Skocz do zawartości

Plany PZL-37 Łoś- pod laser


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drukowane plany nie są  potrzebne bo całość składa się jak klocki lego.

Taka była filozofia tworzenia modelu , że całość powinna się pozapinać na zamkach i stanowić gotowy produkt.

Ale jak bardzo potrzebne są plany "rzuty z góry" to pewnie dało by się zrobić.

Leszek możesz powiększyć plany , ale wszystkie zamki nie będą pasować o ile nie przeskalujesz materiałów a to nie koniecznie musi się udać.

teraz rozumiem, ale jak dostanę swego Łosia to zrobię chociaż rysunki poglądowe. Widziałem Twoją prezentację ze składania, ale wiedza w jakim miejscu składania się znajduję pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem na dualskich 3530 1200kv i 3 łopatowe śmigła GWS-a, ale nie pamiętam czy 8x czy 9x. trzeba zerknąć w tabelkę dualskiego jakie śmigło do takiego silnika daje optymalny ciąg/prąd.

Więcej może powiedzieć Piotrek

Dzięki,chciałem porównać.Ja planuję inny setup.Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Ta wizualizacja to chyba nie do końca pokrywa się z formatkami które na forum wystawiłeś :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , Robert a co się nie zgadza ???

Oj tam,zaraz nie zgadza  :)  ,wszystko ładnie sie składa i  pasuje tylko na wizualizacji masz pokazane,że dwie pierwsze wręgi kadłuba są pełne a w rzeczywistości to są półwręgi co zresztą widać na Twoich zdjeciach z montażu.No i w stateczniku poziomym nie znalazłem dwóch jakby rozpórek które widać na rysunku powyżej(te dwie pod kątem ok 45 st dochodzące do SK.).

edit

chyba,że to co wziąłem za rozpórki to są bowdeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to 1 cm za rurą z tego co pamiętam.

A co do balsy to lekka, co z tego że kupisz 1,5mm jak ona może być cięższa niż 2,5mm deska.

Ja oklejam wszystko 2mm, a potem szlifuje tam, gdzie się da, na ile się da.

Można 1,5mm ,ale wtedy w miarę trzeba dokładnie oklejać , bo margines na szlifowanie/dopasowanie desek jest  mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszły części do Łosia - ufff puzzle z 1000 szt przy tym to pikuś:)


Oj tam,zaraz nie zgadza  :)  ,wszystko ładnie sie składa i  pasuje tylko na wizualizacji masz pokazane,że dwie pierwsze wręgi kadłuba są pełne a w rzeczywistości to są półwręgi co zresztą widać na Twoich zdjeciach z montażu.No i w stateczniku poziomym nie znalazłem dwóch jakby rozpórek które widać na rysunku powyżej(te dwie pod kątem ok 45 st dochodzące do SK.).

edit

chyba,że to co wziąłem za rozpórki to są bowdeny

od czego zacząłeś bo mnie ta ilość części przeraża:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak ktoś zaczął wrzucać własne fotki ze składania? Te ze zbioru nie zawsze wszystko pokazują..... Ja na razie złożyłem centropłat i zauważyłem że końce mi się lekko podniosły nad deskę. tak ma być, czy trzeba właśnie coś podszlifować żeby odpuściły naprężenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie naprężenie to gdzieś zamek jest za mocno spasowany/laser za słabo wypalił.

Trzeba rozebrać i przeszlifować, nic nie powinno wyć poza skrzydełkami , bo tam dużo skosów i trzeba pilnować z centropłatem przy składaniu lub też lekko przeszlifować zamki...

 

Może piszcie w wątku o Łosiu a nie w planach co i jak wam idzie ze składaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.