Skocz do zawartości

Instrukcja Pioneer XL


JumperTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Posiadam Pioneera XL ( jest to mój pierwszy model)  lecz przy jego zakupie nie dostałem do niego instrukcji. Złożyłem go i chciałbym go wyważyć lecz nie wiem w których miejscach trzeba go przytrzymać aby to zrobić ;( I chciałbym zobaczyć czy coś przydatnego dla mnie w niej będzie. Dziękuje z góry za odpowiedzi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo ale chciałbym jak najlepiej go wyważyć :P wiem że na pewno muszę przód dociążyć, bo bardzo go podnosi ( z jakieś 300g co najmniej):P

 

Wujek mi właśnie wspominał że przód może być delikatnie w dół :P

 

Można bezpiecznie łączyć aku li-po w 1 ? mam 2 1700 mAh. 2 złączone w jedną bardziej by dociążyły, tyle czy można później bezpiecznie je ładować tak ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na początek lepiej mieć za ciężki przód niż za ciężki tył. Co do pakietów, można łączyć o ile są to pakiety tej samej firmy, o tej samej pojemności i tym samym stopniu zużycia (najlepiej fabrycznie nowe). Rozumiem że chcesz je połączyć szeregowo aby zsumować pojemności? Jeśli chcesz je łączyć równolegle uważaj aby nie spalić silnika przez zbyt duże napięcie. No i postaraj się tak pokombinować żeby ołowiu nie dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te 300g to za dużo, ale tak mi się wydaje po tym jak tył opada :-P co do braku kultury technicznej to chyba producent coś zamotal, ewentualnie przewiduję kamerkę odrazu samolocie :-D taka na VHS :-P:-P czyli mogę spokojnie połączyć moje 2 aku :-)

 

Poczekam jeszcze trochę na instrukcję i poszukam jej w internecie, a jak nie będzie to wywaze tak jak napisaliscie, dziękuję za odpowiedzi :-)

 

Wysłane z Sony Xperia SP LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż coś mi tu nie gra ... Różnica masy pakietów między 1700 a 2800 mAh jest średnio 100 gramów. Musiałeś coś skopać konstrukcyjnie albo w złym miejscu wyważasz bo choćby nie wiem co, nie uwierzę w tą "prawidłowość", gdzie trzeba dołożyć 300 gram by prawidłowo wyważyć .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję ! :) Wrzucam dla innych żeby nie musieli przeszukać całego internetu jak ja :P

 

http://zrzut.pl/album/5Jjga4k

 

Jak widać nic o wyważaniu nie ma, w ogóle nic nie ma dla początkującego :D

 

Także wyważyć jak coś na tą 1/3 czy 1/4 ? jak podaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.