Skocz do zawartości

Plany PZL-37 Łoś- pod laser


Tomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szlifowałem wszystkie zamki sklejka/sklejka i sklejka/ balsa. Nie wnikałem czego to wina :) .Znalazłem tylko jeden błąd, pierwsza balsowa wrega ma za wysoko wycięty zamek dla podłogi baterii. 5mm musiałem opuścić. Myślałem że coś spaprałem przy montażu ale na rysunku

również wyszło mi za wysoko. W sumie niewielki błąd, 2min roboty :D

 

 

 

ps

 

w moim zestawie były trzy dźwigary od statecznika poziomego ale od przybytku głowa nie boli podobno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centropłat zakończony ufff

spasowanie zamków twarde drewno -miękkie  spasowane na tłoczenie a nie na wcisk. Wymagane szlifowanie aby nie uszkodzić elementów z miękkiej balsy. Użebrowanie kadłuba zamontować po wykonaniu centropłatu a nie jak na zdjęciach. Zdecydowanie przeszkadzają w trakcie montażu. Większość zamków wykonanych w sklejce wymaga szlifowania. Generalna uwaga: miękkie elementy wykonane są z zbyt miękkiej balsy, przynajmniej u mnie. W zestawie wiele elementów uległo popsuciu-trzeba pomyśleć o bezpieczniejszym sposobie przesyłania. 

A tak ogólnie fajna zabawa, wymagane nie tylko umiejętności manualne. Trzeba pomyśleć. Ja się bawię wyśmienicie. Poniżej zdjęcie wykonanej części.

Pozdrawiam

post-16717-0-74405700-1423177746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip_gd a kiedy ja w końcu dostanę brakujące części?

Zamówiłem Łosia w pierwszej turze cięcia i okazało się że nie ma wszystkich części. Od ponad miesiąca (5 tygodni) nie mogę się na nie doczekać. Łącznie 3 maile przypominające i 3 odpowiedzi w stylu "Przepraszam sprawa mi umknęła. Dziś wysyłam". To "dzis" do dziś nie nastąpiło.

Jeśli ktoś szuka firmy tnącej laserem to tej na pewno NIE polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niefajnie.  My z Tomkiem wywiązaliśmy się z dostarczenia  wytłoczek  wobec każdego z kolegów.   Jeśli ktoś publicznie deklaruje, że zajmie się np wycinką to powinien w takim jak twój przypadku wywiązać się dokładnie ze zobowiązania.   Uprzejmie  proszę użytkownika filip_gd o dokończenie tej sprawy jak należy. Nie róbmy sobie nawzajem problemów.   Każdy z nowych modeli to dla kogoś również  jakieś marzenie, nie psujmy tego. Pomagajmy sobie jako społeczność pasjonatów. 

 Mam nadzieję, że  ta sprawa będzie przez kolegę załatwiona szybko i jak należy.  

Pozdrawiam

Piotr

P.S. Przypomnę tylko, że umowa ustna lub w takiej formie  deklaracji wykonania , a później przyjęcie do wykonania  poprzez kontakt np. emailem ,  czyli  tak jak została przedstawiona na forum jest tak samo wiążąca i skuteczna jak umowa na piśmie .  Zatem każda strona  może potem dochodzić swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja mam problem  :unsure: Nie dostałem jeszcze odpowiedzi na banalne pytanie kiedy mogę spodziewać się paczki z zamówionymi częściami chociaż została ona odczytana... ( tym przypadku nie chodzi o łosia więc nie zagłębiam się w temat ) i tak czekam i czekam .... pożyjemy zobaczymy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo przepraszam za opóźnienie, które faktycznie jest.

Od jakiegoś czasu zmienił mi się harmonogram pracy i nie mam na co dzień dostępu do lasera. 

Od następnego tygodnia wszystko wraca do normy zaczynam pracować normalnie na rano, szukam też zastępstwa na tego typu sytuacje.

Maksymalnie do wtorku powinienem się obrobić z cięciem reszty i wysyłam paczki.

Pietka: Co do brakujących części to jutro jak wrócę do domu i odeśpię wysyłam ci informację co i jak z numerem paczki.

Michał K. Rano odpowiedziałem ci na wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo przepraszam za opóźnienie, które faktycznie jest.

Od jakiegoś czasu zmienił mi się harmonogram pracy i nie mam na co dzień dostępu do lasera.

Od następnego tygodnia wszystko wraca do normy zaczynam pracować normalnie na rano, szukam też zastępstwa na tego typu sytuacje.

Maksymalnie do wtorku powinienem się obrobić z cięciem reszty i wysyłam paczki.

Pietka: Co do brakujących części to jutro jak wrócę do domu i odeśpię wysyłam ci informację co i jak z numerem paczki.

Michał K. Rano odpowiedziałem ci na wiadomość.

Michał. Te części to nie dla mnie. poczytaj powyższe posty.Ja tylko zabrałem głos bo sam pośredniczyłem w wysyłaniu wytłoczek do Łosi.

Pozdrowienia

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów i cieszy mnie fakt takiego zainteresowania naszymi samolotami ,czyli z szachownicą !Jeżeli  ktoś by chciał ,to mogę wyciąć coś bo mam laser od dawna u siebie. Wprawdzie pole robocze nie powala wielkością ale ja daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.