Skocz do zawartości

Guppy Mk 2 relacja z budowy


KamilDudek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pierwsza wersja Guppiego.Model był wykonywany ściśle wg planów, czyli w środku kadłuba jest rurka węglowa obłożona balsą i malowany.W pasmanterii miałem do wyboru kilka rodzai gum, wybrałem najmocniejszą którą dopasowałem na płacie i zszyłem naszyną.Można ewentualnie, tam gdzie mają być śruby mocujące płat, wkleić krótkie kołeczki które będą go utrzymywały w osi. Zmiany jak wspomniałem w poście.Do oklejania stosowałem zwykłe żelazko z teflonowym spodem.

post-3422-0-58799500-1418663986_thumb.jpg

post-3422-0-80431600-1418663957_thumb.jpg

post-3422-0-43365800-1418664022_thumb.jpg

post-3422-0-57496500-1418663919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci doradzić to zalaminuj od spodu kadłub tak do początku płata i oklej wszystko folią. Malowanie jest fajne ale wystarczy lądowanie na czymś ostrzejszym i pojawią się rysy zadrapania.

Ja mojego starego guppika nie laminowałem i widzę że balsa się lekko porysała. Wszystko zabezpiecza folia i gdyby nie ona to model już malował bym z 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.