220000-1434294051_thumb.jpg

 

 

 

post-13558-0-70100100-1434294175_thumb.jpg

 

 

Masa do lotu z baterią Zippy Compact 1300mAh 3S : 590 g

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewnie ze latam, tylko czasu mam niestety na to latanie za mało.

Przy manewrach z większą prędkością skrzydła się trochę gną, ale to pewnie urok tego typu konstrukcji.

No i złości mnie ta tłoczona z butelki owiewka, muszę to zrobić jeszcze raz i tym razem spróbuję to zrobić z Vivaku, ale i na to muszę znaleść czas no i trochę jeszcze poczytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze latam, tylko czasu mam niestety na to latanie za mało.

Przy manewrach z większą prędkością skrzydła się trochę gną, ale to pewnie urok tego typu konstrukcji.

No i złości mnie ta tłoczona z butelki owiewka, muszę to zrobić jeszcze raz i tym razem spróbuję to zrobić z Vivaku, ale i na to muszę znaleść czas no i trochę jeszcze poczytać ;)

 

Też zbudowałem guppy'ego, akurat MK1 - skrzydło było podobne.. piszę "było" bo u mnie też się trochę wyginało przy manewrach z większą prędkością, aż się złożyło na pół w locie :(. Uważaj na nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Tomku co za ciekawy model trzymasz na zdjęciu?

 

To "Speedy Bee" zbudowany z planów znalezionych na RCGroups. Krewniak bardziej znanego "Lazy Bee".. oba modele mają też wątki na naszym forum, ale raczej średnio popularne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,poszukam bo śliczny model.a jak lata?latał?

 

Latał wolno, jednocześnie sprawiając wrażenie masywnego/ciężkiego. Akrobacje najwyżej podstawowe, największą frajdę sprawiało (mi) latanie powoli, metr nad ziemią :). Alee.. to duży OT, więc jakby co to zapraszam na PW żeby nie zaśmiecać tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.